Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

[quote=“iKaran, post:2215, topic:9273, full:true”]
Opet double post, ali ne racuna se ako je drugi dan :stuck_out_tongue:[/quote]

Prijavit cu te Nesi!

Tuzna cinjenica, Halo kosta nesto malo vise od bureka, a ja nemam prostora dovoljno na HDD-u… 'bem ti zivot…

Nesho je my dobar drugar!

1 Like

Stela na visokom nivou…

1 Like

Skida se Inside, za koji i dalje imam utisak ko da smo ga nenadano dobili pre nego sto treba. Jedva cekam.

A inace igram Steamworld Heist. Igra je sarmantni dvodimenzionalni x-com. Nemam jos dobar osecaj koliko dubine ima taktiziranje, ali vec mi se svidja kako uspeh nekog hica zavisi od toga koliko dobro ciljas, a ne od skrivenih procenata. Krenulo je lagano otkljucavanje perkova, prikupljanje novih oruzja. Videcemo jos.

Danas sam prvi put u njegovom kratkom zivotu Luku zaseo za krilo i pokrenuo neku igru na PS4 da malo gleda. Simpaticni roboti i rated-E napucavanje mi se ucinise ok. Mislio sam da ce mu sporo turn-based taktiziranje brzo dosaditi, medjutim odgledao je pune tri misije i trazio jos.

S jedne strane, bilo mi drago. S druge, what have I done?

Priznaj, gore bi bilo da ga igre ama bas ni malo ne zanimaju, vec balet i umetnicko klizanje. :smiley:

I meni se skinuo Inside, ali, ona verzija za PC.

2 Likes

Krenuo sam sinoc da igram dugo iscekivani Doom. Za sada ok, igra je brza sto mi se svidja. Municije ima malo barem za sada.
Ne svidja mi se sto ima neke silne nadogradnje za oruzija, za odelo, bla bla. Pa gde ces da potrosis poene… kao da igram Mass Effect.
Ovo je doom koga bole za te stvari.
Treba samo par stvari: pumparica, dvocevka, rpg, motorna testera i rokajjj!!

Hm, ja nista od oruzja nisam ni apgrejdovao jer nigde nema dronova koji su potrebni za upgrade. Ne znam sta cu sa sakupljenim upgrade poenima. Apgrejdovao sam samo marinca (health i ammo). A municije ce do kraja biti jako malo, ne nadaj se. Moraces da naucis da budes stedljiv jer je u paklu “skupa” municija. :slight_smile: Samo sto ces kasnije dobiti mnogo vise oruzja i nacina da ubijes protivnike. Igra ce da “prodise” tek tada.

Jedva cekam. Malo me smara to sto nema municije na pretek. Za mene je Doom rokacina. Hocu samo da rasipam municiju, da pucam u sve sto mrda i da ga overim jos jednom kada vise ne mrda :slight_smile: za svaki slucaj.
A ne da kalkulisem kog cu protivnika ubiti sa pumparicom a kog sa onim glupim pistoljem posto stekam municiju. :stuck_out_tongue:
Ok mi je kada kalkulises sa municijom u Dead Space pa brojis svaki metak i koristis sta mozes iz okruzenja da ubijas protivnike. Ali brate ovo je DOOM :smiley:

E ovo ti je vise kao Dead Space, dobro poredjenje. Ne mogu da zamislim kako je tek na vecin nivoima tezine. Mislim da bi mi pomoglo (osim preciznijeg nisanjenja) i da sam apgrejdovao oruzja i secondary fire za iste, koji skoro uopste ne koristim. Ovako saspem 10 raketa u monstruma i jos je na nogama.

E to… Obozavam Dead Space. To mi je jedna od najboljih igara koje sam igrao u zivotu.
Ali Doom ne sme da lici. Jeste treba nisaniti. Ali u fazonu da trcim kao ludak i rokam :slight_smile:
Necu ni da probam na vecim tezinama. Nemam tih zivaca za to. A brate i motorka ostane brzo bez corbe, smor…

Mora se strateski pristupiti trosenju municije. Motorna testera bukvalno odmah bude potrosena, ali ti ostavi municiju za shotgun, pa treba kalkulisati, oces na gore kill za health ili na municiju. Nije to Doom na koji smo navikli, ali ima odredjenu dubinu, jer se ne svodi samo na klasicno napucavanje. Bice mnogo bolje kasnije, videces. Samo dok dobijes plasma gun, posle cega odjednom dobijes jos nekoliko jakih oruzja i popunis ceo wheel.

Meni Lampard dao nalog sa Halo 5 (slava mu!), vec drugi dan se prokletinja skida, 87GB! Jutros sav srecan ustao da igram, kontam zavrsio je bar preload, kad mosha, i dalje se skida. Valjda cu moci sutra ujutru.

A na red je dosao Halo 2 na Legendary, zivci spremni, ali prsti nisu bili. Juce ginuo kao lud, jutros je vec bilo bolje, naspavao se.

Ne brini, leci ce sve na svoje mesto. I meni je u pocetku delovalo da ima previse svega, ali kad malo pohvatas sta cemu sluzi, apgrejdovaces svog marinca bez neke velike muke.

Ko sto rece Padawan, igra ce procvetati kad budes vise oruzja prikupio. Vec samo plazmu da nadjes i na konju si. I ja sam prvi nivo pazio da ne koristim sacmaru previse, al to je relativno brzo prestalo da bude problem. Vremenom shvatis da su savrseno uboli kolicinu dostupne municije, dovoljno ali uvek na ivici da ti ponestane.

Ali menjanje oruzja ti ne gine, igra je izgradjena oko toga da usred borbe menjas s puske na pusku, u zavisnosti od toga koliko municije imas i kakve protivnike pokusavas da upokojis. Jedini nacin da se drzis jedne jedine puske je da negde na pola igre nadjes onu neku runu sto ne trosi municiju dokle god ti je armor iznad odredjene cifre. Pricali smo o tome svojevremeno, dal ovde ili u nekom doom threadu, ne secam se.

Mislim da su uspeli da pogode sustinu starog dooma, bez da ga samo kopiraju. Bas to sto kazes – jurcanje, rokanje, skakanje. Odlicna, odlicna igra.

1 Like

Tek se zalecem. Bice bolje kada se zaletim dobro. Dobro, nije bilo realno od mene sto sam ocekivao da bude kao stari doom da samo idem 100% bez mozga i rokam. :slight_smile:
E nisam menjao graficka podesavanja. Ovako mi lepo radi. Ali se ne usudjujem da nesto podizem preterano. Vec je masina omatorila. Neke stvari su na high ili ultra ali vecina na mid.

U svojoj srzi Doom je odlican shooter ali je premalo municije a previse skakanja meni malo pokvarilo dozivljaj, a ni okruzenja nisu narocito inspirativna, sa dosta generickih asseta. Dodatni razlog sto sam “zamrzeo” Doom je i sto mi se zbog prokletinje pokvaio desni analog jer su stavili Glory kills po defaultu na press R thumbstick. Podhitno ga remapirajte na R1, ako vec niste. Naravno PC Master Race nema problem sa ovim… :slight_smile: Zelja mi je da ovo odogram za PC, cim ga crackuju bacam se na skidanje.

Pazario sam Deus Ex Mankind Devided. Posto je ovo za mene ubedljivo najočekivaniji naslov ove godine, nisam se mnogo obazirao na komentare. Pokrenuo igru i smorio se kao pi**a Marije Šerifović. Naime igra je prilično loše optimizovana, i baca moj vremešni GTX780 na kolena. Neverovatno je koliko filtriranje ubija performanse. Masina se bori da ne pada ispod 30fps u 1080p na prihvatljivim podesavanjima, bez uključenog muti semplinga i vsinca. Sad mi bezveze i da igram, kad vidim da je igra pravljena za poslednje dve GPU generacije.
Inače sama igra i ne izgleda nešto posebno čime bi se opravdala ovakva zahtevnost, ali šta je tu je.

@Limanac81 A kako ti se cini gameplay? Meni je doskora igra koja ima u imenu “Deus Ex” znacila insta-buy, al moram da priznam, sve sto sam video od onog prvog impresivnog gameplay videa me blago razocaralo.

Prag kao glavni hab? Nekima je mozda austrougarska arhitektura egzoticna, meni nije. Gledam na jutjubu kako ljudi igraju, nista sto vidim mi ne sapuce posebno “kupi me”. Dosadna arhitektura, isprane boje. Nekako vestacki deluje.

Daje mi nadu jedino to sto sam izuzetno malo video.

Ja cujem da je igra odlicna, pogotovo gejmplej ali da je prica malo tanka u odnosu na prethodni nastavak.

Ne znam koliko cu biti objektivan. Nisam mnogo igrao, malo jace od pola sata. Tek sam prosao prolog i dosao u Prag. Gameplay je slican kao u Human Revolution koliko mogu da se setim. Sam seting za ovo što sam video jeste kao sto kazes previse siv i tmuran ali to je u duhu serijala. Iako bi bilo lepse da je malo sarenije, meni licno ne smeta jel volim to cyberpunk okruzenje. Jedino sto je kriminalno loše odradjeno jeste lip sync koliko sam primetio, što sa sobom vuče i prilično traljavu glumu. Ali kao što rekoh, ljubitelj sam serijala, i za mene je ovo definitivno buy, bez obzira na sve.

1 Like