Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Moram nabaviti sony samo zbog te igre :joy:

Uplatio sam konacno live gold i to u odlicno vreme po nas studente. Sa ortakom rokam warhammer vermintide 2 a solo sw battlefront 2. Sa sw sam odusevljen i uglavnom picim heroes vs vilians.

Mozda ne zna engleski :grin:

3 Likes

To je zato, da bi ti mogao da odgovoriš sam svojim rečima. Puna interakcija sa igrom.
Kada ti žena kaže dokle ćeš više Artyom da lutaš i da praviš gluposti, ti lepo kažeš da te čuje ceo televizor - “samo da završim još ovu glavnu i još one dve sporedne misije i stvarno ću se skratiti, evo tašte mi, ako lažem neka se više nikad…” :smiley:

3 Likes

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde. Planiram da kupim novu igru i razmisljam se izmedju soulcalibur 6 i dragon ball fighterz. Volim fightere a nikako da se odlucim, i jedna i druga igra su jako kvalitetni fighteri

Soul Calibur 6

Ja mnogo volim Soul Edge/Calibur lore.

1 Like

Plus imas witchera :smiley:

2 Likes

Jel soulcalibur 6 dobro radi na xbox one s? Neki ljudi su se zalili na jako dugacak loading screen

Ako hoćeš da skratiš čekanje, uzmi X :smiley:

1 Like

13,7%. :slight_smile:

1 Like

Što se tiče Witchera 3, mislim da je skoro duplo kraće. Jer znam da svaki put kada poginem ili odem sa mepe na mapu očitavanje je bio oko 2 . minuta na debeljku. A na X-u je oko 30-40 sekundi… Znam i da je na BF1 očitavanje bilo toliko brže, da sam dosta ranije već bio na mapi od onih sa s ili debeljkom…

1 Like

Mogu ti ja dati profil da probaš…

Ja jesam, ali opet … :smiley: Meni je igra baš legla…

I nisi jedini :smiley:
Prvo vanila PS4, pa PRO :smiley:

Znaci probao sam danas skoro sve modove koje nudi SC 6 i mogu reci da mi se igra jako svidela. Ja koji kao imam neko znanje u fighterima primetio sam da u ovoj igri animacije rade dosta fluidno i nemam osecaj kao da igram sa panjevima. Zapoceo sam i story i za sada je super, vidim ima tu da se igra. Ono sto me iznenadilo jeste da zapravo igra ucitava jako brzo, dosta brze nego npr tekken7 . Jos jedan plus jeste to sto ima Yoshimitsua u rosteru a on mi je i omiljen lik u tekken serijalu. Nista manje nisam ocekivao od bandai namco kao i od ljudi sa ovog foruma , odlicna preporuka :grin:.

1 Like

Koji ti je fighter omiljeni, ja od par sto sam probao sam najvise uzivao u injustice 2

Tekken 7, verovatno zbog trojke koju sam igrao kao klinac na ps1.

Kao I ostatak gaming populusa kupio sam NBA 2K19 na popustu, I onako okvirno mogu reci da je to odgovarajuca cjena za igru.

Prije svega, kada se pojavio 2k serijal bio je veliko iznenadjenje po pitanju gameplaya, kontrole igraca, prezentacije, svega onoga sto je bitno u nekoj simulaciji kosarke. Sada je ovo stvarno uzas, I sa 2k19 vidim koliko smo zakinuti zato sto nema odgovarajuceg konkurenta koji bi ih natjerao na neke promjene.

Kontrole su toliko “floaty” I neprecizne, driblinzi ocajni, upgrade nekih stavki (ocjena) nije dobro iskomuniciran niti je osjetan u igri, dok igra ponekad ima neki dobar detalj u igri vrijedan hvale, ostatak je by the books.

Prezentacija je posebna prica, igra vas ne pusta na miru sa cutscenovima kojih ima po sedam komada izmedju utakmica. Niti me zanima prica, niti hocu da svaki put drzim A da bi preskocio istu. Loading vremena su ocajna, jedino tako mogu da objasnim oduzene cutscene I pauze izmedju akcija, cekanje da mecevi pocnu…

I na kraju… 'ladno su dodali reklame u igru, tako da dok cekate ucitavanje igre imate priliku da gledate najavu za novu seriju.

Otisli smo u krivom pravcu, definitivno, a to je vidljivo po ovim najvecim publisherima koji najvise zaradjuju. Pompezno najavljujem skori pad I reset gaming industrije, nadam se ovaj put sa punim pravima I sindikatom developera.

