Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Forza horizon 4 :smiley:

2 Likes

Tacno sam znao da sam skrenuo sa puta. Hvala za ovaj guide dosta mi je pomoglo. Sad razumem kako igra radi. Hvala jos jednom. :blush:

Nema na čemu, ako zatreba još nešto, javljaj da pomažem :slight_smile:

1 Like

Sad sam upravo nabio faith pa me zanima jel treba da kupujem magije od one zene za clerica?

Je li igrao neko skoro Devil may cry 3? Ja sam je igrao kada je izasla I bila mi je ok, ali mi je opet originalni Devim may cry bio daleko bolji.

Sada, 2019. godine, igra mi je toliko bezveze, repetetivna, nezanimljiva, I nimalo zabavna. Koliko god pljujemo danasnje igre, tek kada se covjek vrati dve ili tri generacije unazad vidi koliko su igre napredovale u gotovo svakom pogledu.

3 Likes

slazem se skoro u potpunosti.
Hedina razlika je(iz mog ugla) sto vecina danasnjih igara nema dusu u odbosu na one pre.
Sve mi je danas plasticno.
Jedine igre u kojima sam se bas bas nauzivao su Witcher 3, The Last of Us, Ratchet and Clank, Zelda Botw, Monster Hunter i Forza Horizon 2.
Opet kad pogledan, da li je to so sam malo omatorio i pre mi je sve bilo odlicno ili sta je ne znam… Ali meni nesto ne stima :man_shrugging:t3:

Recimo Return to Castle Wolfenstein ima ogromnu dusetinu naspram bilo kojeg novijeg Wolfensteina :slight_smile:

Da ne pominjem Half Life 1 i 2 i Cod 1 i 2 koje njihovi tvorci nikad nisu uspeli da nadmase, ovi prvi nisu ni pokusali. Lupio sam primere iz fps zanra ali stoji da su i danasnje igre ok :slight_smile:

Da se razumemo ja uzivam igrajuci se na PS4 i ne zalim se, ali generalno ova generacija konzola nam gotovo nista novo nije donela osim nesto malo bolje rezolucije i ostrijih tekstura.

Takodje kad se setimo da na prosloj generaciji su izasla 3 dela Uncharteda, 2,3 GoW-a, 7,8 Assassin’s Creed nastavaka , Mass Effect cela trilogija, Batman Arkham 3 nastavka, 3,4 nastavka Gearsa, 3,4 nastavka Halo-a, 4 nastavka Forze, 2,3 nastavka Gran Turisma, 4 nastavka Yakuze i jos dosta vrhunskih igara kao sto su MGS4 , Witcher 2, Castlevania LoS, Sleeping Dogs, Mafia 2…itd, tako da kad uporedimo ovu aktuelnu sa generaciju sa prethodnom i dalje to onako skromno deluje, tako da aktuelna generacija nije uspela ni da dostigne prethodnu a kamoli jos da je prestigne , mada ajde sad u narednih godinu 2 kad izadju recimo Sekiro, Ghost of Thushima, Cyberpunk 2077, DMC, Death Stranding, Days Gone, Watch Dogs 3, Shenmue 3, Gearsi 5, novi Halo…verujem da ce popraviti utisak.
Mislim ipak se kvalitet jedne konzole i jedne generacije ogleda u kolicini i kvalitetu igara.

Ma nema to veze sa igrama nego konkretno sa vlastitim iskustvom, prije je svaka igra bila iznenađenje kad je pokreneš, danas znaš pola toga i da je ne zaigraš. To je vidno kada nekad vidim da je recimo neka igra u kojoj sam ja uživao u djetinjstvu zapravo (opravdano) užasno ocjenjena

2 Likes

E pa moguce da je i ovo kljuc toga. Danas bukvalno pre nego sto izadje igra koja te zanima, ti si proveo vec 15-20h na yt i video 70% stvari o njoj.
I mi malo kenjamo, izaslo je i ovu generaciju tona dobrih igara, ali sto kaze @jahalang0112 postali smo matora zakerala. Pa kad se setim samo izlaska ove generacijr konzola, pa izlazi svaka igra, a svuda se kace klipovi primera radi destiny 1080p ps4-900p xbox one… i tako za apsilutno svaku igru, e onda izadje xbox x i onda opet krece smaranje sa tim. matora zakerala smo, eto sta je. Da li imas 23, 30 ili 35 isti djavo, sve nam nesto smeta a ne znamo da cenimo…

