Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Jutros sam probao Gears of War 3 demo i svidja mi se. Planiram da krenem sa ovim serijalom.

Nisam nasao prvi deo na netu, ima li smisla krenuti od dvojke? Pod uslovom da nadjem…

Ja sam skoro skidao prvi i drugi deo, pre par meseci i nasao sam. Izguglaj malo i naci ces. :slight_smile:

Drugi deo ti se nadovezuje na prvi.
Ako ne nadjes da skines, ovde imas preprican prvi deo.

I oko pola drugog :smiley: Otprilike svake nedelje dodam po jedan Act, kako ih ponovo prelazim :smiley:

Najvise se igra BO 3 MP, tu i tamo BF 4 MP, uglavnom zagrejavanje za IW i BF1. Pored toga sam jucer krenuo zavrsiti Walking Dead 1, kojeg nisam igrao niti na old gen-u :grin:.

Nasao sam i prvi i drugi deo. Sutra uzimam diskove pa da rezem i krenem polako. :slight_smile:

Danas odigrao jednu partiju LOTR the battle for middle earth prvi deo u multiplejeru, masakrirao me neki covek. To ce se igrati ovih dana jer par drugara planiraju da skinu :slight_smile:
Inace moja omiljena igra kad sam bio klinac :yum:

Zavrsio sam Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep za Borderlands 2. Fantastičan i zanimljiv DLC. Atmosfera, soundtrack, naracija, loot, sve je na vrhunskom nivou…

Preporuka. 9/10

Četvrti dan na godišnjem, četiri igre obrnute. Elem, odlučio sam da godišnji krenem sa par kraktih i opuštenih naslova. Prvi na red je pao On Rusty Trails. U pitanju je dobro osmišljena i solidno realizovana platforma. Igra je smeštena u dvopolarni svet po uzoru na Outland. U ulozi ste crvenog poligona po imenu Elvis koji ima mogućnost hodanja po zidovima. Cilj je da odvedete Elvisa iz tačke A do tačke B, u što kraćem roku i sa što manje pokušaja. Igra je podeljena u nekoliko svetova, od koji se svaki sastoji od većeg broja kratkih nivoa. Igra je lepo artistički lepo smišljena, nivoi su dobro dizajnirani, dok je naracija izvedena u obliku stripa. Ono što je jača strana igre su dobro izvedene i precizne kontrole. Sama mehanika od igrača zahteva brze reflekse i perfektan tajming, što dovodi do jakog osećaja zadovoljstva nakon kompletiranja nivoa. Od mene solidna 7 i preporuka, ko želi brzu i srednje izazovnu zabavu za jedno pre podne.

Sledeće što sam odigrao je poznata platforma za WII pod nazivom LostWinds za koju sam se odlučio zbog preporuke. Elem ova igra tj oba njena dela su nedavno izašla i na PC-u, pa sam se odlučio da je odigram upravo na ovoj platformi. Ono što mi se na samom početku nije svidelo je nedostatak podške za X360 ili bilo koji drugi kontroler. Podržan je samo gameplay sa tastaturom i mišem. Ljudi koji su portovali igru su se verovatno držali pretpostavke da je sama mehanika prvobitno osmišljena za WII i motion kontrole pa su se stoga opredelili samo za keyboard mouse kombinaciju koja najvernije oponaša WII kontroler. Međutim slične kontrole sam video i u Max The Curse of Brotherhood pa je podrška za kontroler iako ne najpreciznija sasvim solidno odrađena. Ako prihvatimo kontrole koje su zaista dosta preciznije nego kod WII verzije, očekuje nas jedna zaista opuštajuća platformska avantura. Lost Winds je pre svega igra namenjena najmlađem uzrastu ili onima koji vole opuštene platformice tipa Kirby Epic Yarn. Igra ne pruža nikakav izazov, niti od igrača traži poseban skill. Zagonetke su takođe za nekog ko tek počinje sa gamingom. Prvi deo je solidan, dok je nastavak winter of the Melodies značajno kvalitetniji. Ukoliko je generalno poredim sa 2D sidescrollerima, Lost Wind zaista nije ništa posebno. Pretpostavljam da je visoke ocene dobila zbog toga što je dugo bila WII exkluziva. Sve u svemu, i u ovom slučaju svaki od delova je moguće završiti za jedno pre podne, pa kome treba opuštajuća ili platforma za najmlađe treba da proba LostWinds. Od mene jaka 6.

