Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

I kod witchera 3 konzola se zaleće, poleće u svemir… To mi se desilo sad i sa MGS V.
To kao fora ako je grafika dobra pa se procesor napreze do maksimuma??
Witcher zabada i učitava scenu 20 sekundi posle izbora u dijalogu sa npc-om???
Auh…

https://streamable.com/qks94

https://streamable.com/2nhlh

3 Likes

Presao Assassin’s Creed origins ne znam, meni iskreno nema taj AC vajb, vise neka Witcher kopija,nije los ali ne znam, mozda 6.5/10, trebalo mi oko 27h za main story( uz to naravno side quest zbog levela), ako volite AC svidjet ce vam se i ova.

2 Likes

Konacno neko ko deli misljenje sa mnom :grin:

I ja predjoh Origins. Nisam jos sve odradio u igri ali mi se dopada, da je prica malo bolja mozda bi mi bio i najbolji AC.Ovako prica jeste ok ali bukvalno na pocetku i na samom kraju dok sve izmedju se nekako samo odvija ali bas nista posebno, prica osvete u najbanalnijem smislu.

Sve ostalo je odlicno i svidja mi se u kom pravcu su otisli i raskrstili sa dosadisnjim AC vajbom koji je realno krenuo da smara prilicno. Manje vise sve side misije koju bas bile dosadne u starijim delovima su zamenjene doduse sa polovicnim uspehom ali dobro idu u dobrom pravcu.

Od mene 8 od 10 i snazno trece mesto posle AC 2 i Black Flaga.

1 Like

Witcher.
Poslednji rpg koji mi se dopao - Baldurs Gate 2.
Sada će mi se izgleda dopasti ovaj mangup, velike su šanse.
Sećam se naslovne strane “sveta kompjutera” witcher 2!
O da… isprobao sam i prvi i drugi deo. Kad su me pitali “Kakav je?!”

7y6cmzhty4901
Al ovo ću izgleda da igram…
Samo bi još dodao… pre se znalo…
Badass guy , npr Stiven Sigal… udje,prica normalno, podeli zavrtanje ušiju i zglobova i piči dalje…
U posl 10 god je trend da… badass guy obavezno mora da priča “polu-promuklim” glasom, a stav dok stoji mu je kao da je obukao malu kožnu jaknicu S veličine, dok je njegova veličina XL.
Onako,blago pogrbljen…
Al dobro,nećemo da cepidlačimo.

Grafika je vrh,ovo i Horizon… U4…to je neki max kojo ps4 može da ponudi…
(Znamo šta možemo da očekujemo od RDR 2…)

Iskljuci samo motion blur u settingsu igre mnogo lepse izgleda bez njega.

Uvek iskljucujem motion blur (osim u vožnjama) i grain effect. Grain effect ko je ubacio u igre, nek dobije kancer danas. Analni.

7 Likes

5 Likes

Konacno gotov GOW Chains of Olympus na Viti. Iako je igra stara 10 godina sa PSP-a, ravna je po kvalitetu sa GOW 1 i GOW 2 na PS2.

Sada da vidim da li da nastavim nesto na Viti, ili nesto sa brda neigranih igara sa PS4. :thinking:

1 Like

hqdefault%20(1)

Kod mene se trenutno igra Splatoon 2 i Rayman Legends :slight_smile:

Bolje da si detetu kupio neki kvalitetniji platformer jer Knack igre imaju reputaciju smeca od igara. Kod drugara sam igrao prvi deo dok za dvojku kazu da je za nijansu bolja. Kad biras detetu igru na osnovu cega to radis, na osnovu grafike ili na osnovu tezine igre?

Totalno pogrešno mišljenje po pitanju Knack-a. Sa zadovoljstvom odigrao i prvi i drugi deo.
Volim platformerske igre i odigrao sam ih gomilu. Knack igre su grafički jako lepe, mehanika igre je ispeglana sjajno i zagonetke nisu preterano teške, taman da budu zadovoljstvo za većinu ljudi.

Obe igre su opasno teške na hard nivo-u, tako da ako neko želi da se oproba i malo nervira neka proba da odigra hard varijantu.

Lično smatram da ljudi koji pljuju po Knack-u ga sigurno nisu igrali ili jednostavno ne vole arkadne 3D platformer igre, jer da su probali, sigurno bi imali drugačije mišljenje.

