Šta trenutno igrate? 2017

Ne znam za VR, sigurno da dodaje osecaj zivota i strahote u kuci… Ali kvalitetne sluske definitivno daju poseban osecaj zvukova i strahota u okruzenju… Igra prvi put zna da bude jako strasna na momente, a da ne govorim koliko teska sa svim onim tajnama, skrivenim stvarima, prolazima… Kada se igra predje za manje od 4 sata, dobijaju se posebne naocare, koje pokazuju sve sto treba skupiti u okruzenju(municiju, novcice, dokukente, sastojke…). Dobija se i rucna testera, sto jako pomaze na malim prostorima, pogotovo kada se pojave oni smradovi na 4. noge… Kada se igra predje prvi put i skontaju bitne stvari, otkljucava se veca tezina i onda krece pravo mucenje… Ko voli da igra na tim tezinama naravno… Inace, igra je puna raznih zanimljivosti i tajni koje treba otkriti…

1 Like

Pa pazi, VR prodaja i na PC-u je ekstra dobra… A ja pre mislim da ce da odrade neke stare naslove za VR, npr. RE4…

Ja ti se iskreno divim. Sinoc sam malo igrao naravno “pljosnatu” verziju na PC-u i ne mogu da zamislim kako je sa kacigom na glavi, meni je bilo vrlo neprijatno i uznemirujuce i ovako.

1 Like

Ono sto mi je jako zanimljivo u celoj igri je to da nikada nije pokazano lice glavnog protagoniste… :smiley: Ili je to samo meni cudno?

Ti? Na normal? Ne vjerujem… :smiley:

Hard minimalno. Barem sam ja krenuo odmah na hard, mogu ti reći da sam uživao…

TLoU je tip igre koji treba da se igra na najvecoj tezini da bi se ta horor atmosfera u potpunosti dozivjela.

Presao sam ga 4 puta, i cini mi se da sam najvise uzivao igrajuci na survivor tezini. Dva kilograma sam izgubio zbog stresa, vidjeces vec kasnije sta ce te cekati. Ali nije uopste toliko tesko kao sto se cini, bez vecih problema sam ga presao.

Ako možeš, isteraj na toj težini do kraja, ne cimaj se oko Hard. I dalje ćeš nalaziti na dosta resursa, ali će protivnici biti teži i veći smor za borbu. Jedino ćeš se više nervirati a manje uživati jer je i dalje isti gameplay, koji i tebi smeta.

Hahahaha kakva navala objasnjenja kako ne igras kako treba. Pustite ljudi covjeka ako mu se ne svidja igra, ne umanjuje se vase uzivanje u igri ako se njemu ne svidja.

1 Like

:smiley: :smiley: :smiley:

To je cak i smesna igra u poredjenju sa Nosferatu: The Wrath of Malachi… To je igra koja je po meni odredila pravac mnogih danasnjih igara… Cak, je to igra koja je toliko imala naprednih stvari za to vreme i mislim da bi sa VR-om bilo jako zabavno igrati… VR + pampers = bring it on :smiley:

@n00dle

7 Likes

Zavrsio drugu epizodu Batman Telltale serijala. I svidja mi se. TWD serijal sam bio zapoceo, ali fatigue od tv serije i sama pasivnost ovakvih igara me odmah odbila. Ali ovo je Batman, ipak.

Za pricu su pokupili gomilu stvari iz modernijih interpretacija Batmana, ali su dodali i njihove zanimljive uglove. Plus je M rated, pa je prica uverljivija.

Ali opet ne kapiram one button promtove u nekim situacijam, samo smaraju, taman se uzivim u pricu i nesvesno spustim kontroler, kad odnekud strelica na ekranu koju morad da ispratim. Okej svi izbori koji ti se nude, ok promtovi u borbi, ali na dosta mesta je totalno nepotrebno. Npr. kul je ono povezivanje dokaza na mestu zlocina, a nije kul ono skeniranje dronom po virtuelnoj mapi gde radis linearnu, nezanmljivu aktivnost cisto da bi te podsetili da je to igra.