Poslednji naslov koja sam na brzinu obrnuo je H&S igra Furi. Furi mi je legao kao budali šamar, ali me na kraju i malo iznervirao. Artistički igra izgleda lepo. Grafički previše last gen . Naracija kao i sami karakteri su dobro odrađeni. Muzika je odlična. Sam gameplay, glavni lik kao i celokupan seting mnogo podseća na El Shaddai Ascension of the Metatron. Elem ovo je vrhunski hack and slash koji će najviše ceniti ljubitelji Ninja Gaidena. Igra se sastoji isklučivo od borbi sa BOSS-evima. Igra je teška, a BOSS-evi odlično osmišljeni. Ono što me je iznerviralo, je što sam nakon šestog BOSS-a (od ukupno 9) razgledajući malo duže okolinu, pokrenuo skriveni (miroljubivi) završetak. Naravno nema šanse da se nastavi , pa moram sve od početka. Ono što takođe može da zasmeta su kontrole samog lika tokom šetnje između bitaka, gde iz ne znam kojih razloga sa promenom izometrijske kamere dolazi do invertovanja kontrola. Ovo nije neki prevelik problem, ali mi zaista nije jasn zašto je tako izvedeno. Za kraj, imajte na umu da je ovo teška ali veoma dobra igra sa gameplay aspekta. BOSS-ovi su dobro odrađeni, i predstavljaju zaista odličan izazov. Uz vrhunsku muziku, ovo je naslov koji ne treba propustiti. Od mene 8 kao kuća.

Danas sam odigrao par sati i Tron Runr. U pitanju je kombinacija trke i speedruner-a. Sama igra je mnogo zabavnija i zaraznija nego što se to može pomisliti na prvi pogled. Prva polovina nije previše zahtevna, ali nakon toga postaje zanimljivo. Posebno deo koji se odnosi na speedrun. Ko želi brzu i solidnu arkadnu trku, neka proba.

4 Likes

Spreman The Last of Us za Ps4 na jesen. Jer mi se po ovom celopeku ne da igrat. Can’t fucking wait…

Di si druze nasao bas u jesen…, po meni je sada(leto) pravo vreme kada nema igara. Inace ja ga imam i na PS3 na disku, uzeo sam ga i za PS4 pre nekih godinu i pol dana i nikako da ga zapocnem, tacnije dva puta sam pocinjao po pola sata i odustajao, nekako mi je jos pre svez za ga ponovno prelaziti.

Last of Us pocinje sporo, i ja sam vise puta odustajao, fora je sto negde na pola igre postaje zaista dobro, kada se uhodate sa craftovanjem itema i stealth mehanikom.

1 Like

Ja sam ga zapoceo na Ps3 taman kad je izasao, 2h sam zagazio u igru. Mislim da je idealna prilika nastaviti na Ps4…

Ja sam ga dva puta presao na PS3, igrao sam ga kada je izasao na day one(secam se pred trgovinom sam bio ujutro 15 minuta pre, cekao da se otvori da ga kupim :slight_smile: ) a bas u to vreme nesto nisam imao volje za igranjem opcenito, tako da sam ga vise presao na silu, pod razlogom moram ga preci, a igra je bomba, pa sam ga nakon nekih dva meseca presao ponovno onako sto bi se reklo lagano i sa gustima.

Ja tri puta na ps3, jednom na ps4 na survivor tezini (to mi je nekako izgledalo kao potpuno druga igra i preporucujem svima survivor, bas je cool osjecaj) :smiley:

Planiram jos jednom da odigram survivor+ kako bih pokupio neke trofeje koji su mi ostali.

Ja ne znam da li bi imao zivaca za surviver mod. , nisam probao ali verovatno ne bi, tako da cu ga izgleda ponovno na PS4 preci na normal…

Nije tesko uopste, makar meni nije bilo. Samo treba strpljivo i takticki igrati.

1 Like

Probat cu bas da vidim, ma da sumnjam da cu izdrzati…

Započeo GOW serijal od prvog dela. Na prvu loptu, očigledna je razlika u odnosu na treći deo, što je i za očekivati s obzirom da je naslov star 10 godina. :slight_smile:

Ipak, postaje je sve zanimljivija priča tako da ću sigurno izgurati do kraja.

Po recenzijama, video sam da su već u drugom delu dosta unapredili gameplay, hiding i slično da če uzbuđenje samo rasti kako budem išao kroz serijal… bar se nadam. :smiley:

@3bl Meni osobno drugi deo je najbolji, pa ide prvi, a treci sam presao vise na silu kao i Judgement. U prevodu prva dva dela su mi bila odlicna, druga dva smor.

1 Like