Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Sleeping Dogs , odlicna igra , odigrao sam je na X360 i po meni verovatno jedna od najjacih igara za proslu generaciju , takodje i “side” misije su mi bile zabavne sto je kod mene bas retkost u ogromnoj vecini igara.

Mada secam se da mi je najveca a mozda i jedina mana u igri bila to sto je kampanja kratka, nema nesto mnogo “main story” misija , mogla je da bude malo duza ali Ok.

Probao sam Surge i mogu da kazem da je igra fantasticno uradjena , e sad imam osecaj da cu je sa mukom igrati :smiley:

Dobra je igra nema sta.U pravu si za side misije,jedino one drug bust gdje prvo razbijes neke narko bande a onda hakujes kamere za video nadzor su manje vise sve iste pa vremenom postanu jednolicne.Ali sve ostalo je ok,svidja mi se i kako u uradili voznju.Volio bih da naprave neki nastavak,da bude kao GTA serijal jer igra zaista ima potencijala za tako nesto.

Ako imas definitive edition,po meni najbolji deo igre je turnir na ostrvu. Ceo taj turnir je napravljen u stilu Bruce Lee kung fu filmova iz osamdesetih sa sve grain efektom, i corny muzikom i voice actingom.

Imam ali jos nisam stigao do tog dijela,jos sam u glavnoj igri.Mada sada kada cujem da ima taj turnir ova igra mi postaje sve vise bolja.

1 Like

Počeo sam da igram pre dva dana Metal Gear Solid V: The Phantom Pain
I ako nikad nisam bio neki mgs fan ova igra me je jednostavno očarala…nisam neki poznavalac ovog serijala ali znam osnovno.
Ovu igru sam hteo da isprobam još 2015e godine kad je izašla ali sam skroz zaboravio na nju, sad vidim koliko sam i pogrešio…
Ovo je igra zbog koje se ceo dan u školi neverovatno dosađujem, bukvalno samo čekam da se vratim i da igram u nedogled…
Neverovatno zabavan gameplay i veoma zanimljiva priča…
Trenutno sam na negde oko 6 posto overall completiona tako da ima još dosta da igram :slight_smile:

EDIT: Mislim da sam postao metal gear fanboy

Da li je skinuo neko i igra gears of war 4 za PC?

Ja sam skinuo trial i igrao, trebalo bi da je isto pošto je puna igra samo sa tajmerom.

Cekam samo da je bolje “zapakuju” sada je neka verzija od samo 100gb :joy:
Nemam gde sa tolikom igricom!!

Da sad samo proverio, 126GB :joy: Nisam ni primetio da toliko zauzima. Doduše ovo je sa windows store-a, ne znam da li postoje neki repackovi po netu.

Ma dajjj, nemam gde sa tim! Jedino da obrisem bukvalno sve ostalo. I onda bi bilo cupavo.
SSD mi je 250gb ma da imam jos obican HDD ali mnogo je.
Koliko sam cuo prepakovace ga na manje. Samo treba vremena.
Pogotovo sto je toliko veliko zbog 4K tekstura. Ako to izbace na konju sam.

Mario Odiseja lepo napreduje, a pocinje i da mi “klikce” ovaj Switch fazon. Malo igras u Meku, malo u busu, a kada dodjes kuci uzdises kako prekrasno izgleda na velikom ekranu. Dzojkoni se lako skidaju i vracaju i sve funkcionise za par sekundi. Ipak, format i kompaktnost Vite mi vise lezi za transport. Sto rece Oblak, na granici je prenosivosti. Steta sto nemam nekoga da se malo zabavim sa portabilnim multiplejerom na dva dzojkona. Manji ekran onda ne bi radio posao.

Samo se plasim da ce se Odiseja zavrsiti prebrzo, a da me nece vuci nazad da sakupim preostale moonove. Broj i sama razmera kingdoma izgleda ne moze da se poredi sa galaksijama ili nivoima 3D World-a (koji je imao i Toad mini igre). Cini mi se da je Nintendo malo zakinuo na sadrzaju. Tezina je isto u najmanju ruku problematicna. Bosovi u vidu nekakvih zeceva (?!) su prelaki, mada je okrsaj sa Bowserom bio tu negde na nivou Galaxy bosova. Ali nadam se da ce biti kudikamo tezi kako igra bude odmicala. A gubitak desetak novcica kao posledica umiranja je tek parodija. U redu, nije klasican nivo, ali to su mogli da rese onda vecim kaznjavanjem gubitkom, recimo, 50 novcica. Mastermajdovi game dizajna u Nintendu su naravno mogli svasta nesto da smisle, samo su izgleda ipak zeleli da bude prijemciviji deci nizeg uzrasta. Prava je steta da Mario zglajzne u super casual Kirby kategoriju. Ali sreca za decu. Cudi mi da nisu ovome posvetili vise paznje u opisima. Razumem da su svi ocarani dizajnom, ali fundamentalni problem sa mehanikom koji omasuje citavu jednu ciljnu kategoriju moralo bi da skine desetak podeoka na metacriticu.