2 Likes

Sta znam ja sam igrao prvi deo i nisam preterano odusvljen, posto sam igrao kod drugara nisam imao prilike da ga predjem i na hard, a mozda je posledica toga sto sam odigrao previse Nintendo 2d i 3d platformera koji su svetlosnu dimenziju ispred Knacka. Za dvojku kazu da je bolja, a na Metacriticu ocena 69 pa cisto sumnjam da je napravljen neki ozbiljniji pomak, cak sam ubedjen da je dvojka poslednja Knack igra…

Odavno sam prestao da gledam ocene na sajtovima, jer neke igre dobiju lošu ocenu koju ne zaslužuju jer su daleko bolje od ocene koju su dobili, a neke dignu u nebesa, a po mom mišljenju su očajne.
Igre treba kupovati i igrati u zavisnoti šta ti se svidja i da li ti leži igra, a ne zato što je neki pametnjaković dao ocenu XX od XX.

Kada mi neko da ocenu za Souls igru ispod 10, ja bi ga recimo razapeo pokazno za sve, da ne ponove istu glupost, dok ima ljudi koji ne igraju Souls igre i dali bi drugačiju ocenu. Ocene su stvar subjektivnosti i zavise od gomile stvari, gledati na njih je pogrešan pristup po meni, zato uživaj u igrama ne gledajući na ocene.

2 Likes

Pa zapravo slazem se u smislu da je Ratchet & Clank za PS4 odlicna igra ali ne u tolikoj meri da vise ne bih pozeleo Nintendo platformere, pogotovo 2d platformere. Po meni je takav tip igara najbolji kod Nintenda ali ne sporim da ima kvalitetnih platformera na drugim platformama, evo dacu primer Rayman Legendsa koji je sjajan i svakako 90+ igra. Jbg ja licno za Knack tako nesto ne mogu da kazem :slight_smile:
@Zoorulee Slazem se da na Metacriticu postoji 10% pametnjakovica kao sto je onaj nas Milan Zivkovic koji je dao Odysseyu sramnu ocenu, koju ta igra nikako ne zasluzuje, ali generalno to je zbir ocena i poprilicno je realan. Ima izuzetaka ali je uglavnom ta prosecna ocena realna. Dugogodinje iskustvo igranja mi je gotovo uvek potvrdilo da su igre sa prosecnom ocenom ispod 70 mlake igre, aj da ne kazem da su krs :slight_smile:
Edit: Sta fali oceni 90 Za Horizon? Niska ili visoka? Po meni 90 kao ocena je znak da se radi o top igri svog zanra.

Dao je realnu ocenu

1 Like

Ne igram platformere vec decenijama, al posto sam uzeo Raymana da igraju zena i dete (uglavnom dete, zena se opasno navukla na Stardew Valley), moram da se slozim da je igra sjajna u svakom pogledu.

Dao je itekao nerealnu ocenu, izblamirao se pred celom kuglom zemaljskom i izneo niz neistina o igri, a ja cu ti nabrojati samo neke. Recimo kaze da se igra moze preci za 10 sati, a nigde ne kaze da ako je tako predjes neces videti ni pola igre, mnogo platformerskih delova ces propustiti uz par kompletnih kindoma koji se optkljucavaju kad sakupis dovoljno moons, zatim kaze da nema brzog trcanja sa Mariom sto je opet neistina jel kretanje Maria kontrolises levim analogom, nema vatrenih kugla sto je cista laz jer mozes preuzeti kontrolu nad Fire Bro-om i bacati uzarene kugle koliko god hoces. Oko tezine je izneo istinu ali samo ako cete igrati igru kako je on odigrao, a ako resite da odigrate komplet igru sto podrazumeva min 500 meseca ima i te kako da se namucite :slight_smile:
Edit: Trenutno sam na 30 sati igranja i blizu sam otkljucavanja poslednjeg kindoma, ali nisam igrao ni jedan od tih otkljucanih kindoma za koje kazu da su najtezi u celoj igri. Racunam na minimalno 50 sati vrhunske zabave. Igru treba doziveti na pravi nacin, poprilicno se to odmaklo od klasicnog 3d platformera i opasno naginje da bude cista akciona avantura :). Akcenat je na istrazivanju i po meni zasluzuje ocenu 100 :slight_smile: