Šta trenutno igrate? 2017

Uzeh napokon Salt and Sancuary, odavno nisam ovako uzivao u 2D igrama. Oseca se souls na svakom koraku. Preporuka za one koji zele malo opusteniji ritam i promenu perspektive.

1 Like

Nakon više od decenije igranja jedne od Top 3 igre u životu za mene lično, započeo sam ponovo igrati Mass Effect. 13 ili 14-ti put, slagat ću.

Onaj osjećaj čuđenja je prisutan kao i prvi put kad sam upalio igru na izlasku. Da ne idem u detalje po milioniti put… Ono što je bitno, saznajem nove stvari… Nakon 11g… :anguished:

Asari pratnja - AKA eskort, unutar presidium-a, ukoliko joj pomognete poklanja vam predmet uz kojeg ne dolazi opis za namjenu. Nakon pređene sporedne misije otputujete u Artemis Tau Cluster, uđete unutar Hercules galaxije pored Ferosa u kojoj se odigrava jedna od glavnih misija (znam igru napamet … hahahah. Fuck me.), i locirate promethean ruševinu. Sferu tačnije. I putem tog predmeta aktivirate istu, nakon čega slijedi mali roman događaja, priča. Uglavnom, Shepard opet dobija viziju u kojoj opisuje pećinskog čovjeka koji ima osjećaj da ga neko s neba prati. I na kraju vizije, Shepard zaključuje da Prometeji prate čovječnstvo od samog postanka… Great scot…

E sad, da li je to radi redoslijeda misija koje sam obavljao ili ne, na ovo prvi put nailazim. Fascinantno… I što da ja igram ME2 treći put? Da otkrijem novi način kako ubiti nekoga ili zaključiti da glavna priča može stati u nepune dvije rečenice? Childs play…

1 Like

Cuo sam da ume da bude i opasna po brak. :smiley:

1 Like

U iscekivanju - ili bolje da kazem strepnji pred Ni Oh - nabasah na ovaj wall of text koji lepo sumira koncept Souls igara. Polygon i Gamespot se jos uvek muce sa prelaskom i ne mogu zbog toga da da objave review.

[quote]Today, 08:11 AM, Post #2044
It’s just people like Colin or anyone that complains it’s too difficult don’t like to learn.
They fundamentally do not understand that these games are about learning.
When you read shit like “I’ve been a gamer for years and I pride myself in my skill”… like jesus that’s just a blatant display of not getting it.

Like why would anyone expect these games to be easier just because they’ve been skilled in different games? Makes 0 sense to me.

Like sorry to those people I say I’ve been a gamer for years and I actually think I’m pretty bad at a lot of games and yet I’ve managed to beat every souls game and plat them all, because learning to get better is part of the fun and incentivized. Basically I do just actually git gud(to be honest you don’t have to be good to beat those games, everyone in the known souls community would probably demolish me in pvp with ease) and enjoy the journey towards it. What starts out hard becomes more and more manageable.

And with that yes I’m going to be one of the people to say these games are not that fucking hard. If you commit to them and learn them they’re super doable. Souls doesn’t even need great reflexes. There are so many other game that are actually hard where you might not even get anywhere despite spending hours practicing.

That said what absolutely is fair is not wanting to play a game where you have to learn. I’m not always in the mood for these type of games either. Sometimes you just want to relax or don’t even have the mindset to approach these games correctly making the learning process hard or impossible. But that’s different from inaccurately portraying these games as these unbelievably brutal challenges. Not even comparable to some of the old unfair arcade games.

Edit: In short people should stop being babies and just ask themselves if they enjoy learning a game or not easy as that.[/quote]

1 Like

Nije on to lose srocio. Mada mislim da se sad vec svi slazu da Souls igre nisu lake, al nisu ni preterano teske. Ono sto From Software radi tako maestralno je privid tezine – izgled nekog bossa, muzika, zastrasujuci napadi, vristanje, vitlanje… kad se samo setim one beshtije na mostu, i dalje se stresem. Ugledas ga, umres par puta, pomislis – ja ovo ne mogu.

Ali naravno, ipak mozes.

2 Likes

Vidices kakva je to igretina. Posebno nama lezi, posto je mitologija pretezno slovenska, pa ces prepoznati dosta bica iz babskih prica. To je ono sto me najvise odusevilo u igri, uz odlicnu atmosferu i, naravno, maestralno pisanje.
Tek kada upalis Witcher 2 vidis koliko je W3 odmakla u svim segmentima od jedne od najboljih rpg igara prosle generacije.

