Šta trenutno igrate? 2017

Ajmo sad dvojka :grin:

5 Likes

Krenuo Darksiders 2 Deathinitive edition. Majko moja igra radi na 20fps. Imam osecaj da imam pentium 3 komp a ne ps4. Tako su lose portovali igru da je to strasno. Posto sam uzeo i keca i dvojku na steamu za jedno 5$ pre par godina dobio sam remastere za pc za dz pa reko aj bas da skinem da vidim kako radi. Gle cuda igra na max podesavanjima leti 60 fps 1080p na kompu iz 2012 godine.

Volim kad je igra u 60 fps ali ne placem kad je lockovana na 30. Ali ovo je bas bas tuga…

Igrah (i odigrah) Tales from the Borderlands. Ne znam da li sam ikada odigrao obe ps+ igra, ali evo, za sve ima (mozda) prvi put.

Abzu je dobro, relaksirajuce iskustvo bez neke velike emocionalne ili vizuelne isplate. Onako, gledas ribe, uzivas u okruzenju, pokusavas da shvatis smisao zivota. Nazalost, smisao zivota nas je izveo iz vode i pokusao nam se ponuditi na kopnu… ali taj smisao ne kosta u prosjeku 5$ na USA psn. Pa ono, snadji se sa tim sto imas.

Tales from the Borderlands je ok iskustvo, u svkom pogledu. Ako igru posmatramo kao ttg iskustvo, igra je malo zategnutija, bez puno gubljenja frejmova, i sa ok pricom koju je ok ispratiti.
Ako niste do sada shvatili, dominantna rijec (skracenica) je ‘ok’. Sve vise od toga je pretjerivanje. Prica je ok, gameplay nepostojeci, humor ok, grafika ok, sve je ok.
Sve osim Telltale Games-a za koji je vrijeme da se ugasi i nestane u plamenu mediokriteta kakve su im igre.
Ako je ovo preostro, bolje je nego da nestanu u plamenu nesposobnosti, posto im je takav engine.
Ili uplamenu neinspirativnosti, posto im se, bez obzira na izvornu materiju, sve igre zavrsavaju na isti nacin.
Ili i plamenu dosade, posto je dosadno gledati da svaki ip ima istu pricu u svom univerzumu da ttg moze da ga obradi na jednako (ne)inspirativan nacin.

Rant off.

1 Like

Nastavak ranta od prije:

Ako su ttg bazirani na realnom svijetu u kojem zivimo, stvarno je ludost da su im sve igre tako nemastovite i na isti kalup.

Ako uzmemo da su ttg bazirani na masti, i samo na masti… onda tek nemaju mjesta u modernom dobu, posto sam vidjao inspirativnije svjetove u romanima Sidny Sheldona.

Igrao sam Driveclub na VR na Pro-u. Not fuckin’ bad… Malo jesu ivice krzave, ne čudilo na rezoluciji na kojoj radi, ali je i više nego dobro.

Fascinantno kako je svaka igra ispeglana do kraja, a radi se o VR. Ne postoje trzavice, stutter, kamoli input-lag.

N’eloše.

1 Like

Nastavio Witcher3, zavrsio prvi settlement i ocistio sve sto sam mogao. Nasao Jeniffer i krenuo dalje.
I kada me izbaci na mapu BOG TE MAZO ! Pa samo dok obidjem sve znake pitanja na mapi oticice 2 nedelje, a gde je glavni quest i ekspanzije!
Ontopic : makar sam opalio jednu carobnicu, sada da vidim zasto me zajebala pa idem kod Crvenog Barona. :slight_smile: O Garry you stud.

Fifa 17.
Zapoceo premijer ligu sa Spursima i prvo sto me je odusevilo je prezentacija premijer lige. Kao da gledam utakmicu na TV-u. Pes je svetlosne godine iza ovakve prezentacije. Kad pocnem partiju a oni prezentuju mog Kejna i njihovog napadaca i uporedjuju i komentator komentarise Kejna kako je u odlicnoj formi npr. Tako te stvari su fantasticne.
Treniranje igraca je nesto novo za mene i stvarno daje dublji osecaj da si trener i da igraci napreduju pod tvojom palicom kako ih ti istreniras i vrlo je zanimljiva stvar ali mislim da ce me vremenom smoriti. Fifa je teza od pesa i sporija. Treba mi vremena da napravim neku kvalitetnu akciju. Ali kad napravim, izgleda realisticno. Nije kao na pesu gde uzmes Messija i pretrcis pola tima. Ili jeste ako naucis :joy:
Grafika je super, osvetljenje prelepo cak i face igraca su sad u rangu sa pesom ako ne i bolje. Eto mozda jedini segment gde je pes bio dominantan u proslim izdanjima. Frostbite ftw.
Online necu da isprobavam jer mislim da nisam jos na nivou. Mozda kad zavrsim ovu sezonu.

Kreni odma online jer kreces od div 10 gde su botovi i onda kako vremenoj prelazis divizije tako i napredujes sa igrackim vestinama.

Krenuo sam L.A. Noire danas po prvi put, ko voli krimice i slican stil obavezno da proba ovo. Odlicna igra, ne znam kako nisam ovo prije odigrao

Presao firewatch i poprilicno se odusevio igrom… Pocinje sasvim naivno i sasvim dosadno. I posle toga se pretvara u pricu o pracenju, prisluskivanju i ubistvu. Poprilicno veliki svet, dosta toga za videti i istraziti. Sasvim prijatno iskustvo.
Juce presao inside i odusevljen sam. Dosta toga sakrivenog, dosta toga zanimljivog za videti, ekstra problemcici za resiti. Mracna prica, mracno okruzenje… Zanimljivo iskustvo…

2 Likes

Firewatch i Inside su toliko dobre igre, jedna sa dijalogom kao glavnom “mehanikom”, a druga bez izgovorene reci, a obe imaju divnu pricu i poruku u sustini.

2 Likes

Poceo sam malo onaj Crossout …Svidja mi se taj MAD Max fazon sa kolim i te milionske opcije za pravljenje i budzenje vozila.

Sinoc uzeh 360 posle 10ak dana nazad.
Upravo zavrsio Halo 3 ODST. Do sad najbolji halo koji sam igrao. Samo cu reci muzicka podloga… Perfektno je legla uz atmosferu! Nikad mi muzika nije neki bitan faktor ali ovo je stvarno predobro…uz slusalice prava je milina bila igrati…

1 Like

Jesi igrao neki od ostalih delova?

Meni ODST nije nikako legao,najbolji mi je Halo 4 a 5 nisam igrao…slazem se za muziku u odst-u,to mi se svidelo…

Igrao sam prva 3.

1 Like

Pripremam se polako :smiley: , a i vecina ovoga je da se malo obnovi gradivo :stuck_out_tongue: btw ovo sam dosada skinuo ,dok cekam gpu(narednih 5-6 dana) still counting.

Prvo cepaj steam_api.dll, čuo sam da je odlična. :smiley:

1 Like

LOL :smiley:

E jel igrao neko ovaj Little Nightmares? Kakav je?

Ko da se secam kroz maglu da ga je makar @Padawan probao… Izgleda zanimljivo.