2 Likes

Vec sam pisao da mi je manjak izazova bio najveca zamjerka u Odyssey. Samim time, kroz igru samI protrcao bez problema, I bez zelje da pokusam da savladam neke jace skokove ili da nadjem sakrivenije Moon-ove. Sto se mene tice, igra je bila blago razocarenje, iako vidim da su kriticarima puna usta komplimenata. Different strokes for different folks.

Posle 3 dana kako imam Surge i nekih 4 sata igranja mogu da kazem da je igra , extra grafika stvarno super zanimljiva i prica .

Ali realno mislim da cu da je prodam , jednostavno nisam odmakao ni malo , da kazem jos sam u onoj razbucanoj fabrici umro sam jedno 100 puta :smiley:

Trenutno je u Ficoi sad opet pikam FallOut 4

Zavrsio AC:Origins nakon 25 sati na PC-u.

Sasvim solidna igra, malo mi je bilo smor to sto sam morao da igram side questove da bih nastavio main…

Ne znam da li je do moje konfiguracije ili igre, ali nisam mogao da igram u stabilnih 60fps-a, vec je fps cesto padao na 50, nekad cak i do 45.

Przim L.A. Noire :slight_smile:
Za igru koja je stara 7 godina, imam uglavnom reci hvala. Sve je na slican fazon, svaki slucaj, ali taj izbor ispitivanja mi je najzanimljiviji segment u igri. Grafika je odlicna za 2011. godinu. Voznja auta je takodje solidno odradjena. Do sada mi se nije desilo da sam sve korektno ispitao. Cak sam na kraju dva slucaja dobio i kritike od strane komandira. Pitam se da li igra moze ici i nekim drugim tokom ili kad nekoga lose ispitam, odjednom neko uleti i usmeri me gde dalje.
Grad je odlicno odradjen. Negde sam citao (mozda i ovde) da je radjen prema slikama koje su izradjene iz upravo tog perioda (1947.) i da ih je bilo preko 11.000. Grad je ogroman i mislim da bi mi sa jednog kraja, na drugi, trebalo 20ak minuta voznje. Ne preskacem voznju, vec upalim sirenu i gasam :slight_smile:
Odradio sam 12 slucajeva od 26 i za sada sam zadovoljan. Kazu da je pomalo jednolicna i jeste, ali sa druge strane, slucajevi su mi interesantni. Svaka prica je drugacija i uspem da se uzivim u svaku, pa cak i kada ispitujem nekoga i osetim da laze, ja se onako smeskam u fazonu “najebao si” :joy:
Verujem da ste je svi ovde odavno obrnuli. Zanimaju me i vasa misljenja :slight_smile:

1 Like

Posle dugo vremena vratio se GTA:O, mada moram sve ispocetka jer ne mogu da transferujem karakter sa PC-a.
Ako neko hoce da igramo zajedno nek mi posalje PM.

1 Like

Ja sam je presao proslo ljeto i takodje samo rijeci hvale, mora se razmisljati dok se igra a i fazon je sto si detektiv i rijesavas slucajeve a malo je takvih igara na trzistu. Sve u svemu odlicna igra a i kako ne bi bila kad je od Rockstara. :smiley:

Neko da igramo GTA Heiste? (PS4)

Trenutno sam na Snow Kingdomu i ne izgleda kao da je ostalo puno do kraja. Poceo sam da citam temu na resetari, koja ima preko 200 strana - postoji 870 moonova za sakupljanje, a ostatak moras da grajndujes za coine. To je ogromna kolicina koja navodno omogucava 60-70 sati trazenja, mini igara i celendza, ali ne volim backtracking a igra od tebe to prosto zahteva, ako hoces da kompletiras 100%. Nikada ni jednu igru ne kompletiram, nemam ni jednu platinu u trofejima, nisam opsednut X oznakama na mapi. Ni u jednom Mariju nisam se vracao posle zavrsne sekvence iako su svi imali endgame. No imali su nekako sasvim dovoljno unikatnog sadrzaja u okviru glavne price i u tome je caka. Taj kompletionizam je u slucaju Odiseje different stroke, vidim da su mnogi i ovde opsednuti 100% kompletiranjem igara, i evidentno tek u tom slucaju dobijas dovoljno kvantiteta pa i izazova, i mnogi su na kraju ostali u suzama svrstavajuci ga u Goty kategoriju pored Zelde BotW. Svaki kingdom je gusto napakovan playground mystery box, a protivnici i bosovi su tu tek reda radi.

Interesantno je i kako Nintendo lose prati progres u igrama. Dok nemas konzolu ni 10 dana ne mozes da vidis koliko si igrao, a posle toga zaokruzuje vreme na “preko 15 sati” i tome slicno. Mozes da pratis precizno, ali na dnevnom nivou samo, preko mobilne roditeljske aplikacije. Ugh.

1 Like