Šta trenutno igrate? 2017

Dobri su zvukovi ali onda naucis napamet gde se nalaze i kada udjes u grind loop monstrumi treba tebe da se plase.

Iako sam znao gde su otprilike. Kada onim demonskim glasom krenu da ga zovu i prozivaju :smajlishitpants: :smiley:

Vecinu “strasnih” igara sam obicavao da igram sa Dracula OST-om, navika koja mi je ostala jos od Quake 1 i Diabla 1. Souls igre su savrsene za ovaj background OST jer nemaju svoju muziku.

2 Likes

Skinuo Knack 2 Demo odigrao igra mi se svidjela mnogo, i sigurno cu je kupiti kad malo opadne cijena. Ima li neko na zajam neku igru kakvu bilo da se zanimam sa necim u slobodno vrijeme, oduzicu se nekako imam nalog na Originu sa nekim igrama pa mogu dati nekome.

Zelda: Breath of the Wild, kakva igretina, stvarno su napravili neverovatnu igru koja radi prelepo na onako slabašnom hardware-u (WiiU). Desilo mi se samo par puta da krene da štuca, ali to su bili trenuci u naseljenim mestima i samo na vrlo kratak period, kao da je učitavala podatke, tako da nije strasno, ni približno onim pričama da je nije moguće igrati.
Mapa je nenormalno velika, samo ću reći da posle 15h igranja, sam možda uspeo da u potpunosti pretražim dve oblasti, a ima ih ako sam dobro video 10, a možda i više.

Ono što me oduševljava je pristup igre, nema označenih mesta kuda moraš da ides da bi pokupio nešto (AC serijal i praktično sve nove RPG igre), gde unapred znaš gde ti se sve nalazi i samo moraš doći do tih mesta i pokupiti sve označeno, već zaista imaš slobodu da sam izabereš šta ćeš raditi. Mene je udarila nostalgija sa mogućnosti da sam postavljam na (praznu) mapu odredjene znakove, koji pokazuju šta sam tamo otkrio. Ovo ga nije bilo godinama u igrama, a ko se igrao 90-tih, zna o čemu pričam :slight_smile:)

Nebrojeno puta mi se desilo, uzmem dvogled, označim tačku kuda želim da idem, i uz put skrenem na još 3 mesta, jer jelte ima protivnika, pa ima kod njih sanduka sa blagom i opremom, a oni se tako slatko namestili da isprobam da na njih gurnem kamenje ili da zapalim travu da izgore u plamenu. Sve ono što bi vam u realnom životu palo na pamet da možete da iskoristite protiv protivnika, generalno u ovoj igri možete.

Kao šlag na tortu ide činjenica da možete doći na bilo koju tačku na mapi, nema planine na koju se ne možete popeti i ispitati šta se nalazi tamo skriveno. Jednostavno sve površine u igri su podložne penjanju i jedino ograničenje je količina stamine koju imate. Ako je nešto preterano strmo, znači da ima drugi prilaz tom mestu, samo ga treba naći. Sam pejsaž je toliko realno urađen da je zadovojstvo igrati igru.

Ako na sve ovo dodam da je broba odradjena odlično, najpribližniji opis bi bio - uprošćena souls formula (lock na protivnika i daleko opušteniji sistem stamine), tako da uz istraživanje dobijemo miks koji je jednostavno jako teško ostaviti.

Ko ima problem sa OCD, bolje mu je ovu igru zaobići u najširem luku, jer može dovesti do teških trauma :slight_smile:

EDIT: Zaboravih da napomenem, ovo je jedna od onih igara koju kada gledate na YT izgleda vam dosadano, ali kada je krenete da igrate, progutate je u jednom dahu. Jedno je gledati kako neko igra, a sasvim je drugi osećaj kada sami krente da istražujete i pravite kombinacije.

3 Likes

@MikiMan

:smiley:

3 Likes

Pisao sam onomad nasiroko o igri I slobodi koju nudi. Stvarno sandbox, I radi sta god ti je volja.
Nadji na gafu thread “I didn’t know you could do that”, neverovatno sta sve igra dozvoljava.

Hvala za info, ali plašim se da pogledam, da ne bi pokvario sebi zadovoljstvo otkrivanja. Stvarno je osveženje da možeš kombinovati toliko stvari, na tako prirodan i logičan način.
Kada kreneš da razmišljaš na način, da li bi mogao da zaledim ovde vodu, da bi napravio prepreku za prelazak reke ili da ipak posečem drvo i da to iskoristim za istu svrhu, kreće totalno druga dimenzija igranja.
Koristeći rune, plus teren, plus razne vrste strela, efekti koje možeš napraviti su suludi.
Ja sam oduševljen i jasno mi je zašto su dali tako visoke ocene igri, zaista je zaslužuje.

Trenutno Uncharted 4 dok je @pleja na putu :slight_smile:.Hvala na konzoli i hvala @lesa za nalog.Brutalno izgleda igra ali moram da igram sa slusalicama jer brunda ovo vase japansko cudo :smile:.

3 Likes

Matori,ja se izvinjavam,za sl put cemo nabaviti slim :slight_smile:

Pro :wink:.

Ovo je bolesno koliko sakrivenih detalja ima u Bloodborne. Stigao po 4-ti put so wetnurse dakle 95 % igre. Da sam mogao ranije da stanem stao bih, ali mi je trebao item koji se nalazi u ovom delu

Gledam youtube i vidim da u Cainhurstu ima i kraljica NPC :sob: .
Takodje kod Catedral ward-a kada krenes ne levo ka Old Yarlamu nego pravo pa levo gde je kapija ona, na kraju ima zakljucana vrata :thinking: .
Stvarno sada razmisljam da kontaktiram onog sto je napravio nalog da mu platim da mi ubaci j ekspanziju.

Gotta get a job, inace ludilu nema kraja. :smiley:

Kad počneš da radiš neš’ ti meni prelaziti igru 5x :slight_smile:

Mislim da je uk. Kako da proverim ?
Da udjem u taj nalog

Nisam stigao sinoc da upalim konzolu, javljam za pola sata. :slight_smile:

Edit: u dolarima je . :slight_smile:

Jel to strimujes sa naocarima za sunce ? :smiley:
Krijes identitet kao betman.

Ja zavrsih veceras i Uncharted 3 , sta reci nego remek delo i jedna od najboljih igara ikad.

Po meni trojka je verovatno malo bolja i od dvojke , prica je malo dublja i slozenija , negativci su isto malo slozeniji i manje stereotipni , lokacije su isto malo zanimljivije i nekako mi se cini da ih i vise ima (iako su i u dvojci zaista bile fantasticne) , ono od Londona pa do Irama ispade bas ono prava “worldwide” avantura, slagalice su cini mi se za nijansu teze nego u dvojci i cini mi se da ih malo vise ima.

Sad mozemo da cepidlacimo i trazimo manu , ali ja prosto mislim da je ova igra bez mane.

Citao sam jos ranije komentare kako je kao trojka slabija od dvojke , kako je korak unazad u odnosu na dvojku ali ja se uopste sa tim ne bi slozio , znaci dok sam igrao osetio sam pomak u odnosu na drugi deo ( koji je svakako fantastican i koji je postavio neke standarde svojevremeno kada je izasao), nadam se samo i ce cetvorka nastaviti u ovom ritmu i ovom stilu

Definitivno planiram da obrnem ovo jos koji put , a nadam se da cu uskoro uspeti i cetvorku da nabavim kao i Lost Legacy (mada LL ce verovatno malo duze pricekati)

2 Likes

Nije trojka slabija od dvojke, nego jednostavno kec je bio takav kakav je bio i onda su dvojku uboli pravo u centar. Sve su popravili, ispeglali i napravili igru kalibra jednog holivudskog blokbastera. E sad tu je bio i najveci problem, jer to je to. nema dalje. trojka je i meni kad pogledam bolja, ali nista novo, bombasticno vauuu nije ubaceno pa su ljudi okarakterisali kao slabiji deo.

Cetvorka je isto tako dobra ali opet kad pogledas, dvojka je dvojka. Lost legacy je mozda cak i najbolji ako u igri trazis vise zagonetki a (malo) manje napucavanja. plus predeli u lost legacy su majko moja mila. Ali sve u svemu ja sam se zasitio Uncharted serijala, i jako bi voleo da Naughty Dog napravi novi IP.

evo par mojih screenova iz Lost Legacy-ja napravljenih u photo mode-u.

3 Likes

Meni je trojka isto super legla. Onaj pocetak kada je decak i bezi od cuvara u muzeju, pa nezaboravan deo u pustinji, pa prvi put 3D efekat u Uncharted igri (i poslednji, nazalost). Jednostavno jedan od onih kultnih serijala gde prosto ne znas koji deo je bolji. Kao i kultni filmovi, Star Wars, Indiana Jones, Back to the Future, Godfather…

1 Like

tu znas da treci nikako ne moze da bude bolji :smiley:

3 Likes