Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Nier mi je bio jedna od najboljih igara ove generacije, definitivno se isplatilo uloziti 40+ sati. Topla preporuka za igru, gameplay je kasnije zanimljiv, posebno kada se shvati kako se radi ugradnja cipova, oni znaju da izmjene gameplay poprilicno. Savjetovao bi ti da ne odustajes, bar dok ne dodjes do prvih robota koji tuzno I depresivno gledaju u zemlju. Ja sam u tom momentu bio kupljen.

1 Like

Eto ti ga sad, zar i ti druze iKarane :smiley:

Ok koliko treba da se dodje to tuznih robota haha…

Pa sudeci po tvojoj prici bar mozes da stanes I budes tuzan sa robotima zbog igre :smiley:
Maksimalno sat I po, odmah poslije tog velikog robota.

Ok toliko mogu da proguram, dotle me mozda i uhvati shtokholmski sindrom :smiley: :smiley:
Iz ranijeg iskustva znam da za ovakve Japanske-sa-velikim-J igre moras da das vremena da ti se mozak navikne, inace nastane prevelik kulturni shok.

Pa ono, realno se može preći taj tutorial za oko pola sata, ali je za očekivati oko sat vremena, pogotovu ako se neko nije navikao na Platinum gameplay.

Odmah nakon toga ideš u grad, gde počinješ sa pričom kako treba.

E sad… Da li će te odmah uhvatiti igra ili ne… To zavisi od tebe. Vredi da se igra pređe makar jednom, što nije tako dugo. Ali je ono pravo kad se igra pređe dovoljno puta da se otključa pravi kraj.

A ako ti bude previše mrsko da se cimaš da pređeš, a interesuje to o čemu svi to toliko lude, imaš kanal Clemps i njegovo sumiranje. :slight_smile:

Fala, mirise da ce se ovako zavrsiti moja avantura.

Prosao sam “tutorial” sinoc, danas evo igrao jos oko sat-dva u gradu i pustinji. Dogurao do borbe sa humanoidom bez genitalija. O ne, sta li to sve znaci?!

Prica mi je jos i blago zanimljiva (mislim, ajde, barem da vidimo dal ce izbeci gomilu sf klishea ka kojima izgleda srlja), al gameplay i grafika ko ps3. Barem 2B lepo izgleda i brzo trchi.

Ne znam jesam li stigao jos do tuznih robota koje iKaran pomenu.

Upravo presao po prvi put Uncharted Lost Legacy. U pocetku sam mislio da je neka manja ekspanzija i da cu sve vreme da se vozim u onom prvom delu mape i da istrazujem sto me je malo smorilo ali sva sreca pa sam se prevario. I Chloe i Nadine mi u pocetku nisu bile bas neki duo iako gotivim Chloe iz prethodnih delova, ali kako je igra odmicala postajalo je sve bolje i lepse. Nivoi i okolina oduzimaju dah, prelepo. Povezao sam opet cetvorku da se podsetim i odmah posle toga poceo ovo. Jedva cekam neki nastavak Uncharted serijala. Kad se Sam pojavio bio sam odusevljen, komentari i njegova sprdnja, nisam mogao da skinem osmeh sa lica. Ali misije pri kraju - ludnica. :smiley: TLoU 2 samo da najave datum izlaska i udaram preorder, Naughty Dog je stvarno nenormalan studio. Nek me uzmu za 2D art dizajnera. :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Likes

@n00dle pisao sam ranije koliko me je igra oduševila. Deluje grafički slabo u startu, ali mi to uopšte nije smetalo. Priča je veoma dobra i da bi se do kraja saznala, moraju da se odigraju svih 5 glavnih krajeva igre. Imaš dva prelaza igre sigurno, prvi je dugačak, drugi nešto kraći, a ostalih 3 su samo par misija.

Tužni roboti, zli roboti, roboti sa osećanjima, sve je spakovano u igru. Igra pokušava da izvuče i emocije iz igrača. Ako imaš mogućnosti uključi HDR, grafički prikaz igre se promeni drastično.

Jedna od retkih igara sa ove generacije koju bi ponovo odigrao i za koju bi voleo da se napravi nastavak.

2 Likes

Moram reci da me Soulcalibur 6 bas prijatno iznenadio. Poceo sam od skoro da igram Libra of souls i imaam oko 4 sata igre. Slobodno mogu reci da je to najbolji mod u svim fighterima koje sam do sada igrao. Fighter naslov sa elementima rpg, pa nzm sta da kazem sem svaka im cast.

1 Like

S jedne strane mi svi pricaju koliko je igra neverovatna, s druge strane ja u naletu frustracije guglam “when does the game get good” i nailazim na gomilu threadova gde ljudi pitaju isto pitanje… :smiley:

Ko da smo u dva razlicita univerzuma.

Elem, dacu igri jos koju sansu, al morace opasno da me povuce prica, posto su grafika i gameplay krajnje osrednji.

Svako od nas ima svoje mišljenje i uživa u različitim žanrovima i tipovima igara. Recimo ja nikako ne mogu da igram igre poput MK, Tekken, Injustice, a znam ljude koji jednostavno uživaju u njima i kunu se da su najbolji tip igara.

