XBR Forum XBR Shop Recenzije YouTube XBR Radio

Šta trenutno igrate? 2018

old_gen_konzole
nintendo_switch
pc
xbox_one
ps4

Igra je takva, da nekad krenes sa 0/5, pa zavrsis za 20/6…ako igraa protiv kampera bolje se obesiti…ja sam par dana igrao da sam imao preko 20 killova u 80% partija…sad ovih dana imam u 20…pa i pravim pauzu da se ne nerviram :smiley: nije vredno zivaca

Ima overclock aplikacija za Vitu, sto je najbolje aktivira se za svaku igru posebno. Tako da mozes da je ukljucis samo za GOW, Borderlands i tako neke gde zna da stuca.
Nisam je jos probao, ali ima dosta pozitivnih iskustva na forumima. Jedino sto logicno jede malo vise bateriju , ali za stabilan framerate mislim da je podnosljivo :slight_smile: .

Igram Mafia III, šta je ovo majko sveta, misije sve na isti šablon, idi na tačku A, ubi 10 ljudi, kada to završiš odi na tačku B i ubi još 10 ljudi. Užas. Jedino vredi soundtrack i atmosfera.

Presao Quantum Break, sta reci, stvarno dobra igra,odusevila me s obzirom kakve je lose kritike imala,preporucujem,i nadam se nekom novom nastavku,mada remedy nije po tome poznat :smiley:

Igram Steins;Gate 0 i imam tri od šest krajeva za sad.

God damn. Na momente je ova igra poprilično depresivna, možda je gora i od prvog dela po tom pitanju.

Momenti u kojima opisuju osećaj hladnoće i samoće su naročito jezivi. Počeo sam da drhtim u jednom trenutku dok sam to čitao.

Ima i dosta heartwarming momenata za likove koji su svašta preživeli u prošlosti, ali je uvek tu konstantan osećaj da je sve to uzalud i da neće potrajati jer je kraj ove priče već poznat.

Igram sa drugom Diablo 3: Reaper of Souls. Au kako je ovo zarazno… Igrali smo dve noci do 6 ujutru, ukupno 10 sati u dva sedenja.
Ono sto nas je zeznulo jeste sto smo stavili na “Normal” i previse je lako, cak pomalo i neinteresantno. Tezinu nazalost izgleda da ne mozemo promeniti :frowning:

Videh na sajtu howlongtobeat . com da igra traje 8-9 sati. S obzirom da smo obojica 25 lvl, a vidim da se ide i do 70og lvl, a uz to vec imamo toliko sati igranja, zanima me da li je to greska ili?! I da li je ovo prava verzija Diabla 3 ili neki dodatak? Posto mi je nerealno da ova igra traje samo 10 sati.

Tezinu mozes promeniti pre nego sto udjes u igru. Ne gledas koji si level nego koji si act. Imas ukupno 5 actova. Po tvom levelu predpostavljam da si kraj treceg?
Ja sa devojkom znam i po 10h da igram haha

Pojma nemam o cemu mi pricas :joy:

Tek kad predjes kampanju pocinje igra :joy:

Kampanja je tutorial…

Kakav crni 70 level. Tek posle kampanje krecu “pravi” paragon nivoi. Diablo nema kraj. Cilj ti je kasnije da izgrindas dovoljno dobar gear i paragon level za Torment 6 nivo tezine, ali vidim da su kasnije (3 godine ima vec) dodali jos nivoa tezine do Torment 10! Pa igras Grand Riftove itd. Nenormalno je zarazno ali posle skontas da je to manje vise isprazna trka za levelima i brojkama.

Moze se reci da je Cemu emulator gotov proizvod. Odlicno je optimizovan, igre rade u punoj brzini, a rezolucija se moze podesavati po zelji.
Isprobao sam do sada Bayonetta 2, Super Mario 3D World, te Legend of Zelda Breath of the Wild, sve rade u 1080p u punoj brzini. Pored nekih zanemarljivih problema, emulator radi savrseno te je Wii U konzolu bacio u sferu bespotrebnih konzola.

