Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

I prvi Project Cars ti je trebao volan ako ces imalo da imas zabave duze od 10 minuta.

Govorili su kako su poboljsali voznju na kontrolerima, ali jako varira od kola do kola i jednostavno nema dovoljno preciznosti kao sa volanom i pedalama, a igra je dizajnirana da se pretezno vozi sa volanom i pedalama.

Koristio sam moj matori Formula Force GP volan za Project Cars 1, imao je drivere za vistu za koje rade i na win7, kad sam presao na win 10 volan je postao neupotrebljiv posto nema drivera.

A razlika izmedju danasnjeg kontrolera i volana od pre 14 i kusur godina je nebo i zemlja. Ne mogu ni da zamislim kakav je osecaj voziti na nekom ozbiljnijem Thrustmaster volanu.

Rekao bih ako imas mogucnost da probas igru probaj, ali ne vredi kupovati igru ako imas samo game pad.

Ako ti se svideo prvi deo dopasce ti se i drugi. Malo je razvodnjen zbog open world-a i vecih novoa i nije toliko strasan ali opet je dobra igra.

U tom slucaju mi se ne isplati da je uzimam, jer volana nemam, a cini mi se i da ga necu imati, jer sam video da su oko 150€ :confused:

@MitraljezaC nisam igrao cak ni prvi deo, ali sam razmisljao da je menjam sa South Parkom… Igrao sam demo Outlast 2 i ukipio se na stolici, u 3 popodne (da je bar mrak bio)… Videh da je i ovo igra na slican fazon, pa me zainteresovala… Ali eto, nakon vasih komentara, mislim da je bolje da South Park zamenim za neku drugu…

Hvala vam u svakom slucaju :slight_smile:

Ja licno horore ne volim da igram u opste. Da stalno budem napet i cekam da nesto iskoci itd itd, zato ih izbegavam. Ali The Evil Within serijal mi je legao odlicno, cak sam se i iznenadio da mi se toliko dopala.

Moja preporuka da odigras serijal. Nije kao Outlast, tj prvo deo ima slicne momente ali je opusteniji za igru od Outlast-a. Dok je drugi deo bas po tom pitanju laganica. Mada to je opet sve to neke Normal tezine. Sve preko zna da postane veliki problem.

Ja sam se istripovao i skakutao sa kreveta u nekim momentima i u Last of Us-u… Jednostavno se previse uzivim u sve sto igram/gledam…

Povezan je The Evil Within, 1 i 2 deo?

U prvom delu ces imati takve tripove cesto jer su mahom uski koridori tacnije to je “hodnik” igra pa ima mogucnosti za jump scare-ove.

Dok je drugi deo kao sto rekoh prostraniji cak i kada nisi u open world delu pa ih nema.

Da povezani su i to duboko. Drugi deo rasplice pricu oko likova, zasto su se neke stvari desile itd itd. Bez prvog dela neces skapirati pola stvari. Cak preporucujem ti da odigras i 2 od 3 DLC-a za prvi deo. Veoma su vazni za pricu u prvom delu.

Outlast serijal,pogotovo Outlast 2 je najbolja horror igra koju sam ikada igrao, nju stvarno vrijedi odigrati.

1 Like

Evo sad dobih ponudu da South Park zamenim ili sa Resident Evil 7 ili AC Origins… Odlucih se za drugu :slight_smile: Valjda nisam pogresio :slight_smile:

Zadnji AC koji sam igrao bio je Unity i nisam bio ni odusevljen ni razocaran…

Nisam jos AC igrao,ali RE7 je igretina.

Imas AC Origins i za PC, dosta je jeftiniji od juce, if you know what i mean :wink:
Preporucujem ti da prvo probas jeftiniju verziju, pa da se onda odlucis za kupovinu…

Edit: Sad vidim da je zamena u pitanju :smiley:

Sinoc smo Tamara I ja presli Super Mario Odyssey.
Moze se reci da je igra dobra, te da kvalitet isijava iz svakog momenta igre. Ali, I pored ovoga, jasno je zasto nije osvojila nikakvu GOTY nagradu (bar ne znacajnu).
Za pocetak, igra je stvarno previse laka, te izazov gotovo I da ne postoji. Privlacnost igre je u istrazivanju, iako smo pred kraj igre pustali uzdahe dosade ako vidimo da svijet ima vise od deset Moon-ova za skupiti (glupo mi je napisati deset mjeseci za sakupiti). Slatka igra kao I vecina Mario igara, ali I ovo poslije odredjenog vremena izblijedi.

Da se vratim na premisu od prije, a tice se Nintendo ocjena-igra je pokupila sve devetke I desetke na recenzijama, iako ne znam Iz kojeg razloga. Za ljubitelje platformi nije, posto izazov ne postoji. Z ljubitelje price nije, posto prica nije dozivjela izmjenu od prve SM igre. Storytelling ne postoji. Dizajn nivoa je inventivan, I to je to. Mehanike su ok, I kontrola Maria je zategnuta, ali za tim stvarno nema potrebe posto nema puno preciznih skokova u igri.
Dakle, jedan lijep paket koji bih licno ocjenio sa 7 ili 8. E sad, od mene ne dobijaju “Nintendo popust” I da dobiju ocjenu vecu za 2.
Od mene 7,5. Eto ti ga Nintendo!

Gaming na PCu je za mene :-1:
Davno sam to prevazisao… Zadnja igra je bila Winning Eleven 6, pre nje Zimske Olimpijske igre u Sidneju 2000 :joy:
Probao sam jos par igara, ali se to zavrsi na igranju od 10 minuta max. Zar neko zaista moze da sedi ispred monitora i da igra nesto satima, jos na tastaturi i misu… Ili da komp spaja sa TVom i kupuje dodatni kontroler… PC gaming za mene nema smek gaminga koji imaju konzole. Jos je PC skuplji :joy:

Bez uvrede PC gamerima, ali stvarno nikada necu moci razumeti ih, a jos manje svariti preporuke da je gaming na PCu bolji :slight_smile:

1 Like

Ma u redu je. Ne volim ni ja PC gaming bas, nego nisi mozda shvatio poentu moje poruke… Samo sam predlozio da prvo probas igru na PCu (posto je bespl - khm - atna) pre nego sto je kupis/zamenis za konzolu… Cisto da vidis da li ce ti se svideti… :slight_smile:

Izvini za kasni odgovor na pitanje PC2, bio sam u velikoj gužvi.

Probao sam igru sa kontrolerom i mogu reći da je osećaj totalno drugačiji. Prvo nema onog lepog i finog skretanja u krivinama, gde možeš svaki ugao da pogodiš 100%, u teoriji i možeš, ali u praksi je to jako teško. Drugo nema force feed back na svaki element kao što je to slučaj sa volanom, verovatno su ovo uradili da se gamepad nebi tresao svaki sekund, već se ovakve stvari dešavaju samo kada izletiš sa staze.

Iskreno, igra zaista gubi na draži ako nemaš volan, ali daleko od toga da loša, čak i sa kontorlerom i dalje je fantazija za vožnju.

Assassins creed origins trenutno i moram priznati da sam prijatno iznenadjen, kao da su ovi iz ubisofta presli par puta Witchera pa onda napravili igru xD, sto se mene tice to ne moze hiti lose. Za sada pravo osvezenje od AC prvo posle Black Flaga.

Svet je bukvalno prelepo uradjen jedna od lepsih igara na boxu definitivno, i za sada sa minimalno bagova prosto ne znam o cemu se radi :smiley:.

3 Likes

Da, nisam je uporedio sa Witcherom u tom smislu nego da se vidi da ih je inspirisala. Side questovi uglavnom dosadni par zanimljivih za sada ali svakako idu u dobrom smeru u poredju sa ranijim side aktivnostima u Assassins Creedu.

1 Like

Zadnji Assassins Creed koji sam odigrao je trojka. Poceo sam black flag ali sam odustao iz nekog razloga. Verovatno zato sto mi se smucio AC serijal jer sam odigrao par delova odjednom

ja recimo W3 nemogu da igram a Origins mi je intresantan.
W3 me smucio posle 2 sata, AC mi je bas fino legao ( za sad).

1 Like

Forgive him lord, he doesn’t know what he is doing. :orthodox_cross:

5 Likes

Nije mu se svidelo age of empires remasteruzacija, Witcher 3, mislim stvarno… Zašto dečko nevoli kvalitetne igre? :smiley: