Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Ljudi imate li preporuku za neki dobar horor ?
Mislim na igru naravno…

Bilo šta od Biowarea u zadnjih par godina. :joy:

3 Likes

Outlast 1 i 2, s tim da mi je 2 mnogo vise creepy, resident evil 7( meni licno ostali djelovi nisu strasni, valjda zbog tp), mozda Dead Space, the evil within. Ima masu boljih igara od ovih koje se vode kao horror, ali meni licno su samo ove bile jezive

1 Like

Za Outlast 2 potpisujem. Iako volim adrenalin koji mi horor donosi, ovu igru nisam mogao zavrsiti. Bilo je previse za mene. Napeto, jezivo, mracno, a ti totalno bespomocan…
Iskreno, ja sam se jako lose osecao dok sam je igrao…

1 Like

Obavezno pogledaj Layers of fear igrao sam odavno, imalo je dobrih jump scare-ova a i cela igra je jeziva, meni jedna od najboljih horor igara.
I mislim da je baš jeftina.
Takođe imaš i Until Dawn ako nisi prešao.

2 Likes

Outlast probao previše za mene…
Layers of fear vrh igra,moram da kupim i drugi deo da obrnem.
Jel igrao neko We Happy Few ? Ima na Game Pass pa ne znam vredi li je skidati.

Nisam igrao ali sam dosta gledao o igri sro mozda nije najbolje da komentarisem ali cisto da uputim. We happy few je psiholoski horror i nema jump scare vec iskljucivo morbidnih slika i atmosfera. Mislio sam da probam ali za mene je i dead space bilo previse i batalio sam ga posle 20 min…

Meni Dead Space i nije bio tako strasan… Ne znam ni da li bih je svrstao u horor… Negde u rangu sa Half-Lifeom, koji sam ruku na srce igrao pre skoro 20 godina (a DS pre 3).

Mozda sam sada dobro fulao, ali HL mi je ostao u takvom secanju :slight_smile:

Probaj undying pa da vidis kako dupe gace zvace

1 Like

Mani ga mito :smiley:

Jesam li ja jedini kome ta igra u opšte nije bila strašna?

Verovatno :joy:

Ajme

6 Likes

Stvarno znaju da naprave svet, samo još da nauče da popune svet zanimljivim misijama i odlično…

5 Likes

1 Like

Zavrsih Infamous Second Son , po meni skroz gotivna i vrlo dobra igra.

Ono sto mi se svidelo :

  • zanimljiv i fluidan gejmplej ( 4 razlicite vrste moci su zaista fantasticno odradjene i implementirane u igru)

  • veoma zanimljiv i kul protagonista kao i ostali likovi (iako ih relativno malo ima bitnih u celoj prici)

  • glasovna gluma

  • boss borbe

  • crtanje grafita kao mini igra

  • prica zanimljiva (ali dosta predvidljiva ali definitivno drzi vodu) i fina naracija

  • grafika i vizuelni dojam (igra izgleda stvarno super kad uzmemo u obzir da se radi o igri staroj dobrih 5 godina , pogotovo super izgleda nocu i oni efekti sa svetlom i bojama vezani za moci)

  • mogucnost izbora u donosenju odluka kroz igru (mada ja sam igrao kao dobar momak i iskreno ne zanima me da otkljucavam drugaciji kraj igre )

E sad ono sto mi se bas i nije svidelo :

  • dosadne, monotone i neinspirativne “side” misije i aktivnosti (sa izuzetnom crtanja grafita)

  • hronicni nedostaci koji vaze za vecinu “open world” igara danas (dosadne i monotone “side” misije i aktinosti , nepotrebno velika mapa (mada fluidno kretanje lika i koriscenje neon i video moci kada skoro bukvalno letis kroz grad su malo ublazili taj problem jer da nije toga bilo bi zaista jako zamorno ici od tacke A do tacke B) i nepotrebno mnogo pandura i “random” neprijatelja na ulici koji nemaju nikakvu funkciju osim da smaraju)

  • grad , mislim grad je sasvim Ok odradjen ali nekako imam utisak ponekad da je malo monoton i da su svi delovi grada isti ili jako slicni.

Inace sve u svemu jedna i vise nego solidna igra , sto se mene tice preporuka.

Vidim da su ocene za ovu igre uglavnom negde oko 85, 86/100 sto je po meni sasvim adekvatna i fer ocena za ovu igru , ono sve ispod toga mislim da bi bilo nefer a vise od toga mislim da bi bilo malo previse.

Prosecna Metacritic ocena za tu igru je 80 :slight_smile:

Igrao se Second Son pre ravno pola decenije, standardi su se malo popravili. Za to vreme grafika je bila spektakularna i nije bio mnogo boljih open world igara. Supermoci su jako dobro odradjene i ta light/dark progresija, bas nepraveno zapostavljena Sony ekskluziva. Imas i standalone DLC First Light.

Malo mi je cak krivo sto Ghost of Tsushima nisu planirali za PS5, nego na kraj generacije kada je prodaja obicno mlaka.

2 Likes

bas hteo da napisem da je grafika i dan danas iznad proseka. jos kad kombinujes neon sa HDR-om ludilo.

1 Like

Ja ne sumnjam da ce se Ghost of Tsushima prodavati odlicno jer ono sto smo vidjeli za sada je impresivno+open world igra u Japanu sa nindzama, samurajima… Ko zna sta ce jos biti :smiley:

1 Like