1 Like

Dodatak: battle theme iz Velena mi je preprepredobra.

1 Like

Ako postoji savrsenstvo u bilo kom smislu, onda je to Witcher.

To je dragulj koji smo dobili jednom i vjerovatno nikada vise (o trojci govorim).

Malo pesimisticno zvucim ali ja ne vidim sta to moze da se pojavi i da ga nadjaca u svim segmentima. Jedino Witcher 4 eventualno :smiley:

O rpg igrama govorim, da ne bude posle gdje ti nestade tlou. Mada opet witcher moze da bude ultimativni game of the century (hahah ajde ok, neka bude igra zivota, da ne pretjerujem sad) ako se uzmu svi detalji i kompleksnost u obzir. Neka ih, neka se rvaju za prvo mjesto, bez obzira sto se ne mogu porediti zbog razlicitih zanrova.

1 Like

To se isto pre 5 godina moglo reci za neku drugu igru…ni sami nismo svesni sta nas sve ceka od igara u narednih nekoliko godina…

Vjeruj ti meni, ovakav rpg se jednom radja. Dok neko opet (i uopste ako) pogodi ovakvu tematiku, i napravi ovako kompleksnu igru bez greske, ima mi da cekamo i da cekamo. Cekajuci Godoa, eto taj fazon :smiley:

Meni je samo žao što sam odigrao Witcher 3 prije nekih igara, jer mi je igra totalno upropastila sve ostale. Ništa više nije isto… DA izgleda blijedo, TES prazno, ME nema istu širinu, sve dovraga otišlo nakon Geralta! Damn you CDPR! … Damn you :cry:

4 Likes

Ja sam krenuo skyrim da igra i smorio ze posle 2-3 sata i ugasio igru… :smiley:

Zavrsio sam i poprilicno odusevljen igrom… Napravili su pravu horor avanturu sa tim RE smekom, koji bas dobro lezi… Definitivno, svi koji vole horor avanture treba da probaju igru… Obavezno igrati sa slusalicama… :smiley: Tada igra dobija posebnu tezinu :joy::joy::joy:

1 Like

Ovo uzmi kao pro tip :smiley:

Kad sretnes Barona, tek onda krece igra i kolicina odusevljenja skace za pet.

1 Like

Ja se neću izvinjavat za izraz, ti si luđak totalni! ahahahahahahahaha

Svaka čast bruda!

Ja na polovini prelaska igre, Milan na sedmom, šta reći :smiley:

A mene TLOU toliko smara da ne mogu recima da vam opisem. Da je prica dobra, stoji, ali gameplay me ubija u pojam.

Evo jos jednog ludaka :smiley:

2 Likes

:smiley:

2 Likes

1 Like

Mozda je greska sto igram na normal. Lepo sam u pocetku igrao, pazio, sunjao. I onda reko daj da opalim koju iz sacmare reloadovacu. Ubijem 4 infecteda, potrosim 4 sacme, ispadne 6. Dafuck? Prica me zanima jako, ali igranje mi je drag nevidjen. Ako se pazim, imam svega na pretek, ako se ne pazim i trosim, ispada jos vise. Ako je bilo potrebno igrati na hard ili survivor odmah, trebali su napisati. Ovako je yawn fest. A da krecem sedmi put, ne pada mi na pamet. Ispostovacu, preci cu igru, zasluzila je. Ali ako mene pitate, sedmica at best.

Sto bi rekli, FTFY. :wink:

Ja bas zavrsio juce. Celo iskustvo je bilo nesto potpuno novo u mom gejming zivotu. Maksimalna sazivljenost sa dogadjanjima ‘na ekranu’, cak i vrlo neprijatno na momente.

Mogu samo da se nadam da ce igra biti dovoljno finansijski uspesna i da je dovoljan procenat igracha ovo igrao u VR-u da natera i neke druge AAA developere da naprave full igru za PSVR.

Sto se mene tice, vec moze i TF2 u VR-u, Resident Evil je dokazao da standardni fps funkcionise savrseno. Igrao sam satima u komadu, nista manje nego kad igram obicne igre, nije mi bilo muka uopste.