Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

I ja sam tek kasno shvatio, kad se sjetim da sam par puta plivao i trčao od Atine do megrisa smuči mi se

1 Like

Da, lose su to objasnili. Takodje je moguc fast trevel uz pomoc sokola. Jedina pozitivna stvar pesacenja je otkrivanje lokacija i looting resursa koje nadjes usput ali je utrosak vremena neproporcionalan nagradi.

Inace, super je svet, plovodba morem je fantazija sa sve pevanjem posade i iskakanjem kitova iz mora koje se presijava na suncu. Nesto nemam resursa za upgrade broda, pa izbegavam morske bitke, ali prosto je neverovatno koliko sadrzaja su ubacili u igru. Toliko ima ostrva, imam utisak da bih godinama mogao da igram.

Apgrejduj brod obavezno, imat će kasnija misija gdje ćeš se sam boriti protiv 4-5 atinskih Borodova, što je skoro nemoguće ako ti nije brod overkill

1 Like

Radim dosta questova, ali sam izgleda previse potrosio na upgrade gear-a, koji ionako kasnije bude zamenjen za neko veceg levela.

A i nije kao da je taj znak od prvog dela :thinking::thinking::thinking::grin::grin::grin:



Juče sam prešao onu misiju sa onom devojčicom i njenim drugarima od blata :grin::joy:

2 Likes

Napisao sam ranije, preskocio sam prethodnih nekoliko nastavaka. Igre ne bi trebalo da se prave samo za lojalne fanove. Nije previse tesko ni da se provali, ali moze da promakne. Mozda smo i mi previse navikli na drzanje za ruku, a u Odiseji makar to vise nema smisla, kreatori igre su zamislili veci akcenat na istrazivanju.

Izgleda da se smesi 9-tka na gamespotu i verovatno 85+ na metacriticu

1 Like

Završio RE2 remake, Leonovu priču. Cool je, zadovoljan sam, malo prekratko. Probaću i drugu priču, ali mislim da je suviše slično.

1 Like

Ne znam jel znaš ali kod oružja/geara ti je bitan tier. Epic i legendary su najjači - lila i zlatne boje. E sad ako dobiješ rare dok si lupam lvl 20 pa kasnije si lvl 30 i imaš rare sword lvl 30 koji ima bolje stats od epic iako je niži tier, možeš kod blacksmitha da upgradeuješ epic i on ti se upgradeuje na tvoj trenutni level. Tako da nemoj prodavati/disassemble-ovati oružja i gear većeg tiera iako ih pokupiš na nižim levelima :slight_smile:

1 Like

Hm, previse para i resursa ode na apgrejde, zar nije bolje da npr ubijes nekog mercenary-ja tvog levela i uzmes mu cizme, nego da stalno nadogradjujes jedne iste, a pare da ostavis za brod? Provalio sam za epic i legendary, ali oni nisu jaci od common vec imaju bonuse i mogu se na to jos dodatno apgrejdovati/embejdovati za jos jedan perk. Mislim, mogu tu i tamo oprezno da apgrejdujem ali me je upgrade celokupnog geara doveo na 1000 coina i 0 kljucnih resursa (drvo, kozu i rudu sam bio prinudjen da kupujem).

Ja ništa nisam apgrejdovao tokom igre, loota ima na sve strane, ubiješ mercenary ili lootujes neku tvrđavu ili postavu, misije itd, znam da sam uvijrk imao oružja i oklopa za 5 levela ispred svih boja, pare samo troši za shisha, i da ti nagovijestila da će imat jedna misija gdje ćeš morat da daš 15000 drachme ili tako nesto, kao u witcheru ona misija kad ideš na sjeli u, meni doduše nije bilo problem jer sam imao preko 50000

Na žalost ili na sreću sam kupio PC posle gotovo 9 godina… Pošto me je Xbox iznervirao zaista sa igrama gde im se sve bazira na prokletom backward comp. Počeo sam ponovo da igram Global Offensive i Fortnite malo više igram, doduše cross platform sa drugarima na xboxu i ps4…

No pošto sam od izlaska LA Noire, do sada pokušao jedno 2 ili 3 puta da pređem (poslednji put pre jedno 5 godina) kupih ga sada na g2a za 4-5 dolara, kompletnu ediciju za steam. Prava sitnica, i sada sam baš fokusiran na to da ga pređem konačno… Igra me svaki put zaista iznenadi sve više i više, i nadam se da će biti neki nastavak u neko dogledno vreme

1 Like

Ne znam, meni nekako posle 40tog levela se mrcvario xp za svaki naredni lvl pa sam upgradeovao svako tipa 3 levela. Nije mi se često dešavalo da mi fali para i resursa. Mada dobro, moje igranje je standardno manijakalno ko sa svakom igrom ovog žanra koja mi se svidi, svaki waypoint, quest, collectible skupljao itd. i onda kad mi dosadilo krenuo redom i izrokao ceo onaj preostali cult :smiley:

I koliko hiljada sati ti je bilo potrebno za to? Jel si igrao u exploration ili klasicnom modu sa waypointima?

Ja ambiciozno pokuzavam do sledece nedelje da predjem, ali ide nesto bas sporo. 18-ti sa lvl, isto toliko sati u igri pokazuje save game, a imam utisak da ni 10% mape nisam ocistio.

E veruj mi da pojma nemam, naletela mi igra otkako sam uzeo novu mašinu posle 10 godina i bio na odmoru i sa svim tim u obziru pod hajpom što posle dugo vremena mogu da pičim nešto na ultra mislim da sam preko mesec dana konstantno igrao, znači gasio je nisam svakodnevno. Mnogo volim i egipatsku i grčku mitologiju pa ko i origins sam je igrao do iznemoglosti, jer sam Unity i Syndicate preskočio skroz.
Ali na kraju sam usrao motku i dobio ending koji nisam hteo, ali da ti ne spoilujem.
Sreća pa imam sejvove pa ću je u nekom momentu verovatno instalirati opet da vidim ostale moguće krajeve.

1 Like

Ono kad se kurčiš a sirotinja si :joy::joy::joy::grin::grin::grin:


1 Like

Takođe, dok nisam video logo FH4, šta reći…

Ja u AC Odyssey, kod onih misija gde se pomaze Sparti da smaknu Atinu: pomogao Sparti, pa iz radoznalosti sam poklao celu vojsku Sparte, pa posle opet poklao celu vojsku Atine da vratim Sparti prednost kao “po defaultu”. :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:

Toliko pricate o AC oddysey da mi dodje da uzmem nosioca da mi stoji dok igram fifu.

True story…

2 Likes



Možda ovo pomogne oko odluke :joy::joy:

2 Likes