Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Welp, kako sada to? Nista, stavljam da se skida

DMC 5 deluje fino sa zada, iako se nisam bas mnogo naigrao zbog sulude kolicine cut scena koje svaki cas otimaju kontrolu igracu u zelji da prikazu koliko je Nero kul. Resident Evil 7 engine lepo klizi na high podesavanjima.

Instalirao sam i Shadow of Tomb Raider. Jedna od najlepsih igara ove generacije, kapa dole montrealovcima. Cut scene i animacije su, takodje, za citavu generaciju ispred npr Assasin’s Creed-ovih, iako to mozda nije fer poredjenje.

Pokusavam povremeno da se vratim na Resident Evil 2, ali jednostavno ne ide. Zombiji me neverovatno lako sateraju u cosak, inventar ogranicen, a da zlo bude grdje, respawnuju se nakon 3 pogotka u glavu. Nikakvih problema nisam imao sa RE7, tako da mi se cini da je ovaj pocetak jednostavno pretezak, sto pripisujem losem dizajnu. Na pragu sam da odustanem.

Meni bas legao RE2 remake, skroz je oldskul . Steta sto nema vise pravih survajvl horora , izgleda da nisu toliko popularni.

Instalirao DMC5, meni radi ocajno. Toliko da sam rezoluciju morao da spustim na 720p, iako sumnjam da mi je hdd pred crkavanjem, a da je masina relativno sposobna.

I da, pocetak je bas spor.

Cudno, moja masina je 5 godina stara, i danas je verovatno low end pravih gaming masina a DMC5 klizi u 60 fps. Da nije nesto do drajvera?

Inace od svih instaliranih igara, najvise mi se i dalje igra Odiseja. Dogurao sam do 9 nivoa, ali sam vec krenuo da se gubim po mapi i nalecem na delove sa protivnicima 30 i nekog nivoa. Ali mi je i dalje nduporedivo zabavnije od vecine open world igara - od kojih su mi RDR2 i Witcher poslednji u secanju. Za Aleksiosa prakticno nema prepreka, moze svuda da se uzvere a i konj je mnogo sposobniji.

1 Like

Ne mogu da prezalim los sistem borbe u Witcheru. Svet i karakteri su sjajni, ali nije vredelo, GOTY verzija me jos uvek ceka neodigrana.

Pomalo se, takodje, kajem sto sam odabrao muskog protagonistu. Citam da je devojka uradila bolje i ekspresije i voice acting. Mene je nesto nervirao njen fejk grcki akcenat.

Gde ima najeftinije da se kupi FH4 za pc?

Na čemu igraš, koja je konfiguracija PC-a?
Ako sam dobro shvatio, Odiseja je bolja od RDR2 i Witchera?

Pa meni svakako vise lezi, tesko da bi se moglo reci da je “bolja” po nekim “objektivnim” merilima kritike. Masina je dosta stara, AMD FX 8350 4.0Ghz, 8GB RAM, Radeon 7970 3GB, SSD 250gb (doduse, instalacije su mi veconom na nekiom veoma sporom WD Green storage-u). Nisam nasao previse razloga da apgrejdujem PC za moje relativno skromne zahteva povremenog gaminga, sve dok ne izadje nova generacija konzola i povecaju se znacajnije hardverski zahtevi, radi posao…

1 Like

Presao spidermana, kakva igretina, definitivno jedna od boljih igara ove generacije(po meni). Kupio sam skoro sve collectibilse, a prica je bila fenomenalna.Topla preporuka.

2 Likes

I5 7700K
RX 560 4GB
8GB DDR4

Mislim da nije do drajvera, primjetio sam da ima nekih usporenja u radu, pa i prilikom boot-a. Mirise mi na hdd, ali kontam da bi bilo bolje prvo da provjerim sa nekim programom.
A ako je opet onaj kljakavi Windows disk program, ima da im se naspominjem svega po spisku

https://www.hdsentinel.com
Probaj sa ovim…

1 Like

Nisam, htio sam i5 6600k :smiley:

1 Like

Mirise mi nesto na slabiju graficku, al’ ne bi trebalo da bude tako drasticna razlika u relativno nezahtevnim i dobro optimizovanim igrama. Za svoje vreme 7970 je bila zver dok je 560 entry level grafika (128-bit, ispod 100$ u startu), bez obzira na noviju tehnologiju, nisu ista klasa. Sumnjiva stvar, treba proveriti ipak drajvere i podesavanja u opcijama, mozda treba nesto da se malo smanji ili iskljuci sto neces ni da primetis a igra ce da poleti.

1 Like

Stuca na medium postavkama na 720p, tako da mislim da je u pitanju neki drugi problem

Ja poceo Gears of War 4 po prvi put na kompu (da vidim da li moze da potera, a i nisam imao mesta na hardu u konzoli posto igra iz nekog razloga zauzima oko 120gb, munje im oci sprzile) Lepo je vratiti se u taj gameplay i pricu posle toliko godina. Prethodne delove sam isprelazio sve na najvecoj tezini tako da sam ih naucio napamet koliko sam ginuo, pogotovo u Judgement-u. Igra prelepo izgleda, stvarno prelepo. Mada mi na normal za sada deluje bas lagana ali videcemo za dalje. Za sada sve super i jedva cekam da nastavim, jedina glupa stvar je sto su jos u trailerima otkrili da je tu i Marcus. Po meni su to trebali da cuvaju kao iznenadjenje ali ok. :slight_smile:

hardcore igraj

Poceo sam Division 2 sa ortakom da prelazimo i za sada mi je brutalan, vec sam se navukao. Nisam igrao keca, kapiram da bi mi mozda bilo previše slicno ili sta vec ali za sada je vrh.

2 Likes

Ah, tek sada citam da je simbol orla u stvari sinhronizaciona tacka koja omogucava fast travel u Oddysey. Pesacenje/jahanje po milion kvadratnih kilometara anticke grcke je bilo… mukotrpno.