Nier automata mi se svidela zbog priče, konstantne promene perspektive prilikom igranja, muzike koja je sjana i upotpunjuje atmosferu, kao i zbog robota koji tako žele da imaju ljudska osećanja i da se ponašaju kao ljudi.

2 Likes

Izbrisah jutros Borderlands: Handsome Collection posle nekih oko 150 sati igranja. Nisam se nikad toliko ogriješio o neku igru kao o Borderlands. Dva puta sam je počinjao igrati i brzo odustajao da bi mi treći put toliko kliknula da sam je uvrstio u top deset franšiza svih vremena lagano.

Odbijala me je šarena grafika i infantilan koncept a onda kad sam zagrebao ispod površine dočekala me je nevjerovatna kompleksnost gameplaya i odlična priča te zarazan humor i nepredvidljivost.

No to je tek početak. Što sam više igrao to sam primjećivao da nešto ne radim kako treba, pa sam počeo da čitam tutorijle po netu i gledam cake po tjubu. I što sam više čitao to mi se činilo da manje znam o igri a zaraznost je rasla. Na kraju sam iscrpio Presequel 100% a dvojku na nekih 90% jer sam se nekim previdima i neznanjem, te pogrešnim levelovanjem spriječio da uzmem neke trofeje.

Sad čekam prvi popust da uzmem keca remastered i uzimam preorder za trojku i miran sam za nekih pola godine igranja.

Plus imam još nekih desetak igara na hardu koje čekaju na red za igranje.

I onda kažu xbox nema igara. :smiley:

5 Likes

Svaka ti čast što imaš živaca da igraš Borderlands :sweat_smile:

Bordelands je u neku ruku unikat u FPS obliku. Ja nisam naleteo na još neki loot-shooter iz prvog lica, osim Destiny-ja, koji je došao dosta kasnije. Prvi deo sam odigrao sa zadovoljstvom, drugi deo + presquel sam kupio davno pre ovih popusta i davanja na PS+. Za mene je i treći deo instant kupovina.

Moguće je žaliti se na shader grafiku, ali na samu mehaniku igre, zaista nema realnih osnova da se bilo šta zameri. Humor u igri je dobar i crn, pravo zadovoljstvo igrati i slušati ga, posebno u pre-sequel-u. Clap-trope je vrhunska mašina za izbacivanje neverovatnih komentara :smiley:

@Son_of_a_gun bojim se da ti sada prvi deo ne bude malo monoton. Sve se odvija u pustinji i nema šarenih lokacija kao u handsome collection-u. Ali ako ti ovo ne smeta, onda će ti biti prilično zanimljivo da vidiš uvod u priču i potrošiš gomilu sati.

Sigurno sam ovo vec pet puta rekao, al prvi Borderlands mi je bio fantastican, dok mi drugi nikad nije bas legao kako treba. Ne znam ni sam da kazem zasto.

Svejedno se radujem trecem. Shooter-looteri (shlooteri) kad se urade kako treba su opasno adiktivni.

1 Like

Ne znam da li sam jedini ali meni je Borderlands 2 bio uzasno tezak i jedina igra koju nisam uspeo da predjem :neutral_face:

Iznervirao se i batalio

Ja sam upravo poceo Borderlands 2 i odusevljen sam. Gameplay, art style, raznovrsnost… Odlicna igra.
Imate handsome collection u gp,

Vidi,imaš četiri lika različitih osobina, plus svaki od njih može da se razvija na tuce različitih načina. Plus, imaš hiljade različitih oružja, štitova, class modova i relicsa, bukvalno možeš igrati igru na milion načina, potrebno je samo da nađeš način koji ti odgovara.

A ne možeš da ne nađeš, toliko je sve dobro organizovano, samo treba malo vremena da se negdje pronađeš. Jednom kad ti legne slijede mjeseci zabave.

Malo je ovakvih igara gdje je tako dobro urađen razvoj likova, i to od “šta ja to radim” pa do “ako te pljunem probiću te”, i svaka, ma koliko mala promjena u gearu donosi značajnu promjenu i odmah je vidljiva.

A ako ti je mrsko vijati bolji loot po leševima, imaš kodove za golden keyse koje Gearbox dijeli po twitteru, facebooku i sl. a koji otključavaju golden box u bazi (Sanctuary). Golden keysi ti daju najbolji loot za tvoj level, a ako malo pretražiš net možeš naći listu važećih kodova za keyse, ja sam ih nagurao oko 300, sasvim dovoljno da prekucaš igru i još da ostane.

Ja uopšte nisam ljubitelj RPGa, ustvari mrzim sve što ima bilo kakav grind u sebi, ali ovo je doživljaj, proveo sam sate sigurno preturajući po lootu prosutom iza mrtvih bossova pa onda u inventaru isprobavao šta ova puška može sa ovim relicom ili kako onaj class mod utiče na moje skillove.

Jedno nezaboravno iskustvo.

2 Likes

Igram Hellblade: Senua’s Sacrifice. Prekid od igre, po meni, veoma dobra grafika, a najvažnije, igra je i poučna.

Malo su dueli slicni…ali igra je predobra…sa dobrim slusalicama ili ozvucenjem je fantasticna…

1 Like