1 Like

Mislim da danas imamo igre sa mnogo kompleksnijim mehanikama, sto moze da bude i dobro i lose. Mnogo je i bolji izbor od 5000 igara godisnje. Iz jedne nise i zanata, umetnosti koja je jos otkrivala svoje tehnoloske i konceptualne limite, dobili smo korporativnu eksploataciju fransiza i hiperprodukciju svega. Tada vrednost devalviraju u korist troskovne efikasnosti, rokova i smanjenja rizika, a igre nastaju kroz projekte ogromnih timova i fokus grupa.

Optimisticno je sto opsti trend free to play mobilizacije nije potpuno pregazio tradicionalnu gaming industriju, jer menja nacin monetizovanja niskokvalitetnih proizvoda kako bi dopreo do sto sire publike. I dalje postoji potreba za jakim single player igrama bogate produkcije. To je ono sto privlaci talente i omogucava industriji da preraste sadasnje okvire medija.

Takodje, publika prepoznaje tradicionalne vrednosti, bezvremenu domenziju jednog Tetrisa koji je skoro dobio svoju VR inkarnaciju. Veliki broj starih igara se remasteruje u HD i pakuje u moderne endzine. Nije to vise igranje na kartu nostalgije, ili kriza kreativnosti, nego ocuvanje neverovatno bogatog kulturnog nasledja.

Ako gledamo siri tajmlajn, nalazimo se na samom kraju “ekranskog” igranja i pitanje je kada cemo dobiti lake, bezicne, pristupacne, a mocne VR uredjaje. To ce otvoriti jedan novi svet mogucnosti i toliko preoblikovati nase gaming iskustvo da ce buduce generacije gledati na danasnje igre kao sto mi gledamo na monohromatski Gameboy, ili automate. Razlika nece biti samo kvantitativna u broju piksela ili kasnije poligona, vec ce se ogledati vise u napredovanju interfejsa i nacina na koji dozivljavamo igranje. To ce zahtevati cak i prevazilaze bioloskih ogranicenja - problem mucnine je ozbiljniji nego sto se mislilo, recimo. Tehnologija mozda samo sto nije, ali nas mozak i genetska struktura nisu spremni za VR.

2 Likes

Zavisi u kom pravcu ćeš razvijati lika, ali u svakom slučaju pokupi barem heal magije (da možeš sa njima da obnavljaš HP). Magije za pojačavanje statistika (boost) nisam toliko koristio, pa iskreno ne mogu reći koliko su učinkovite. Voleo sam da koristim napadačke magije, a u DS2 je souls arrow bio nenormalno moćan, kasnije su ga osakatili jer je pravio nenormalan damage protivnicima.

To što si pojačao faith, ti daje sada mogućnost da koristiš jače magije i naravno da one osnovne budu sa više efekata.

Generalno ako ti se nešto svidja i želiš da isprobaš, slobodno uzmi, barem u souls igrama, uvek možeš da farmuješ protivnike i povratiš izgubljene duše na testiranje.

1 Like

Igram tu i tamo Dead Cells. Savrsena igra da se pokrene na pola sata uvece ako nadjes vremena.

Sinoc sam po prvi put uspeo da ‘zavrsim’ igru. Naravno slabo mi je tu sta jasno, sem da jos nisam verovatno ni pola video sta igra ima da ponudi. Misterija ima posvuda, tek treba da iznadjem gde cu wall jump da otkljucam. To mi je sledeci glavni cilj. Plus, naravno, da povecam tezinu sa boss celijama, da vidimo donosi li to ista novo.

Al jede me slutnja da je normal tezina olaksana poslednjim patchom, pa se osecam ko da mi je sinocni trijumf malchice nezasluzen.

1 Like

Spičio SoTR koliko je moglo.

4 Likes

Da li je neko probao Hitman 2?

Imaš prvu epizodu free. Pa probaj. Po meni, bolji od prve sezone…

1 Like

Brzo pitanje, jel treba live gold da bih pokrenuo sw battlefront 2. Glupo pitanje al za svaki slucaj da pita.

Da…

Treba mi live za single player?? Simpaticno.

Za SP ne, ali co-op da