1 Like

Kao neko ko igra dugo NBA 2k, mogu ti reci da nisi u pravu za neke stvari. Naime, dribling je sasvim korektno odradjen i svaki igrac ima “svoj” specifican dribling, samo ih moras nauciti. Nije kao pre da samo vrtis desni stik i on radi poteze kao na And1-u. Skinuli su jako puno poteza koji igraci koriste u realnosti, pa cak i pojedinacne poteze i dodelili ih samo tim igracima koji ih i koriste. Imas preko 80 razlicitih tehnika suteva/izbacaja, nekoliko varijacija zavrsnica na prodoru, promene suta pri prodoru. Ledjna tehnika je odlicno uradjena i kada naucis sa centrom da igras, tesko je zaustavljiv. Treba dosta prakse, bas kao i u Fifi. Ne moze neko ko je tek upalio 2k da bas tako sudi o samom gameplayu. Igraj i uci, pa ce polako sve leci na svoje mesto.
Naravno, ima tu i mana u igri, takodje smatram da je dosta skriptovana, kao i Fifa, bagovi su sastavni deo svake igre i gotovo da nema igre gde se ne desi neki bag.
Sa druge strane, igra je zaista dovedena do perfekcije, samo je bitno da se uvezba kako bi uspeo da iskoristis njen potencijal.

Trejdovi se azuriraju u roku od sat vremena. Modova ima poprilicno. Cut scene mogu biti izbacene (ne sve). Sto se tice emsije u toku loadinga, bolje da je ima nego da je nema. Postavljaju pitanja iz kosarke na koje mozes da odgovaras, pa tako i ubijes tih 15ak sekundi koje cekas.

Igra ne da vredi 3$, nego je apsurdno komentarisati. Sta se sve placa 60$, sasvim je korektna i ta cena.
Za razliku od FIFE, 2k zaista i donese kojekakve promene i oseti se poboljsanje u igri.

Edit: Islu su i do tih detalja da su svim igracima, koji daju interviju, skinuli glasove. Dosta truda je ulozeno u igru. Postoji preko 300 akcija (Low post, 3 point, Isolation, High post, Pick’n’Roll, Pick’n’Pop,…) koje mozes da zovnes u toku utakmice. Neke akcije su brutalne i verujem da bi mnogi “mladi” treneri mogli mnogo toga da nauce gledajuci samo neke od njih.

Mislim da je jako nezahvalno reci da je 3$ odgovarajuca cena za 2k19.

2 Likes

Nego jel igrao neko Rain World?

Slucajno sam naisao na igru i totalno me okupirala ideja postapokalipticnog ekosistema gde ste uglavnom hrana za ostale zverke… Probao sam oko sat-dva, veoma je teska (ko sto sam, uostalom, i ocekivao procitavsi recenzije), treba imati strpljenja, a ja navikao da srljam. Svaka greska se skupo placa, a ponekad je zivot jednostavno nefer.

Generalno vidim da su misljenja o igri jako podeljena – ljudi ili lome tastature od frustracije, ili obozavaju taj osecaj istrazivanja opasnog sveta i otkrivanja kako on funkcionise. Licno naginjem drugoj grupi (zato i uzeh igru), no ostaje da se vidi u praksi kako su sve to izbalansirali.

. . . . . . .

Takodje sam pozajmio od koleginice famozni Nier Automata, da vidim i to cudo, zasto ga svi onoliko hvale iako meni izgleda ko niskobudzetni hack’n’slash sa fetishiziranom anime lutkom.

Poceo igru, proveo pola sata smarajuci se s dosadnom shoot-em-up deonicom i beskrajnim trcanjem kroz industrijske hodnike, samo da bi me one dve dzinovske kruzne testere one-shotovale. I lepo me igra vrati na potpuni pocetak, ajmo ponovo SVE (!) iz pocetka.

Bravo za dizajn. Vrlo dubokomisleno, evo drhtim od spoznaje.

Sarkazam na stranu, slabi su izgledi da mi se igra svidi. Cak i ako je prica ZAISTA dobra (sto mozda i jeste, al kad slusam kako ovi anime klinci grcaju svakih minut-dva kroz ustogljene dijaloge, tesko da cu se saziveti s njihovom situacijom), gameplay me zasad nije kupio uopste.

1 Like