Jedini problem ostaje vrijeme za igranje :smiley:

Licno mislim da Wii U nije bespotreban. Sada je vise pirate friendly nego ikada, a pre neki dan sam dodao i neke malo mracnije igre - Devil’s Third (koji ima najbadass protagonistu nakon Duke Nukema), Ninja Gaiden 3 (ne mogu da predjem pocetne neprijatelje lol toliko vise nisam hardcore), a Zombie U je jedna od najjezivijih zombi igara.

Moje lose iskustvo sa Dolphinom me je odvratilo od zelje da se petljam sa svakom nintendo emulacijom do kraja zivota. Cak mi ni gamecube verzija Wind Walkera nije radila bez stucanja. Ne znam da li Cemu omogucava igranje na Wii U kontroleru (koji onda treba i zasebno kupiti) al’ to je glavna fora sa Wii U konzolom, sto zbog off tv igranja, sto zbog fore sa drugim ekranom koji daje posebnu draz igrama. U danasnje vreme me drndanje po opcijama potpuno odbija od igranja. Visak para a manjak vremena i zivaca to uradi od coveka.

Cemu je 70 svetlosnih godina ispred dolphina. Mapiranje ps4 joypada za wiiU kontroler mi je trajalo 20 sekundi. Jes da nema drugi ekran ali koga zabole. Podesavanje zelde za Cemu ako izuzmemo skidanje same igre i dodataka i updateova, a prati se tutorijal koji sam okacio traje 10tak minuta. kraj price.

Off tv play je zakon. Ekran je fantastican i nekom magijom ima manju latenciju od samog televizora, bolje boje, a sa drugim ekranom imas i neke fore koje nemas u verzijama za druge konzole (npr skeniranje environmenta u Zombie U) sto Wii U verzije cini dosta unikatnim. Tablet je “dusa” konzole. Mada dosta ljudi preferira pro kontroler, pogotovu u tehnicki zahtevnim igrama…

Najveci problem svega toga sto ti pricas je cena same konzole. I Wii U i Switch imaju prenadrkanu cenu za svoj hardver i to sta nude.

Polovni Wii U gde god gledam cena 170-180-200 i preko. Za te pare imas PS4 jbt, a o Switchu da ne pricam 300-350-400 za to. Strasno.

A realno bi igrao samo novu Zeldu i to je to. Tako da ipak u mom slucaju bolje igrati preko Cemu-a.

Sve je to vrlo subjektivno. Naravno da se dobija daleko vise sa polovnim PS4, nego sa polovnim Wii U-om. Biblioteka igara i hardver su neuoredivi. Ali pd prvog trenutka kada sam uzeo tablet u ruke i pokrenuo new super mario bros, svaki put kada ukljucim konzolu preko tableta, imam utisak da sam u malom gejmerskom raju. Ima mozda ponesto od starog osecaja nintendo handheld sistema, a grafika izuva na tako malom ekranu iako je standardne definicije. Igranje Mario 3D Worlda i Captain Toada ostace jedno od mojih omiljenih gaming iskustava svih vremena. Ejjj, tablet ima detekciju duvanja, neverovatno ko se toga setio za pomeranje platformi u Captain Toadu. Neke igre ne mozes da igras bez tableta, kao npr Kirby Raindow Curse. Pa Nintendo Land mini igre koje sam otkrio tek sada za bozic. Nameravam jos vise da mu se posvetim u 2018.

Sve što je padawan naveo je istina i zaista se ne može meriti iskustvo na konzoli i emulatoru. Zelda BOTW zaista se može odigrati na emulaoru i neće biti razlike, jer nema sekundarnog ekrana, što je po meni šteta, mogli su mapu da stave za ovu namenu, ali možda hardware nije mogao da izdrži to. Sve ostale igre mislim da je velika šteta ne igrati onako kako su namenjene, odnosno sa dva ekrana i na samoj konzoli - sguran sam da bi im se ubila draž ili ne bi bile igrive u nekom procentu, možda i u potpunosti.

Ja sam igru presao na Switch-u u docked modu, I identicno je iskustvo. 1080p 30fps, ali na emulatoru mozes ici I na 4k rezoluciju ako imas jak PC.
Wii U ekran nisu mogli previse koristiti da ne bi ta verzija bila superiorna u odnosu na Switch.

MGS Phantom Pain trenutno igram,malo sam se navukao,relativno sam nov u svetu konzola,pa se jos uvek navikavam na kontroler. A inace Titanfall 2 i madden 18 igram pomalo…