Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Nosferatugamecov
Igra koju sam obožavao kao klinac :smiley:

Silent Hill 1 i Silent Hill Downpour, iscimao sam se u nekim situacijama da nisam mogao da se saberem. :laughing: Svestan sam sta ce da se desi ali ne mogu da se iskontrolisem. :grinning_face_with_smiling_eyes: Resident Evil 7, kad je onaj Jack prosao lopatom kroz zid, dzojstik mi izleteo iz ruke, cimnuo se unazad, da se zadavim sa kablom od slusalica. Outlast, svaka prica je suvisna. :laughing: Prvi deo, onaj chapter u dvoristu u mrklom mraku. Ne znam gde idem, grmi, seva, a onaj lik se mota po dvoristu, odsekoh se ziv. :smiley:

Uopste ne volim horor naslove. Mada he dead space bio prvi i poslednji :joy:

Apropo niceg, vidim sad svi pricaju o Kingdom Hearts 3. Meni je ideja oduvek zvucala bedasto, al rekoh, aj da pogledam neki quicklook da ne budem hejter bezveze.

Izdrzao sam deset minuta. Lele koliko meni ono debilno izgleda. A dvoje mojih kolega se kunu u serijal. Odsad na njih gledam drugacijim ocima…

Git off my lawn.

2 Likes

I ja isto ne volim horore , ni filmove, ni igre ni nista tog zanra, generalno da bi se ja zainteresovao za nesto to mora da ima zanimljivu tematiku i dobru pricu a realno preko 90% horora su djubre sa nekom idiotskom pricom koja vredja inteligenciju i imaju za cilj samo malo kao da te uplase, da te malo iscimaju sto je ono cist idiotizam.

Ok je ono neke price pa sa elementima horora kao Osmi putnik , Predator, Blade, Castlevania ili nesto tako, ali oni autenticni horori definitivno ne kojima je sam akcenat na hororu definitivno ne, to zaobilazim u sirokom luku.

1 Like

Sjeca li se neko ovog bisera? :grinning:

3 Likes

Kako da ne, meni se Jericho svideo! Svi ga napljuvase, onako vise reda radi nego sto je igra stvarno zasluzila.

Mozda se jos moji postovi koji brane cast igre mogu naci na ovom forumu, eto koliko sam dugo ovde… haha! ha… ha.

1 Like

U, meni je Jericho ostao u super secanju. Obozavam akcione igre u okultnom fazonu. Ali bio mi je jako tezak, to me je odvratilo od prelazenja.

1 Like

Mene su najvise smarali oni mobovi sa ogromnim bubuljicama sto eksplodiraju, pa ti pobiju pola tima :slight_smile: Ostatak igre je full… krstasi, Rimljani, Asirci, okultizam… oh those memories :grin:

Kingdom Hearts meni ne izgleda lose, ali se plasim da je previse haoticna papazjanija od komboa i specijalnih efekata. Ipak, svidja mi se dizni licenca. Mozda cak i dovoljno da je uzmem na nekom guestu.

Deluje haotično jer na Gameplay videima stalno pokazuju sve moguće opcije za igranje.

Nije toliko komplikovanije od recimo Arkham serijala.

Većinu vremena koristiš X da bi koristio osnovni Combo. Ponekad, sa određenim protivnicima možeš da aktiviraš Finisher na trougao. Imaš i odbranu na kvadrat, kojom možeš da radiš Parry ako u pravo vreme blokiraš.

E sad, postoji magija, koja koristi manu, koja se puni kako deliš i primaš damage. Uglavnom služi za crowd control. Isto funkcionišu i Summon i Attractions, koji su napadi koje ne bi trebao često da koristiš, uglavnom da počistiš Arenu od protivnika ili naneseš gomilu štete protivniku.

Deluje kao da je mnogo komplikovanije nego što jeste, jer ima dosta efekata koji lete na sve strane :smiley:

1 Like

Jesi igrao Undaing sto je okacio Djordje?
Davno smo jos pisali za nju Akiris i ja.
Matora je igrica ali je prica odlicna. Sve je odlicno. Steta sto nema neki nastavak.

Clive Barker je ocigledno izgubio popularnost, mada, nista ih ne bi sprecilo da samo nazovu igru Undying 2 (sem mozda, hm, autorskih prava…)

Inace, ja sam (konacno) zavrsio prvog Spyro-a u trilogiji. Osecam se prilicno glupavo dok igram jer nema nekog realnog izazova, ali s druge strane, lako je izgubiti se u tom skakutanju i letuckanju prelepim piksarovskim predelima. Melem za dusu.

DDD Pool
U poslednje vreme redovno igram bilijar, pa reko da se malo podsetim kako izgleda DDD Pool. Neverovatna igra, “teška” 11MB, a savršeno dočarava fiziku i mehaniku realnog bilijara. Jedina mana može da bude ne-wide rezolucija, ali to nimalo ne smeta kada krene partija.
Koja je uopšte najbolja simulacija bilijara na konzolama ili PC-u?

Sta mislis, jel bi se svidela igra Lidiji i Luki? Bas sinoc mi kaze lidija kako bi volela da igra opet neki tako ne preterano izazovan platformer.

Obicno zamisljam da su te matore igre, uprkos faceliftu zastarelog dizajna i prevelike tezine, al sad odgledah trejler i deluje bas simpaticno…

Ma Spyro je fantastican. Ne mogu da zamislim dete koje ne bi bilo momentalno ocarano. Par puta sam pozeleo jedno svoje dok sam igrao, toliko je sarmantna igra. Da sam klinac, skicao bih od srece dok igram. Ovako osecam samo blagi povetarac nostalgije.

Prvi deo je ultra jednostavan, kasnije su nakalemili na to par prostih dodatnih mehanika (gadjanje, double jump, penjanje na merdevine) medjutim to ne kvari mnogo osnovnu formulu.

Lidiji ce mozda biti previse jednostavan, jedino ako se bas lose snalazi sa tim skakanjem i platformisanjem, pa svako uspesno “sletanje” dozivljava kao uspeh. Izazov se uglavnom sastoji u eksploraciji i sakupljanju, pronalazenje svih zmajeva u prvom odnosno orbova u drugom delu, a neki nivoi imaju bas zaguljene skokove koji zahtevaju dobro prostorno snalazenje i koriscenje rampi za ubrzavanje - ali igra je u odnosu na vecinu drugih platformi prava boza i ne ogranicava napredak ako propustis nesto tu i tamo. Humor je, takodje, jako jednostavan, i prilagodjen bas maloj deci.

1 Like

Poslao sam Lidiji trejler, nazalost gledala ga sa zvukom, kaze igra izgleda prelepo al nervira je Spyro.

Da budem iskren, razumem je, taj 90s’ attitude je naporan bio i onda, a kamoli danas. :smiley:

Ima taj new kids from the block vajb :smiley:

Jes’ sladak, al kad usta otvori…
Mislim, zmajche je smartass u trejleru, ne znam dal je u igri ipak malo mirniji.

Sem toga igra izgleda savrseno za moje potrebe.

Baš dugo ništa nisam igrao, nikako da nađem vremena da se posvetim nekoj igri.

Naručih sada Metro Exodus za 40 € na base.com. Nikada jeftinije ne platih pre-order čovječe.