Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Off tv play je zakon. Ekran je fantastican i nekom magijom ima manju latenciju od samog televizora, bolje boje, a sa drugim ekranom imas i neke fore koje nemas u verzijama za druge konzole (npr skeniranje environmenta u Zombie U) sto Wii U verzije cini dosta unikatnim. Tablet je “dusa” konzole. Mada dosta ljudi preferira pro kontroler, pogotovu u tehnicki zahtevnim igrama…

Najveci problem svega toga sto ti pricas je cena same konzole. I Wii U i Switch imaju prenadrkanu cenu za svoj hardver i to sta nude.

Polovni Wii U gde god gledam cena 170-180-200 i preko. Za te pare imas PS4 jbt, a o Switchu da ne pricam 300-350-400 za to. Strasno.

A realno bi igrao samo novu Zeldu i to je to. Tako da ipak u mom slucaju bolje igrati preko Cemu-a.

2 Likes

Sve je to vrlo subjektivno. Naravno da se dobija daleko vise sa polovnim PS4, nego sa polovnim Wii U-om. Biblioteka igara i hardver su neuoredivi. Ali pd prvog trenutka kada sam uzeo tablet u ruke i pokrenuo new super mario bros, svaki put kada ukljucim konzolu preko tableta, imam utisak da sam u malom gejmerskom raju. Ima mozda ponesto od starog osecaja nintendo handheld sistema, a grafika izuva na tako malom ekranu iako je standardne definicije. Igranje Mario 3D Worlda i Captain Toada ostace jedno od mojih omiljenih gaming iskustava svih vremena. Ejjj, tablet ima detekciju duvanja, neverovatno ko se toga setio za pomeranje platformi u Captain Toadu. Neke igre ne mozes da igras bez tableta, kao npr Kirby Raindow Curse. Pa Nintendo Land mini igre koje sam otkrio tek sada za bozic. Nameravam jos vise da mu se posvetim u 2018.

1 Like

Sve što je padawan naveo je istina i zaista se ne može meriti iskustvo na konzoli i emulatoru. Zelda BOTW zaista se može odigrati na emulaoru i neće biti razlike, jer nema sekundarnog ekrana, što je po meni šteta, mogli su mapu da stave za ovu namenu, ali možda hardware nije mogao da izdrži to. Sve ostale igre mislim da je velika šteta ne igrati onako kako su namenjene, odnosno sa dva ekrana i na samoj konzoli - sguran sam da bi im se ubila draž ili ne bi bile igrive u nekom procentu, možda i u potpunosti.

1 Like

Ja sam igru presao na Switch-u u docked modu, I identicno je iskustvo. 1080p 30fps, ali na emulatoru mozes ici I na 4k rezoluciju ako imas jak PC.
Wii U ekran nisu mogli previse koristiti da ne bi ta verzija bila superiorna u odnosu na Switch.

MGS Phantom Pain trenutno igram,malo sam se navukao,relativno sam nov u svetu konzola,pa se jos uvek navikavam na kontroler. A inace Titanfall 2 i madden 18 igram pomalo…

Igra se Diablo 3 i dalje. Drug i ja smo u 4 sedenja nabili preko 20 sati igranja i docekali 4 jutra. Trenutno smo pocetak 3. Akta i 48. smo Lvl.
Evo pravimo kratku pauzu u 5. sedenju i zaputili smo se po burek i jogurt. Elem, tezinu smo povecali na Expert, ali i dalje nam je sve ovo vrlo lako i do sada smo poginuli ukupno 4. puta (ja 1, drug 3). Napredujemo velikom brzinom, pa vec delimo damage od 100k i vise.
Diablo je do jaja, ali je i poprilicno haoitcan. Ja sam Monk, a drug Wizard i evo kako izgledamo za sada.

Jos me samo zanima cemu sluze ovi Item-i?! Zauzimaju nam mesto, a nismo sigurni cemu sluze.

Meni je Monk odlican. Malo sam prostudirao skillove i mogu vam reci da bossu ne dozvolim da mi zada vise od dva udarca. Cas ga stanujem, cas uspavam. Wizard takodje deli strasan damage iz daljine.

Edit: Evo ga vec 50. lvl i vreme je za spavanje… Ovaj put bez jutra :slight_smile:

Ti itemi ti sluze kad igras sam da das foloweru. Pise ti templar relic, imas ih jos 3 koliko se secam pored templara.

Presao sam Assassin’s Creed Origins igra mi je bas legla i odusevio sam se jer sam prije svega i fanboy serijala… Igra ima odlican gameplay, sjajnu grafiku, prica je mogla biti bolja ali i ovo je okej kako je u nekim dijelovima bilo. Mislim da je igra pravo osvjezenje za serijal, uvedeno je dosta novih aktivnosti, mapa je ogromna mnogo questova po njoj, synchronizacija i slicno. Nisam uzivao u jednoj AC igri ovako jos od Eziove trilogije. Ko voli AC serijal ovo mu se mora svidjeti.

1 Like

Svaka ti je na mestu, potpisujem, osim predzadnje recenice, i AC: Black Flag bi dodao medju

1 Like

U ovom slucaju ih mogu prodati?

Imas neki tip za ubuduce? I kako ti se cini za sada kako mi ide :joy:

Ma da prodaj.

Pazi ja sam igrao na 360 i rekao bih da se igra dosta izmenila od tad, tako da nisam siguran da ti mogu dati neki aktuelni tip. Vidim da taj vizard ima krila, koja ja nisam mogao da dobijem na 360 nikako a bio sam cini mi se 90. paragon.

Igraj polako i istrazuj celu mapu, ulazi gde god mozes.

Svaki delic mapa smo istrazili… Krila su estetski samo, fura ih od starta i nemaju usustini nikakvig efekta, cini mi se :slight_smile:

sve sto si do sada nasao prodaj, to je krs kada krenes teske nivoe.
Dodaj me za Diabla miki_hakasn.

I AC:Unity :smiley: :smiley: :smiley:

Stigao na GOW na Viti do Aresa, au nije ga lako ubiti. :open_mouth:
Malo da iskuliram pa da probam posle opet.


Now what?
Zivo me interesuje koliko je vremena trebalo za ovo

Sad Bloodborne :blush:

1 Like

Jel ima neko novi Shadow of mordor da napravim fantoma na 5 minuta pa da odem offline. Sada pravim neku akciju stavljam tako par igara pa jecu online jedno 2 meseca :joy:

nakon 75 sati presao AC Origins uz to i platinum trofej :smiley: Igra po meni odlicna jedna od boljih AC i uopsteno igara