Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Monk koristi 2x one hand :smiley: sto brze da udaras to bolje. elem, ako su sve strelice zelene uzimaj to xD Ali ako dobijes legendarno oruzije, baci pogled sta jos dodatno radi…
Recimo dobio sam legendaran legs za barbariana, i na njemu dodatan stats bio da radi 5000% wep dmg u vidu smrada tipa 3 sekunde ako se oko mene nalaze 3 ili vise moba…samo sam protrcavao pored njih a oni su svi umirali u 2 sekunde. Kad dodje elita udarim je par puta i to je to…devojka se smorila nije htela vise da igra jer ni ne stigne da ih udari haha pa sam batalio taj legs, ali sad kad sam dosta odmakao bih guzicu prodao da ih opet imam (budala sam prodao umesto da sacuvam :smiley: )

ja sam iz ovoga nekako zakljucio da igras monka…moras gledati kojom brzinom udara oruzije…nije sve u velikim bbrojevima. Mozda nesto udara svake 1.5 sekunde i lupi 300…a drugo oruzije svaki sekund i udari 250…pa ce vise stete naneti

1 Like

DPS je najbitniji pokazatelj jer uzima u obzir i damage i brzinu udaranja, ali ima tu jos vaznh stavki kao sto su criticali, razne sinergije sa drugim itemima i elementima, i slicno. Malo sam zaboravio jer nisam igrao 4 godine, ali da, treba ti malo matematike, pogotovu kasnije ako hoces ozbljno vreme da investiras. Jednostavan test za pocetak je subjektivni - primetices da monstrumi lakse i brze umiru sa nekim oruzjem, Legendary oruzja su cesto bolja od obicnih, itd.

1 Like

https://us.diablo3.com/en/calculator/monk#WVSdif!bZX!acbbaa. Ovo ti je build za brzo lvl-ovanje monka. Sa Cyclone Strike pulujes demone ka sebi nabacis Exploding Palm, stalno imaj na sebi Sweeping Wind i sve umire lako i brzo :). Ako igras na PS4 i treba ti pomoc oko lvl ili geara tu sam da ti pomognem :slight_smile:

2 Likes

Fala na odgovorima!

Moj problem je nastao u tome sto strelice prijavljuju jedno (crvene bile), al dps u statistici kazuje drugo. Ako gledamo da je dps stat najmerodavniji, onda su me strelice prakticno lagale…? Tu je bio taj zbun juce.

Gledao sam i brzinu oruzja, mislim da nije bilo do toga… majku mu, ne znam ni sam.

Moras gledati i kakav stats daje. Jer strength kod barbariana ili dexterity kod monka daje veci attack power, pa samim tim i veci dmg output.
Banalni primer
Imas 2h axe koji udara 150-200 dmga na svakih 1.7 sec…ima dps od ajde da lupim 150
Imas 2h axe koji udara isto 130-180 dmga na svakih 1.7 sec i ima dps 130, ALI ima recimo 50 strengtha, svaki strength daje +1% na base dmg oruzija, tako da bi ti sa ovim imao 130+(50% od 130) sto mu dodje 205 dpsa

1 Like

Obavezno stavi zelene gemove u weapon. To ce ti dodatno povecati dmg. Ako dobijes neki deo opreme da ti povecava dmg nekog spella koristi to, dok ne nadjes nesto bolje. Igras celu kampanju ili lvl-ujes u riftovima?

1 Like

Ma tek smo juce poceli kampanju zena i ja, tek zabave radi. Jos nista ne razumemo, pola stvari nam je polujasno. Davno bese da sam ja presao igru na pc-u.

Sve ove fore s riftovima, sezonama, paragonima, to je sve doslo kasnije. :smiley:

Aha :). D3 je bas zanimljiv u 2je kada se igra. Koristi crvene gemove u head gearu, to ti daje bonus xp. Za lvl ti ne treba neki specijalni build, samo koristi sto ti je zanimljivo. Kao sto sam ti rekao za bilo kakvu pomoc sam tu :). Dugo sam igrao d3 kako na xbox 360, tako i na ps4

Drugar i ja smo dosli do 67 lvl i moram priznati da nam je dosta lagan D3, iako stavljamo najtezu jacinu koju nam D3 otkljuca… Zanimljivo jeste, ali zna malo biti i dosadno.

Do 70lvl tj cela kampanja je tutorial, kada pocnu Bounty misije. Diablo se igra radi loota, a “prava” igra se otkljcava nakon 300-tog paragon nivoa otprilike, kada prelazis Torment VI nivo tezine malo opustenije. Tezina mobova jako skalira sa nivoom tezine kasnije, a cela kampanja je prelaka, do samog kraja.

Ako te navuce da ganjas setove, onda je uspeo u svojoj nameri… Ali, kao sto Noodle kaze, pre ili kasnije skontas da je to samo igra brojeva, narocito kasnije kada pocnu suludi dps-ovi. Verovatno su zbog toga uveli vrlo rano koncept “sezona” kada se jednom godisnje resetuje sav progres osim paragon nivoa. Takodje postoji i permadeath mode… Kazu da je malo toga u gamingu toliko stresno kao permadeath lika koga si mesecima stvarao, u hardcore modu, ali to je vec za jako iskusne igrace i Diablo manijake.

Ja sam dostigo torment XI i tu sam stao…ne mogu da napredujem vise … Trebam sada igrati veoma mnogo da bi dopunio paragon a to ide veoma sporo…ali mogi reci D 3 je veoma izvaredna igra…

Igrao na 360, imam na PC i na PS4 sada.
Dobra jeste, ali ne vredi da se utrosi 1000 sati na nju. Za to vreme moze 10-ak i vise odlicnih igara da se kompletira 100 posto.

Isto sam i ja zakljucio. Mada, nije to bas tako lako. Blizzard pravi jako zarazne, “larger than life” igre. Treba da doneses svesnu odluku da izbacis nesto sto volis da bi napravio mesta za nesto sto ce mozda da ti se svidi, a sto ne bi imalo nikakvu sansu pored Diabla.

Inace, igrajuci Ni No Kuni 2, shvatio sam koliko me nerviraju besomucne cut scene i oduzimanje kontrola igracu svako malo, mislim da to niko ne radi kao japanci. Morao sam da prekinem Personu 5 zbog toga.

Poceo sma ponovo i Zeldu BoTW na Switchu, neverovatna kolicina praznog hoda i dalje mi se cini kao problem, ali hej, nije kao da imam pametnija posla u javnom prevozu.

3 Likes

Haha citam sta pisete i toliko toga mi jos nije jasno… mada sve ce se to sleci na mesto vremenom.

Juce me je toliko nerviralo to oruzje koje po statistici ne bi trebalo da bude tako jako, da sam ustao tv da slikam:

Ko sto vidite, zuti buzdovan je po svakom merilu jachi od ljubicastog macha, tek mi taj ljubicasti mach daje dvostruko jachi dps! Nema smisla!

Medjutim, sat kasnije dok sam tako ceprkao po ajtemima, odjednom vidim da ljubicasti mach vise ne daje preko 100 dps, i sve se vratilo na svoje mesto. Otkud? Dal je neki bag bio u pitanju ne znam, al sad barem imam mentalni mir da se poklapaju zelene strelice, veliki brojevi i dps statistika…

EDIT: al zanimljiva stvar, ako drzim neko dobro 1h oruzje, sta god da stavim u off hand mi spusta dps… ? Jel neki stit da drzim?

Verovatno ti je bio aktivan neki aktivan ili pasivan skill/buff koji je povecao attack?

Mislim da ne? Cela situacija je bila cudna. Meni zvuci da je bag bio, al sasvim moguce da sam nesto propustio.

Ok imam novo pitanje za Diablo 3 seksperte:

Ako svako dobro 2H oruzje koje nadjem ima veci dps nego bilo koja kombinacija kvalitetnih 1h oruzja, sto bih ikad koristio dual-wield?

Uzmem sekiretinu, imam 1800 dps; uzmem dva noza, dps mi se prepolovi na ispod 1k.

Tek trebas da dobijas oruzja. To sto sada imas je smesno verovatno.
A npr mozes neki bonus set da imas npr 2 sekire svaki treci put zamane 2x umesto jednom. Ili daje neki bolji lifesteal…

Pretpostavljam da je ovo streaming sa Xbox-a? Ako jeste kakve su ti performanse? Kod mene sa netom 50/2, na laptopu preko Xbox app često flickeruje i bluruje se slika iako je namešteno na Very High kvalitet.

Igrao se celu noc DBZ Budokai 3 remaster sa drustom. Malo kampanja, malo turniri, malo dueli. Cell nas je zaustavio u kampanji, bogme je zajeban.
Nostalgija, kad se setim burazer dolazi sa ps3 davne 2007-8 i donosi tada budokai 3, cela ulica je igrala :slightly_smiling_face:

1 Like