Šta trenutno igrate? 2017

Witcher je prava igra na Death March, od bombi do potiona preko mutagena sve mora da se koristi. a oni mobovi sto nestaju u maglu, sunce ti poljubim, nocna mora na toj tezini

Čika pleja mi pozajmio PS4 na neko vreme, i krenuo sam da završim neke započete igre.

Infamous Second Son Evil Playthrough

Goddamn, ala je ovaj playthrough brutalan. I u ranijim delovima je bilo porilične razlike između dobrog i lošeg prelaska, ali su ga ovde baš odradili. Još par sitnica i eto platinuma.

Sucker Punch mi je definitivno jedan od najboljih Sony studija. Sad još samo da najave i Sly Coopera nakon onog prokletog Cliffhngera, kad završe sa njihovom igrom :slight_smile:

Gravity Rush 2

Ova igra je moja nova opsesija. Gameplay je mnogo bolji no u prvom delu. Kat je i dalje mnogo dobar lik. Muzika i grafika su na solidnom nivou a misije su raznovrsne.

Poboljšali su i borbu, tako da sad nije izluđujuće kad se boriš sa gomilom protivnika.

Sakupljanje Precious Gems je isto mnogo lakša i zabavna, jer imaju side misije u vidu miniranja, na kojima se nakupi gomila tih resursa, kao i Talismana, koji su novina u serijalu.

Jedva čekam da nabavim stilove, deluje mi kao da će igra biti još zabavnija uz njih.

Sviđa mi se i to što su dodali gomilu kostima za Kat, između ostalog i kostim 2B iz Nier Automate, nakon što je jedan od fanova po imenu Koyorin napravio ovu sliku:

Final Fantasy XV

Igra je ispala bolje no što sam očekivao. Likovi su interesantni, priča, barem za sad, nije dosadna, predeli su interesantni, a muzika je isto poprilično solidna. U glavi mi je zaglavljena Calling for Rain, koja me mnogo podseća na pesmu od grupe Colonia.

Kul je fora što jedan od likova, Prompto, u random momentima pravi slike, i mogu se videti neke kul stvari koje se u toku akcije možda ne bi videle.

I, naravno, ovo je morao Prompto obavezno da slika:

Goddayum!

Ali imam jednu veliku zamerku: Borba.

Nije problem što nije turn based, nego to što je neki genijalac umislio da je pametna ideja da se pola poteza svode na to da se dugme zadrži umesto da razvijaš combo napad, ovde je poenta da samo držiš dugme i igra sama uradi pola posla. Nadao sam se da će makar biti poput Kingdom Hearts, gde trebaš da podešavaš svoje veštne, u zavisnosti od protivnike neke čak i ugasiš, podesiš koliki Combo može da ti bude, itd. Ma jok, imaš četri slota za oružje, drži krug i kad ti kaže pritisneš kvadrat da bi uradio Parry, povremeno pobegni iz borbe pritiskom na trougao, rinse and repeat.

Na taj način se mogu pobediti protivnici koji su pd tebe jači 3-4 nivoa. Jedino sam se zajebao kad sam otišao da lovim neke slimeove koji su bili nivo 14, a ja nivo 8. Ojadili su me.

DOOM

Sve dok nisam počeo da igram Doom nisam shvatio koliko sam se navikao na ove “nove” shootere. Pičim pravo, repetiram oružje nakon svakog ispaljenog metka, u toku borbe se zaštekam i sačekam da krene regeneracija.

Ovde? Bitch, git gud.

Dugo se nisam ovako zabavio, nervirao i oduševio nekim FPS-om. Igram na srednjoj težini i nije nimalo naivno u nekim momentima. Još imam taj osećaj da sam se na par mesta izgubio, napravio krug oko jedne te iste prostorije jedno 15 puta iz raznih smerova i da opet nemam pojma da se snađem, sa sve mapom. Ovo me vraća u neko jednostavnije doba kad sam igrao Doom kao klinac. Good times. :slight_smile:

4 Likes

Sad jos nabavi Horizon Zero Dawn i zaokruzi godinu kako bog zapoveda :smiley:

1 Like

Dao mi @Marko96 nalog i skinuo sam, ali brate mili, ne znam šta ću pre. Rekoh, ajde da probam malo Gravity Rush 2, koji sam uzeo na akciji. Boom, ode 20 sati. E, ajd da vidim ovaj FFXV. U jebote, ima da skida još 5 sati i da to instalirta? Ajd onda malo Doom. Sinoć sam upalio malo FFXV, i ode mi dva sata života, nivo 10 sam i stigao sam do drugog chaptera…

A Horizon sam samo upalio… Bukvalno ne znam šta ću pre :smiley:

1 Like

Isti problem imam 5-6 igara koje sam jedva pipnuo, a oci mi gladne jos novih. :joy:

4 Likes

+1

Ima ona stara “jedite oči jeb… vas gladne”, sve znam jer sam u istoj situaciji :smiley:

4 Likes

143 out of 422 games played - Samo Steam :smiley:
15-ak na Viti
30-ak na PS3
I dosta na PS4

A tek na Boxu i ostalim konzolama… A uvek hoću još. Digao sam ruke od toga da ću ikad odigrati sve igre.

2 Likes

Šta trenutno ne igrate :grinning:

4 Likes

Imam gomilu igara za igrati…a pored toga sam sinoc uzeo cod ww2 i 2 lego igre…i jos cu ovih dana thief i lords of the fallen… @MikiMan samo ti punim library glupostima :joy:

1 Like

Lego mozda i opalim sa devokom ako se okane :smiley: .
Znas da nisam vise MP online games dude. :slight_smile:

Ima okej sp ww2…a lego u dvoje je preteran

Prije par dana sam zavrsio Arkham Dark Knight nakon dve godine igranja.
Po pitanju price I prezentacije najbolja igra iz Arkham serijala, ali sam gameplay je unazadjen u odnosu na Asylum I City. Batmobile je definitivno usiljen, te su ga na kraju u potpunosti isforsirali, posebno u boss fightu pod zemljom. Najgora boss borba u serijalu, naravno po mom misljenju.
Gameplay mi se cini da pati od pokusaja developera da svaki gedzet ima znacajno I usiljeno mjesto u igri. Kao da su u prve dve igre gedzeti bili puno vise organski implementirani u gameplay I zagonetke.
Kad sam se dotakao zagonetki, one su usporile ritam igre u potpunosti na kraju. Umjesto da igra dozivi kresendo na kraju, ide zagonetka za zagonetkom, pa borba sa batmobile-om.

Mislim da sam pljuvao dovoljno :slight_smile:

Na Viti krenuo Salt and Sanctuary, I taman kad mislim da mi je legla igra ja zaginem I shvatim zasto ne volim ovaj tip igara: gubljenje progresa. Ovo me pojede u Souls igrama, a vidim da mi podjednako smeta I ovde. Mozda predjem, mozda ne. Za sada svaki put kada poginem ugasim igru, posto mi gubljenje progresa nije nimalo zanimljivo ili zabavno, a koliko vidim to je hook citave igre.

Hmm… Nešto mi deluje poznato?

Pa ko je?

Možda onaj lik što postoji meme sa njegovom slikom?

jel ovo :smiley:

1 Like

Neki random NPC, a nisam bio siguran na kog me podseća. Onda sam se setio ovog lika iz Lost:

@Vla Da, na njega me podsetio. Nisam siguran da li treba da bude on, ali imaju sličnosti.

Hahahhaah auu al’ sam promašio :joy::joy::joy:

Lik je bad luck, zapalice ti ps4 :joy:

I brojeve za loto :smiley: