Šta trenutno igrate? 2017

Negde sam na 12-13 chapteru Uncharteda 4 to je nesto vise od pola igre koliko sam video.Videcu kad zavrsim kakvi ce mi biti utisci jer su do sada bas promenjljivi.

Isprva sam bio potpuno fasciniran grafikom, animacijom pokreta i lica, dijalozima, u principu celim paketom.Onaj deo kada Nate prica sa Elenom i igraju Sony mi je potpuno savrsenstvo u svakom aspektu kao i misija pod vodom.Medjutim sada negde na pola igre i jedno 7-8 guranja kutije sa tockovima pocinjem da kapiram neke stvari.Citav gameplay je podeljen na delove hodanja(koje nekad zamene delovi voznje), pucanja i pentranja od cega nijedan od tih delova nije nista posebno, sta vise totalno je prosecan.Stalno se ponavljaju iste stvari tipa ti momenti kada guram kutiju, zar nisu mogli da budu malo mastoviti ne kapiram?

Jednostavno posle navikavanja na prelepu grafiku ostaje samo zasce prosecan i repetetivan gameplay gde je cak i neka interesanta stvar isforsirana toliko dok vam se ne ogadi(onaj momenat kada se cekrkom popnete uz padinu pa se onda to ponovi jos jedno 4-5 puta…).

Prica je takodje vec vidjena jedno 10 puta i vec na pola igre pretpostavljam u kom pravcu ide.U pitanju je jedan letnji komercijalni blokbaster koga u moru drugih izdvajaju samo tehnicke karakteristike koju su stvarno do sada ne vidjene u nekoj igri barem u mom slucaju.Mada opet igra je skroz linearna i skriptovana, ja licno mnogo vise cenim kada neko postigne tako nesto u open world igri nego u ovako zatvorenoj.

Ekvivalent u filmskoj industriji ovoj igri mi je recino James Bond,Pirati sa Kariba ili nesto tog tipa, gde je akcenat na ludackim akcionim scenama, puno eksplozija i nebitnom pricom koja je obradjena sto puta, prilagodjena mladjim generacijama i ne znam ljudima koji se loze na akcione letnje blokbastere.

Mozda mi se misljenje promeni do kraja igre ali cisto sumnjam, dobra je igra ali da zasluzuje neki kultni status i 10/10 ocene mi je bas nerealno.Osim ako je merilo grafika i dijalozi odnosno sve sem gameplaya i price, onda jeste mozda i najbolja ikada.

2 Likes

Ja sam samo poceo igru,al imam utisak da ću se složiti s’tobom. Ukoliko @lesa ne kaže “ae dosta je ,brišite nalog” :slight_smile:

Ma jok bre,samo cepajte :grin:

Pazi mozda ti se i bas svidi ukusi su razliciti.Ja igram igre zbog gameplaya ako hocu da gledam dijaloge pustim film, ali to sam ja.Meni se dopada igra samo mi nije nista spektakularno.Verovatno bi mi se i vise svidela ali sam se iznervirao kolicini nemastovitosti jer se stalno ponavljaju iste stvari.

Bukvalno mi je greota sto takav tim ljudi sa tolikom posvecenoscu detaljima i tehnologijom koju poseduju ne rade na nekoj igri koja je koliko toliko mastovitija,“umetnickija”, koja ispada iz nekog kalupa koji je obradjen milion puta.Iskreno se nadam da ce ND odmoriti sa Unchartedom i da ce im dati projekat u kome mogu da puste masti na volju. Na zalost zivimo u svetu u kome se sve gleda kroz profit a profit donosi komercijala, tako da se polako navikavam na sve manje maste i umetnosti sto u filmu sto u igrama.

Nazalost isto mislim, barem do jedno U7…Plasim se da neki novi ip ne bude opet neka igra tog tipa, da kazem vec vidjena sa nekom proverenom formulom.

Bas bih voleo od njih nesto novo, mozda neku uvrnutu platformu ili bilo sta sto nije obradjeno.

Slazem se delimicno sa vama ali ND i to sto je 100x vidjeno radi najbolje od svih,a i tesko je danas napraviti bas nesto sto vec neko nije obradio i kamo srece da je vise studija kao sto su ND i recimo R…

1 Like

Djordje brate, jel si probao da promenis monitor/smanjis brightness?

2 Likes

Koji su to “R…”? :smile:
Teško je zaista napraviti nešto novo i osvežavajuće a da pritom ostvari komercijalni uspeh.
Veliki novac se ulaže u razvoj i izdavači ne žele previše da rizikuju.
Čekamo TLOU 2, RDR 2…
Ja čekam i Shenmue 3… mada se plašim da nemam više taj entuzijazam kao pre 15 god, da “tolerišem” neke stvari… Videćemo…

Nastavljam Bloodborne, mislim da je ovo ng++++ ili +++++ nisam siguran :smiley: .
Sve je dosta teze. Poginuo kod Father Gaskon 3x jer sam brzao. Na kraju nema nista bez Beast pelets.
Imam jos 1 trofej do platine, ali me jaaaako smaraju Chalise Dumgeoni.
Uz pomoc @jahalang0112 igram po prvi put DLC. Sto je jako zeznuto s obzirom da je ovo teski newgame +

R=RDR2 :grinning:

Videcemo sta ce Hideo Kojima napraviti sa Death Stranding-om, deluje kao nesto novo i drugacije od konkurencije.

Da,to sam zaboravio. Mada sam gledao samo cgi animacije,nemam pojma o gameplay-u.

1 Like

krenuo noob test stream :smiley:

Ima itekako :smiley: . Nego nema sanse Ludvig da se ubije previse je jak, NG++++ a prvi put se srecem. Ucim mu jos pokrete, kada se zaleti instant smrt. :confused:
A lvl sam 170, nisam nefarmovan.

Dugo nisam video bas ovoliku kolicinu BIESA!

Ovoliku kolicinu BS-a sam vidjao cesto.

Čoveče, ajde oladi malo. Taj tvoj fanatičan stav prema Naughty Dogu počinje da ide na živce. Svako ima pravo na svoje mišljenje, a ti ne moraš da odgovoriš na svaki post gde se oni ili njihove igre spomenu.

Nisam primetio da pisem odgovore bas na svakom postu vezanom za njih,i zar nisi rekao da svako ime pravo na svoje misljenje,zar u to pravo ne spada i moje misljenje vezano za bilo koji post,pa cak i ako je tako kako si ti umislio u vezi mene i NG?

Covek napisao brdo gluposti u vezi jednog dela igre,nema pojma ni o istoriji svih likova,nema pojma o desavanjima od prvog dela,a napisao sve ono. Kako da ne reagujem na tako nesto.

Zašto su gluposti kada je lepo napisao šta mu smeta u igri. Zar i sam nisi rekao da svako može imati mišljenje o igri?

2 Likes