Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

A post was merged into an existing topic: The Elder Scrolls: Skyrim Special Edition Trailer

Kupi lepo ps4, odigraj sve sto te zanima i prodaj posle kada izadje Neo koji bi btw mogao da uzmes day 1. Odluku da kupim ps4 odmah na izlasku nisam nikada zazalio ali ne bih se ni sada dvoumio, u suton current gen-a jer ima suvise dobrih igara.

Dark souls.
Jednom sam poceo igru, ima skoro 2 god. Jednom je upalio i nikad vise…do pre nekih 3 sata :grin:
Izabrao sam bandita, nazvao ga Rollo( vikinzi ) i krenuo u avanturu. Usao sam u onaj zamak, mlatim kosture mada oni sa kopljem umeju da naprave male probleme. E sad, stigao sam cini mi se do prvog bosa ali nisam se penjao gore posto sam ugledao nekog lika koji nije kostur. Krenuo radoznali Rollo na njega, posle 3 udarca pao kao tiket u 90om. Tu sam zavrsio igranje.
Svidja mi se, svidja. Nadam se da necu izgubiti volju za igranjem, jer leti jako retko predjem nesto, a znam koliko vremena i strpljenja treba uloziti da bi se presla ova igra.

1 Like

Meni su na listi igara koje trebam odigrati Doom i Ratchet and Clank. Witcher 3 sam malo posustao, nakon sto sam ocistio Velen i gotovo citav Novigrad, malo je doslo do zasicenja, posto sam ove djelove vec odigrao i gotovo ih napamet znam. Nadam se da cu nastaviti ovih dana, kako je dosla rodbina iz USA nisam imao vremena za igranje.

Znam da vredi ali ipak cu sacekati da vidim cenu Neo systema, koje su prednosti u odnosu na vanilla PS4.

Pao mi mrak na ochi pre neki dan, uzeh tri igre odjednom: Hyper Light Drifter, Headlander i Steamworld Heist.

Zadnja tri dana igram samo HLD, ostale nisam jos ni pokrenuo. Nisam ni planirao da ga uzmem. Slucajno mi zapao za oko neki opis pun hvalospeva, pa onda jos jedan, i eto. Tako to ide ponekad.

Igra ima identican misteriozni low-bit vajb kao i FEZ, sa sve istim covekom koji je radio soundtrack. Al poredjenje staje kod muzike i atmosfere, jer gameplay ne moz’ bit razlicitiji. HLD je precizna, teska akciona igra koje ne daje puno prostora za bezumno vitlanje machem. Za razliku od Dark Souls, gde ti grajnd polako pruza blagu prednost, ovde toga nema. Samo git gud. Barem je svet otvoren, pa ako ti na zapadu bude pretesko, probaj na istok. Ili pravac sever, u mom slucaju.

Malo su me plasili brojni komentari, mislio sam da ce igra biti preteska za moje 38-godisnje prste (narocito krajem dana kad obicno upalim ps4). Al evo nocas sam uspeo da predjem izvikanog severnog bossa, kod kojeg su mnogi o zid udarili. I to bez ijednog apgrejda i posle tricavih desetak pokusaja. Daje mi nadu da sam mozda video najgore sto igra ima da ponudi i preziveo neslomljenog duha.

Sem borbe, glavni magnet je misterija. Kripticni intro ostavlja vise pitanja nego odgovora. Mozes da ides kud ti drago, a na sve strane skrivene putanje, zakljucane odaje i misteriozni simboli. Radoznalost me vuce dalje, moram da vidim sta je iza sledeceg brda.

1 Like

Ja ovih dana (ustvari prošlih dana dok nisam otišao na more) igram samo CS:GO i navukao sam se tek sad a igru imam jedno godinu dana…Uzmem ponekad pa igram GTA V na PS4 mog brata a Xbox nisam ni pipno dugo vremena…Razmišljao sam i da kupim Uncharted ili neke igre za pc pošto sam skoro dobio novi pc i moram da kažem da je zmaj (od Šipova :laughing:) ali najverovatnije ću da spiskam pare na noževe i skinove u CS i na nove slušalice s obzirom da su mi se ove Turtle Bitch :joy: polomile.Takođe sam skoro kupio Rare Replay pa ću to morati da igram…

Je li neko igrao Abzu? A Inside na xboxu? Utisci?

Vjerovali ili ne, opet ja predoh kampanju za Borderlands 2, ovaj put sa Salvadorom :smiley: Damn, kako je igra zarazna…

Meni stoji dzabe na XO, uzeo sam ga jos za bozic na nekoj akciji, veruj jos ga nisam igrao 5 min. instalirao, upalio i deinstalirao :smiley: . Ne znam zasto ali u zadnje vreme, XO pored PS4 mi se uopce neda paliti.

Ja sam skontao, zimi se igra Ps4 a ljeti XO. Hladenje i te stvari :smiley: Jos kad bude akcija na PSN-u uskoro, hiiihiii

Da mogu uzeo bih Inside očas posla. Koliko shvatam ima i za pc, al nije to to.

Većina kaže da je ko Limbo, samo još bolje. Tako da bih ti igru preporučio iako je nisam igrao. :smiley:

Odgledao sam prvih pet-šest minuta na jutjubu i nisam hteo dalje. Sve se nešto nadam da će se jednom pojaviti i za ps4. Ili makar za iOS, daj šta daš.

Krajem avgusta stiže na ps4.

1 Like

Pa ja napisah juce, izlazi za ps4 krajem mjeseca, potvrdjeno je :slight_smile:

1 Like

Au ljudi ulepsaste mi dan! :grimacing:

NAPOKON sam blizu da zavrsim sa Novigradom, jos neka dva manja questa. Tacno ne mogu docekati, pa da se vratim na ubijanje cudovista, od ubijanja ljudi po Novigradu nema srece.

Ja upravo dobio svoju drugu platinu, kompletirao The Order 1886. Blizu platine sam na Fallout 4, AC Syndicate, The Division i Metro Last Light Redux, ali za tih par trofeja koliko mi je ostalo je potreban zesci grind, pa cu to ostaviti za neki susni period. Ono sto je evidentno je da sam postao trophy hunter i da polako gubim kontrolu. :slight_smile:

U dilemi sam trenutno, da li kupiti Abzu ili cekati Inside. Ne znam sta da radim. Odjednom neka navala sa indie igrama, gledam izasao Ad1ft, Abzu, uskoro ce Inside, tu je Bound koji uz Abzu neodoljivo podsjeca na Journey… Pored svega izlazi i No Man’s Sky koji nisam ni planirao da igram, ali sada kapiram da bih volio da ga probam.

Zavrsio Uncharted 4… negde na nivou kako sam i ocekivao, odlicna prica, gameplay definitivno mnogo unapredjen, generalno ocena negde 9.5/10.

Par zamerki sam imao naravno, a definitivno najvise me je nerviro collision sa travom vise puta, zadješ u onu dublju travu, zbunje, i neprekidno pocenes se sudarati sa njom, ne mozes proci, nego putem kojim si usao.

Malo previse repetitivnog penjanja ali ok, to i jeste igra climb and shoot.
I jedino sto bih mogao jos da napomenem, kada se popnes na neko visoko mesto pa pogledas pejzaz, grafika nenormalna, detalji, a onda skontaš da su oni oblaci, ili ti magla u podnozju staticna, to mi je onako malo bilo bezveze, ali lako moguće da ps4 nije mogao da izgura to.
Kao sto sam i napisao vidi se sta su zamerke, tako da je igra u sustini brutalna.

Po meni The Order 1886 je i dalje vizuelno neprikosnoven. Svaka cast U4, ali 1886 je bukvalno fotorealistican.

Ne bih se slozio, pogotovu zbog black bars. U4 izgleda mnogo atraktivnije.

1 Like