Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Ko sebe da citam :smiley:
Jos sam i full Havelov armor bio natakario.

Pre prvog patcha je bio Lightning op, pa onda Pyromancy. Ono sunce je ubijalo Bossa sa jednim pogotkom :smiley:

Upravo igram fifu i po prvi put mi se desilo da ki poniste gol zbog nepostojeceg ofsajda…
Da li su to ubacili nesto novo pa da moze da se desi sudijska greska, ili je samo bag…

Nisi ti onda dovoljno igrao Fifu ako ti je ovo prvi ponisteni gol a ofsajda nije bilo :smiley:

Preporuka za sve : Guacamele 2, kakav spiderman i lara, to je igra. Rayman na steroidima, u nekim momentim joypad breaking ali kad se predje osecaj je kao kad padne boss u souls igrama.

2 Likes

Ne bre, rasturam se od fife redovno ali mozda nisam ni isao za tim da li je bio ofsajd ili ne, medjutim sad nisam bio u ofsajdu jedno 5 metara, pa je bilo ocigledno, bas.

Završio Shadow of the Tomb Raider

Prešao main story i par side missija, sveukupno nekih 15h mi je trebalo.

Meni se igra svidela, završetak trilogije i zaokruživanje priče na jako dobar način.
Inače pred sam kraj igra postaje sve mračnija, i ti trenuci su baš epic, trebalo je više ići na to, ali dobro i ovako je igra fenomenalna.

Sve u svemu zabavnih 15h iz jedno 4-5 sedenja. Od mene 9/10.

3 Likes

Da juris platinu 3/10

Prvi mi se dosta svideo, narocito taj meksicki vajb, al u jednom trenutku mi je jednostavno postalo vise tesko nego zabavno, te sam stao. Racunam da je dvojka more of the same.

Kad vec pomenu Souls – ja poslednjih dana duboko zagazio u Hollow Knight. Nema tog osecaja beznadja, al sam se itekako uprpio dok sam nosio blizu 1000 novcica, daleko od najblize klupice. Vizuelno, igra postize dosta sa svojim minimalistickim sprajtovima i pozadinama, al vidi se da je bila prvenstveno namenjena switchovom malom ekranu.

Koliko znam, prvo je izasla za PC.

Kakva ti je igra? Vidim da su komentari da ima dosta istrazivanja bez mape, a kako se ja beznadezno lose orjenisem, to mi je deal breaker.

Koliko sam video najgore je to sto mora 2 puta da se predje i sto drugi prelaz je na najtezoj tezini.

E sad isto tako sam procitao da nema toliko rokanja i da sve moze stealth-om da se zavrsi pa i nije toliki problem. Jedino ono masenje platforma i slicno pa onda povratak na bone fire i od pocetka moze da bude smaranje.

Nastavio DS2, imam sada oko 20h.
Pali su Sentineli, uz pomoc fantoma, inace ne znam kako bih sam uspeo da ih ubijem :smiley:
Posle njih pao je i Lost Sinner i Najka. Kod Najke sam se skrooz namucio iako je tu bio drugar i davao mi brdo saveta kako da je ubijem. Naisao sam i na Gargojle ali prevelik su zalogaj pa sam ih batalio…
Build sam malo promenio jer sam nasao Black Scorpion Stinger koji vec ima poison, tako da farewell bleed build :smiley:
Trenutno sam u Doors of Pharos lokaciji, stigao sam do onog velikog pacova. I da umalo da zaboravim… sunce ti poljubim koliko ima onih kontrapcija u Doors Of Pharos, pa gde toliko da nakupim :smiley:

Puno mi se svidja. Mozda nisam bas ocaran per se (mada dajmo joj jos vremena), al uzivam svako vece da istrazujem taj svet jos malo dalje. Skillset ti je u pocetku adekvatan al siromasan; sad kad sam otkljucao dash i fireball stvari postaju zanimljivije. Na sve strane stavljam pinove po mapi da markiram delove sveta gde vidim da ne mogu dalje dok ne otkljucam nove poteze (ceka se wall jump).

Kad smo vec kod mape, mislim da su fino iznasli tenziju izmedju toga da si izgubljen i da znas tacno gde se nalazis – kad prvi put udjes u novu zonu, nemas mapu dok ne nadjes kartografa koji se tu negde nalazi. Cujes ga iz daljine kako pevusi i vidis razasute papire u blizini, tako da ga nije mnogo tesko naci. A jednom kad ga nadjes, dobijes grubu mapu oblasti koja se preciznije ucrta kad sednes na neku klupu (save point).

Fora je u tome da se mapa ne iscrtava automatski dok istrazujes – ako zadjes u deo koji nije ranije istrazen, nista se ne popuni dok opet ne sednes za klupu (jer tad, jel te, imas vremena da nacrtas sta si video).

Nije los sistem.

2 Likes

Hmmm onda se isplati isprobati. Hvalospjevi lete na sve strane, ja iskreno nisam veliki ljubitelj insistiranja na backtrackingu u metroidvania igrama, ali ako je dobro rjeseno, zasto da ne.

Poceo Witcher 3 danas i stigao sam u dvorac kod onog Barona i jel ima neki dobar tip kako da brze sakupljam zlatnike i jel se dobijaju odradjivanjem side misija?

Pazi backtracking ne mozes izbeci, to se u ovakvim igrama podrazumeva :smiley:

Otvaraju se tu prechice, pronalazis i stanice za fast travel, al odredjen procenat tumaranja kroz iste hodnike je neizbezan.

Kakav sam indijanac, ovo nisam zapazio. Hvala za info.

Guacamele dva puta?

Start the game and stay on the main. Press the below sequence as shared by the developer. The sequence is based on Xbox(DS4) controller.

* Up > Up > Down > Down > Left > Right > Left > Right > X (Square) > Y (Triangle) > Back (Share)

After pressing the following sequence the game mode will set to hard-mode. This means you will be facing stronger enemies.

Ovo uradis i ne moras. to sam ja uradio i krenuo odmah na hard.

Kakvi kraljevi :slight_smile: - odmah mi je palo na pamet “poke cake” iz SK. Ko se seća jako je mator, ali znaće o čemu se radi :slight_smile:

1 Like

Nasao juce fin mali grind spot u Hollow Knightu – trebalo mi 1800 novcica za lampu a nije mi padalo na pamet da zalazim dublje i ne daj boze izgubim nakupljeno. Elem, lampa kupljena, novcanik prazan, sad mogu mirne duse da istrazujem dalje.

Igra sad vec pruza solidan izazov, kako platformisanje tako i protivnici. Lidija je, sharmirana izgledom, pocela sopstvenu igru, al plasim se da kad vidi sta je ceka nece imati srca da nastavi.

Mali tip – obavezno kupite svoje pinove za mapu. Nisu mnogo skupi, a nailazicete skoro odmah na hodnike i platforme do kojih nije moguce trenutno doci. Na svu srecu te sam ih sve markirao na mapi, nema sanse da bih se secao gde su bili, sad kad sam otkljucao wall jump i dash…

1 Like

Nakon odigranih 12 sati Metroid Samus Returns mogu komotno sa preporucima svima da zaobidju igru, osim ako nisu hardcore zaljubljenici u metroidvania igre.

Ma pocetku iskustvo je poprilicno zanimljivo, dok se upoznaje novi svijet I nacin na koji su dizajnirani. Sada, ako gledam unazad, vidim da je ono sto je servirano u prvih sat vremena isto sto se servira u narednih jedanaest sati, uz manje izmjene I dopune. Boss borbe su za sada podjeljene na tri jasna template-a, pri tome nijedan od njih nije zanimljiv.

Ako mogu da dam recenziju, reci cu da odavno nisam igrao bolju igru u koju mi je bilo zalije potrositi vrijeme. Da me sutra neko pita, radije bi dobio svoje vrijeme nazad.