Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Super je sve to, ne sumnjam ali ako je dosadna kao origins, neka hvala.

Krenuo sam KH3. Kakva divnoca od igre.

@Akiris Odyssey je majka mara open world igara. Ovako nesto nismo videli jos od Skyrima. Origins nisam mnogo igrao, ali po komentarima vidim da je Odyssey unapredjen u svakom pogledu - duplo veca mapa, vracene su pomorske bitke, istrazivanje sa sokolom, combat sa vise opcija… Da ne pricam koliko je svet anticke Grcke bolesno detaljan. Sad, ne znam ni sa cime bih uporedio, ali meni je recimo dosta zanimljiviji od Spidermana koji sam skoro zavrsio, u sustini je imao jedan hiperbudzetni main story a ostalo juris golubove po gradu. Ortak je imao 130h u Odyssey, kaze da je prakticno samo njega igrao od novembra do januara a nije ni otkrio sva ostrva. Zelda za odrasle.

Kingdom Hearts je i meni na listi, deder baci neke utiske.

I Zelda i Witcher su majka mara za Odyssey(previse svega a ne tako zanimljivog posle nekog vremena)…

Oh, jos jedan nerdfight na forumu, dugo toga nije bilo. :blush: @jahalang0112 “Otkida” nije izraz koji koristi godpoda nasih godina. Vise je “eh, mozda ce malo da popuni neizdrzivu depresiju svakodnevnice i besmisao egzistencije”. A poslednja Zelda ima praznog hoda kao cekanja bolje buducnosti u Srbiji. Moze da se poredi sa Odisejom po virtuelnim kilomentrima, samo sto tu nema zive duse, pentranje na litice je 20x sporije i ima skalu izdrzljivosti.

Ubisoft je sazreo kao kompanija, 90.000 outsorceovanih kulturno diverzifikovanih predstavnika manjina ocigledno ume da sastavi kompaktan i igriv proizvod danas. Ne valja ga porediti sa starim igrama. Evo, i Division se vraca na velika vrata…

A u odiseji se penjes na planinu za 10 sekundi kao spajdi :grin:
Zelda nije savrsena igra ali ima svoj smek i izdvaja se od gomile proseka danas…Tebi mozda nije legla kao ni Witcher(postujem) ali ne znaci da je Odyssey zato mnogo dobar…I meni se svideo na pocetku dok nisam poceo da radim milion glupih misija koje su mi ubile zelju za daljim napretkom u igri…

1 Like

Bukvalno bih radije bio zakljucan u jedan od onih kaveza u Odiseji i potom zrtvovan Posejdonu na neki nezamislivo uzasan nacin, nego sto bih se pentrao na jos jednu planinu u Zeldi. Postujem svetinju razlicitosti ukusa ali u kom univerzumu je to zanimljivo?

Pa zar je Zelda samo penjanje na planinu?Zeldu I Odyssey veze samo naziv open world igra i nista vise…progres u igri je jeko spor ali kada dodjes do odredjenog nivoa stvari se lako menjaju u tvoju korist,nema te planine koju ne mozes da savladas :grin:Presao sam Zeldu i Witcher sa zadovoljstvom,a Odyssey necu nikada jer sam se posle 20-30 sati igranja osecao kao da sam presao celu igru,a kada pogledam mapu izzgledalo mi je kao da tek pocinjem,neka hvala vise volim njihov division kada si ga vec pomenuo…

Penjanje po planini pa jos i kisa :grin:

1 Like


stealth pun lol

2 Likes

Definitivno odustajem od kampanje sa Kler u RE2. Suviše slično.


:smiley:

1 Like

Presao GOW 3 remastered, kako zaostaje u odnosu na novi gow 4, nisam bio svjestan napretka dok nisam ovo presao, ipak i dalje dobar story line, i ako mi kraj nije jasan, ali valjda ce u sljedecem gow da objasne kako je dosao od grcke (mrtav)
do Skandinavije. Takodje igram i Metro exodus, e ovo je vec epsko smece od igre,djubre nad djubretom, sramota za prethodne djelove.

Trenutno na nekih cetira sata u Uncharted 4 i pored prelepe grafike i lepog zapleta glavni utisak mi je kriminalan gameplay, mislim da se lakse voza tenk nego Nathan :smiley:

Majku mu pa zar nisu mogli da iskopiraju Tomb Raider koji je barem sto se tice gameplaya par klasa ispred. Sa iskljucenim aim assist nisan skace kao da pucam iz topa, a ne iz pisljivog pistolja :slight_smile:

1 Like

Šta je ovo, sezona pljuvanja po hitovima :rofl:

1 Like

Meni ta igra surovi prosek, gameplay se vrti oko 4 stvari koje se ponavljaju, vec na pola igre sam mogao da predvidim sta ide sledece i u kom fazonu se zavrsava igra…

Predhodno sam pricao o prvom delu, a ne o cetvrtom. Ne pljujem komplet igru nego samo gameplay koji je surovo los i prosto covek ne moze da ne izrazi zaljenje jer igra Uncharted renomeo to jednostavno ne zasluzuje. Nije ovo TLoU gde se specifican gameplay uklopio u igru, jbg ovo je ipak akciona igra ali kad krene akcija ne znam da li da se radujem ili tugujem. U Tomb Raideru skupljas razne resurse i nadogradjujes neke stvari, a ovo je tako plitko…

Meni se tu bas svidelo sto ne moram da lovim divlje prasice da bi poneo 3 metka vise u holsteru. Mehanika u Uncharted 4 je ista kao u prethodnim delovima, jos i poboljsana tako da im je verovatno to bio akcenat. Cover based shooter, samo malo slobodniji i sa stealth elementima. Meni je legla perfektno. Interakcija izmedju likova, dijalog, lokacije…

1 Like

Malo samo smara penjanje i stealth deonice, i pacing je malo sporiji u odnosu na stare igre koje su bili akcioni spektakli od pocetka do kraja. Ali sigurno ne zasluzuje epitete kojom je ovde caste.

1 Like

Glavna moja zamerka igri je što Nathan mora ženi da se javi gde je otišao…alo zemljače pa zar i u igri😕. Kao obećao je neće više. I sada ja treba da se povežem sa takvim likom…neće moći. Witcher za razliku od njega više vuče na moj tip super heroja.
Ovo je samo malo drugačije gledanje na igru u odnosu na ono o čemu su drugi pisali😉.

4 Likes