@ninja haha! mesto gaca mozda radje:

1 Like

Otkljucao se juce NiOh, prve impresije su dosta pozitivne. Pozajmljuje dosta koncepata iz Souls igara, pre svega brutalnu tezinu te sakupljanje dusa i checkpointa gde se resetuju neprijatelji i na kojima mozes da se levelujes, a u slucaju smrti takodje moras da ides po svoje duse. Neprijatelji su cini mi se malo manje agresivni i nezgodni nego u soulsima, sa izuzetkom demona, ali je to mozda samo utisak u pocetnoj zoni na osnovu cinjenice da nosim nesto jaci pocetni oklop kao nagradu za preorder.

Najbitnija razlika je implementiran Diablo loot sistem sa rare i common itemima, sto je dosta pametno s obzirom na to da souls igre zahtvaju prelazenje istih deonica, sto u ovom slucaju moze biti nagradjujuce neveznao za to sa li si uspeo da povratis svoje duse. Sakupljeno oruzje i delove armora takodje mozes da konvertujes u duse. Za mene je imperativ pronalazenje grind patterna jer nemam zivaca i strpljenja da git gudujem.

Posto je igru radio tim zasluzan za Ninja Gaiden vodili su racuna o stabilnih 60fps u action modu (na "obicnom PS4 to znaci zrtvovanje rezolucije i spustanje na 720p, dok je na Pro full hd). Movie mod je za ljubitelje kvaliteta slike i mitsku rasu ljudi koji ne vidi razliku izmedju 30 i 60fps.

Ambijent u kome je smestena igra nije narocito inspirativan i zasniva se na japanskoj mitologiji, mada cujem da je enciklopedijski deo uradjen sa dosta detalja. Grafika je cist prosek. Souls igre a pogotovu Bloodborne su dizajnerski masterpiece, dok NiOh izgleda prilicno genericki u svakom pogledu, sto mi je najvise i zasmetalo u najavama.

2 Likes

Sa IGN reviewa

Each self-contained area is a visually distinct, intricately laid-out space that’s dense with meaningful combat encounters.

Even the most generic levels, from a cliffside cave network overrun with crafty bandits to the many war-torn villages of the countryside, have some interesting spin that distinguishes them from the last. But the more unique levels are unforgettable — like a deadly, trap-filled ninja mansion and a sprawling, bloody battlefield crawling with demons.

Dzabe, kada sve sto sam video govori suprotno. Nije da je posebno los samo su souls igre na polju dizajna postavile jako visoke standarde.

1 Like

Evo copy/paste mog komentara @Akiris -u neki dan, a na konto mišljenja o NiOh:

Hmmm…ne sviđa mi se. Kao Witcher 3 H ‘n’ S…
Lik se kreće kao da je lutak…Ne kontam zašto nisu preneli iz Ninja Gaiden-a combat model i izvođenje.
I dan danas je ono neprikosnoveno…Mortal Kombat avantura… Zato mi se nikada nisu nešto ni sviđale AC igre i ovi Betmeni…kada dođe do borbe, oni ubace u slow motion i cinematic zajebancije…ma idi bre.

Ako ista kretanje je fluidnije nego u souls igrama. Mislim da se tu vidi XP u portfoliju developera koji je radio arkade. Upravo tako kao sto si naveo, u souls igrama su “progutali motku”. Ovde izgleda kao pravi agilni samuraj. Sam combat je interesantan, jer imas 3 stance-a: high, medium i low, za razliku od samo 2 u DS, sto daje vecu takticku dubinu, kao i jedna interesantna mehanika sa tajmingom za punjenje stamine, koja funkcionise slicno kao reload u Gearsima.

Meni licno combat u witcheru nikada nije lego, a Geralt je manje agilan, tacnije negde izmedju DS i Nioha. Ovaj dodzuje ko blesav vec na prvom nivou :slight_smile:

Ko hoce da igra mass effect 2 Free je na originu Origin

A ja ne mogu da kupim Nioh nosioca, nema ni navidiku guestova na share-u. Hocem da placem, jurim vec 7 dana i nista. Uzas, ako znate nekoga da hoce guest, javljate, pomagajte :slight_smile: