Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Kad smo kod horor igara, leptejebo niko da spomene fatal frame serijal. Zbog igranja dvojke u cetiri ujutru sam u stanu u mrklom mraku cu barem dve ako ne i tri godine ziveti manje.

1 Like

Zapoceo sa sestrom igru disney epic mickey adventure 2. Igra me bas vratila u neka davna vremena kad sam igrao igre slicne ovoj. Zanimljiva igra jako sa mnostvom mozgalica i platformi.

Danas bas manjka takvih igara , recimo ja bi voleo da vidim jednu igru sa Looney Tunes junacima , njih bas volim :wink:

Inace sad kad si pomenuo secam se jos vremena na Segi onaj Quack Shoot sa Paja Patkom kakva je to brutalna igra bila ili ona igra sa Mikijem i Pajom ,bese kad nesto skacu po oblacima , idu u neke magicne zemlje gde je carobni pasulj…itd , te igre se onako secam kao kroz maglu ali se samo secam da je bila vrh.

2 Likes

Gde se seti te igre, mikija i patka :slight_smile: i ja se secam te igre i mislim da je to ova igra

Misliš Donald Duck Quack Attack na Segi Dreamcast? Au kakva igra…

E bravo World of Illusion , mislim da je to to :wink:

Definitivno jedno od igara koje su obelezile moje detinjstvo.

Ne , ne mislim da Donald Quack Attack , iskreno ni ne znam tu igru , to je sa Dreamcasta a ovo na sta ja mislim je starije sa Sega Mega Drajva.

cist klasik :wink:

Iz tog perioda definitivno treba spomenuti i Lion King i Aladin kao 2 odlicna platformera.

Bilo bi super da sad odrade neke remastere toga :wink:

4 Likes

Mi stariji Nikola smo igrali i sega maga drive 2 i sega genesis igre :slight_smile: ove sa comodora i atarija ne racunam oni su bas stariji :smiley:

1 Like

Jbg Mirko, ja sam omladinac, krenuo sa dreamcast, n64 i ps1 :grinning:
Joj vidi sad Lion King i Aladina…

Naslijepo! Jer je Turbo 250 za slepce. :stuck_out_tongue:

2 Likes

Bilo nas je više takvih :smiley:

Još uvek imam noćne more.

A ko se seća kasetofonskog učitavanja igara sa ZX 48, neka podigne ruku :smiley:

3 Likes

ZX Spectrum :grinning:

Ja sam imao nocne more od igre GODS(386-486 nesto bilo) kao mali, comodore 64 se secam ali sam bio bas mali i to je stelovao moj ujak :smiley:

Imao je NES prvi kuci od nekog kolege uzeo , antika :slight_smile:

I dalje AC Odyssey. Uzasno zarazna, zanimljiva, sa pregrst sadrzaja. Taman me smori, nesto se novo pojavi. Svet je neverovatno veliki, sto nekad i smeta. Po meni korak u napred u odnosu na Origins, koji je isto bio sjajan.

Sky Force Reloaded i dalje.

Zarazna naravno, završio sam svih 13 stageova, otključao sam Nightmare mode (četvrti i finalni, prethodno idu Normal, Hard i Insane).
Ostala su mi još tri stagea koji su na neki način izdvojena od prethodnih trinaest, ovi prethodni su svi povezani linijom i uslovljeni su prelaženjem prethodnog (da bi se otključao npr. stage 10 treba završiti stageove 1-9, a dodatan uslov može biti i broj medalja).

E sada je problem što za sledeći stage sem završenih 13 postavljaju uslov od još 43 skupljene medalje. Medalje se inače dobijaju na svakom stageu po 4 (70 i 100% uništenih protivnika, untouched i za spašavanje svih ljudi (100%)). Dakle, svaki stage ima 4 levela (Nomal-Nightmare), i na svakom levelu mogu da se osvoje po 4 medalje.

Sve vreme se skupljaju zvezde koje ostaju iza uništenih protivnika, a koje služe za upgrade. Najviše budžim main cannon, kao i wing cannons, pa onda health, a tu su još i projektili, mega bomb, laser i shield.

Osnovni brod koji se dobije na početku se može menjati za bolje (9 je maksimalan broj brodova) tako što se u toku kampanje skupljaju delovi (mislim da treba 5 delova za jedan avion/brod).

Mnogo je moćan osećaj kada se nabudže topovi na 5-6 nivo i kada se krene roštiljanje po Nightmare levelu :grinning:

Tu je još mnogo detalja, na kraju svakog stagea dolazi boss, a kada se prođe dobija se achievement :+1:

Sjajna igra za svaku preporuku :slightly_smiling_face:

2 Likes

Au ja nmg da verujem sta sam video. Da mi je neko rekao da na kozolama moze da se dropa fps ovako, ne bih mu verovao. Igrao diablo 3, malo resavao seasonal, kad izleti horda demona a meni fps u minus. Skidao sam igru u pozadini pa reko mozda je zbog toga. Jel se jos nekom drsavalo ovako nesto slicno?

Diablo konstantno pinguje server, prije bih rekao da je problem bio u komunikaciji sa serverom.

Ima par igara u kojima zna fps da padne bas dobro,ali prvi put cujem u diablu…Pre ce biti da je ovo sto Karan kaze.

Pa vrv, pogotovo sto je diablo igra iz 2012.
Inace imam problem koji mi pravi kartice vec dug period. Sad vidim da je sw batlefront 2 6e a ja nmg da ga kupim nikako. Master card nece da prolazi ni na jednom sajtu niti na MS-u. Jedino gde mi je kartica prolazila jeste za igru world of tanks. Zna li neko kako mogu kupiti ovu igru, na neki drugi nacin, izgubio sam sve zivce vise sa karticama.

Da probam ovo čudo

Napokon dosao na red Shadow of the Tomb Raider. Igram na PC, I mogu reci da igra uopste nije dobro optimizovana sa obzirom na koji kvalitet grafike prikazuje. Svako malo ima stucanja, iako moram priznati da koristim CPY verziju, I uvijek postoji mogucnost da je sami crack u pitanju.

Pored ovoga, igra konstantno ima mala sjeckanja sa kamerom, tako da je problem ili tehnicke prirode, ili je problem u samoj igri.
Ovo mi je najveci problem tehnicke prirode u igri, iako vjerujem da se sa nekim patchom moze rjesiti, ili je vec rjeseno.

Sto se tice igranja, mogu reci da mi je zadnji put bilo ovako dosadno kada sam igrao RDR2. Evo lagano igram danas sat vremena bez da sam opalio metak, a velike su mogucnosti da cu napucati ovo vrijeme I na dva sata. Da je eksploracija ekstra zanimljiva, ovo ne bi bio problem. Ali kako ni ona nije nesto posebno, mogu samo reci da sam spreman za spavanje u 20:29.

To je vjerovatno I najveci problem igre. Premalo zabavnog gameplaya, I (po momo misljenju) previse istrazivanja dosadnjikavih predjela.
Ovo je problem samog dizajna igre, I njega nikakav patch nece rjesiti.

Btw na nekih 60% prelaska sam.

Zavrsicu igru cisto da mirna srca mogu uraditi uninstall.

Na kraju mogu reci da su vrhunac dostigli sa prvom igrom, te je kvalitet/faktor zabave opadao sa svakom sledecom iteracijom.

3 Likes