Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Ako mene pitas, nema tu pomoci i nikada se ne mozemo navici na VR. Jedino da igras nesto sto ne izaziva mucni u tipa Thumper VR ili Astrobot.

Odlican. Samo peglaj.

1 Like

Meni je muka dok igram RE7, ne znam zasto…
A nije neato brza igra.
Je l igrao neko od vas na VR-u?

Ja, presao. I meni je bilo muka pa je bolje da igras u kracim sesijama. Nema to veze sa brzinom, obicne igre sa hodanjem su isto teske za stomak. Zato su u nekim igrama uveli teleport kontrole.

Sve što ima standardnu kontrolu na DS4 i kretanjem u svim pravcima kontinualno, jednostavno stvara mučninu. Nisam ni jednu igru odigrao, a da mi nije bilo muka u PSVR sa ovakvim kontrolama. Problem je što mozak misli da se krećeš, a ti u stvari stojiš, pa pokušava da izbalansira to nekako i javlja se mučnina. Ovo može biti samo sredjeno ili intenzivnim igranjem, da mozak prezubi ili da se nadamo da će izbaciti u skorijoj budućnosti kontroler kojima se kotroliše kretanje tako što hodaš po nekoj površini. U spurotnom, uvek će biti mučnine.

Probaj vožnje (Driveclub VR an primer), tu je još opakija stvar, imaš osećaj instant mučnine, posebno ako se sudariš. Mozak hoće da iskompenzuje udrac, a njega nema. Joj majko, kako je mogla da padne pegla, kad se samo setim.

Generalno gledano, ima ljudi koji su manje podložni mučnini, pa oni mogu duže da igraju VR igre. Ja sam imao momente kada je sve ok, a imao sam momente kada mi je za par minuta bilo katastrofa. Sve zavisi od igre do igre. Ono što je najgore u svemu, nikada nisam uspeo da do kraja izbacim intenzivno znojenje glave i magljenje okulara, izgleda da je to prvi priznak mučnine, a kod mene je on uvek prisutan.

1 Like

Probacu, ali kako vidim moracu da se prvo pozabavim astrobot-om i nekim laksim igrama, pa tek onda da krenem na ove ozbiljnije.
Najvise mi smeta sto ako nastavim ovim tempom da igram, palicu VR samo nedeljom i to na 15 min.

Ja sam izgleda jedan od retkih kojima nije muka od VR igara, ma sta radio. Desilo se i meni u par navrata da mi se stomak zali i da se preznojim, al uglavnom nema problema.

Primetio sam da mi nije svejedno ako uskocim posle duzeg perioda neigranja, pa da mi posle opet bude ok. Kao da se mozak ipak malo navikne, sta ja znam.

Specificno za RE7 se secam da sam pisao savete kako najbolje namestiti kretanje da pomogne oko mucnine. U temi za PSVR, baci pogled. Ne secam se detalja, al u sustini sam otkrio da mi brza rotacija kamere vise prija nego spora. Takodje blago rotiranje moje glave u pravcu gde rotiram kameru isto pomaze mozgu da prihvati sta se desava.

1 Like

Meni recimo smetaju i 3D filmovi, jednostavno mi nije vredno da konzumiram neku “zabavu” ako ona izaziva neka neprijatna osećanja.
VR nisam probao, nemam ni neku preteranu želju.

Kolika je uopšte “cena” koja se “plaća” za igranje VR igara. Da li su te neprijatnosti ipak vredne zbog ukupnog doživljaja i senzacije koju verujem izaziva VR?

Ja probao RE 2 demo, stvarno su super odradili igru. Nisam uspeo da predjem demo na vreme, ali sam nasao dosta drugih stvari. Video sam posle sta je potrebno da se uradi da bi se presao demo tako da mi se vise svidelo ovo sto sam ja sve istrazio i skapirao iako nisam uspeo da predjem. Svakako vredi probati, igra je prejaka. :smiley: Svidja mi se sto su ceo engine uzeli iz 7. dela, tako da su neke stvari bas iste kao tamo zajedno sa inventarom i sl. tako da sam se brzo uhodao iako nisam nikad igrao RE 2 na ps1. :slight_smile:

Meni je vredela. Da nisam probao, kopkalo bi me opako. Iskreno ne žalim ni jednog momenta, a ni para što sam potrošio na PSVR. Ipak je to nešto posebno i što sam čekao od detinjstva. Žao mi je samo što imam mučninu u igrama, pa nisam u mogućnosti da se posvetim onoliko, koliko bi zaista mogao.

1 Like

Sto bi rekli, potpisujem.
S tim sto sam medj srecnicima kojima muchnina nije toliki problem.

1 Like

Sa mucninom je jos strasniji utisak :smiley:

1 Like

Ja sam samo sa jednom igrom imao opak problem sa mucninom. Igrao sam pola sata i posle nisam mogao doci sebi od mucnine. Nesto u svemirskom brodu, neka demo igra, ne secam se ni imena (a i nije nesto).

Sve ostalo sto sam igrao, igrao sam bez problema. Statik sam spojio 3,4 sata u komadu, bez frke. Krenuo je igrati kasno u noc, skinuo kacigu, kad ono dan :joy:
RE7 sam takodje znao igrati sat, dva u komadu, bez mucnine, ali kompletno najezen :slight_smile:

Mislim da to zavisi od osobe do osobe… U svakom slucaju, meni je vredelo ulozenih para (jer sam ih na kraju i vratio prodajom PSVRa). Sto kaze Zorule, ipak je to nesto posebno… Drugacije. Nisam verovao da me nesto moze tako oduseviti. Medjutim, velik je prostor ostavljen koji je moguce iskoristiti u napretku ove stvarcice, kroz par godina. Od grafike (pikselizacije), do kablova, pa i samog kretanja.
Ideja PSVRa je meni odlicna, genijalna, samo jos uvek nije sprovedena onako kako mislim da moze.
Iskreno se nadam da PSVR nece izumreti kao Kinect, jer ima ogroman potencijal.

Kada sam okacio oglas, javio mi se neki lik (35 godina), koji je trazio da isproba. Naravno, pozvao sam ga, a lik se pojavio u gejmerskoj majici, rancu i peskir oko vrata, ful spreman za igranje na PSVRu :joy: Smarao me pola sata da mu menjam igre i da ih isproba, pa se posle nikada nije ni javio. Verujem da mu je plan i bio da malo proba i da se izigra :joy:

Na kraju, samo zelim da kazem da trebaju svi da probaju. Nekome ce sigurno biti “meh”, dok ce druge oduseviti. Od svih drugara koji su probali cuo sam samo pozitivne komentare :slight_smile:

5 Likes

Lol za lika sa peskirom! :smiley:

2 Likes

Pomislio sam da je mozda neko sa foruma :joy:

Eeee,ovde bi vec mogao da se oprobam protiv nekoga,posto sam unreal 2004 igrao ko besan,bukvalno sam sabijao,svakog ko je tad igrao nije mogo da mi pridje,jedan od nazanimljivijih sutera ikad,definitivno.
Inace jel igrao neko last guardiana,neato mi nije legla igra nznm vama?

Moze li neki tips and tricks za DS 2?

Dark Souls 2? Da li si igrao Dark Souls?

Nisam nikada ovo je prvi koji igram. Inacr to je onaj deo scholar of the first sin.

  1. Igraj polako. Ti, kao i mnogi od protivnika, imaš određenu težinu, u zavisnosti od oklopa, oružja, itd. Što manje oklopa, to brže i dalje možeš da dodgeuješ.

  2. Dodge ti je glavni dok ne pokupiš neki stabilniji štit. Prilikom dodge imaš nekoliko framea kad ti niko ne može naneti štetu, tzv. Iframes. Stat Adaptability ti povećava broj frameova, brzinu ispijanja Estusa, i još neke animacije.

  3. U Majuli imaš bunar na kome je kamen koji kad udariš dobijaš Estus Shard. On ti omogućava da imaš više Estusa kod sebe, pa se možeš više healovati. Nemoj da zaboraviš da pričaš sa ženskom sa zelenim plaštom/odelom. Ona ti daje Estus Flask, omogućava levelovanje, i još neke sitnice.

  4. Isto u Majuli imaš jedan veliki spomenik/kamen gde sedi jedan lik. Pričaj sa njime i pridruži se Covenantu, daće ti prsten koji ti malo povećava hp koliko se sećam.

  5. Ne napadaj kartice u Majuli. Ne prilazi im, ne gledaj ih, jednostavno ne ide dalje od bunara u tom smeru :smiley:

To bi trebalo da ti je dovoljno za početak. :smiley: Ako imaš nešto konkretno da te interesuje, pitaj :slight_smile:

Sad sam video da si spomenuo hp koji ti opao kad si umro. U Dark Souls 2 imaš 2 stanja: Human i Hollow.

Kad si Human, ti izgledaš kao čovek, imaš Full HP Bar, veći Discovery, što znači da protivnici češće dropuju iteme, i to uglavnom bolje, coop, itd.

Kad umreš kao Human ti postaješ Hollow, tj. Undead. HP bar ti se sa svakom smrću umanjuje, dok ne dođe do 50%, imaš manji Discovery, ali ti određeni spellovi dobijaju buff, tako da ono… :slight_smile:

Elem, da bi ponovo postao Human moraš da iskoristiš item Human Effigy.

2 Likes