Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Obozavam i ja cyberpunk, ali kad kazes Prag meni je to anti-cyberpunk. Ono malo sto sam video stvarno izgleda ko Prag, samo sto su policajci na ulici iz buducnosti.

Human Revolution je bio zlatan, ne siv, i isao je na neka zanimljiva mesta.

Ponavljam, sve ovo pametovanje baziram na pregrst odgledanih klipova.

A sta cela igra se odvija u Pragu, nema ono vise gradova kao Detroit, Montreal, Hong Kong i ne secam se vise koji su sve bili u prethodnom nastavku ?

Sve zavisi na koji način doživljavaš cyberpunk svet. Ako ga doživljavamo kao tehnološki naprednu i pomalo apokaliptičnu budućnost sa izmenjenim i iskrivljenim socijalnim i društvenim vrednostima, ne vidim zašto bi ti Prag kao lokacija kvario celokupan koncept.

Slažem se da bi neki budući Tokio ili Neon Pariz bio daleko lepši za oko.

Što se tiče celokupnog setinga ja lično zaista ne bih mogao da stavim zamerku na ovo što sam do sad video.
Grafički igra je lepa, ali zaista ne treba očikivati nekakav spektakl, niti su to glavni kvaliteti ove igre.
Što se tog sivila tiče, na mene je prvi deo ostavio obrise celog serijala pa mi je mozda zbog toga ovo i očekivano

@Fabrizio_Tagliano

Ne znam za celu igru, tek sam počeo. Sam prolog se odvija u Dubaiju, a potom sledi Prag

Pa gradovi kao Tokio, Pariz, Njurork, London, Hong Kong su vec poprilicno isfurani sto se tice video igara generalno , Prag je dosta ovako originalniji, recimo mogli bi neku igru da stave da se desava recimo u Riju, Sao Paulu, Salvadoru, Resifeu , Buenos Ajresu, Montevideu, Karakasu, Santijago de Cileu, Limi, recimo u nekim africkim metropolama isto tipa : Luanda, Abidzan, Adis Abeba, Najrobi, Dakar, Lagos, ili recimo u gradovima kao sto su bas Prag, Budimpesta, Bec, Beograd, Solun, Atina sad dalje prema istoku Moksva, Sankt Peterburg ili recimo na skroz drugom delu sveta tipa Sidneju, Melburnu, Adelaideu , Velingtonu…znaci nesto, inovativmo , a ne vec sve vidjeno 100 puta.

Završih Gears of War 1. Poslednji boss (Raam) mi je pojeo zivce. :joy:

na kojoj tezini? uglavnom prosto je. u vagonu pre nego sto udjes da se boris sa njim imas da uzmes sniper i torque bow. sa torque rasteras ptice i onda snajperom headshot. nekoliko puta tako uz dva fraga i gotov je.

@Limanac81

Nemoj previse da se nerviras. retko koja pc igra izadje fully working. Sacekaj patch dva i popravice.

Ja sam cekao dva meseca na Arkham Knight, ali su ga popravili. Malo nervira sto das pare za day one i onda moras da cekas, ali izgleda da su takva gaming vremena na Pc-ju dosla.

PC je oduvek bio poslednja rupa na svirali :slight_smile:

Meh, they’ll fix it for us :smiley: And they still buy our games! :smiling_imp:

@xX8Lampard8Xx Tako sam i radio ali bastard nikako da umre. Ginuo sam zbog gluposti i pogubio zivce.

Sad polako da krenem sa GoW 2.

Igram dakle Inside.

Igra je ocigledno kratka, imas opciju da ucitas poziciju od bilo koje scene koju si vec presao, po tome vidim da sam posle samo par sati vec na pola.

Ali covece, tih par sati je krcato kvalitetom. Atmosfera misteriozna i tiho jeziva od prvog kadra, a svako toliko bude neka scena gde smo oboje bili wtf?! Narocito nocas, kad je Lidija bukvalno u jednom trenutku skinula slusalice, ustala i rekla, ok, fala, necu vise.

(koga zanima, u pitanju je scena kad ti onaj podvodni vampir polomi staklo na batiskafu - opet i opet, dok ne provalis foru)

Jedva cekam da vidim sta me dalje ceka. Uzivam u svakom prokletom minutu. No spoilarz plz!!

Ma nemam zbog čega da se nerviram, ovo je za razliku od Arkam Knight-a sasvim igrivo. Igara je jednostavno zahtevna.
Kao što rekoh napravljena ja za poslednje gve generacije grafičkih procesora i to je što je. Patchevi mogu malo poboljsati performanse, ali ne treba očekivati čuda na ovako matorim kartama.
Prošao je ciklus od tri godine, i vreme je da se ljudi nateraju da pazare nove grafičke. Vec mesec unazad razmišljam o gtx1060, i sad imam dobar izgovor da ga uzmem.

Tako sam ja kontao za Quantum Break pa su ga sa dva patcha doveli do perfekcije i za stare kante.

Meni je Prag bas kul kao lokacija. Danas u Torinu udjem u gamestop, kad ono deus ex 10 € ako uz to prilozis dvije polovne igre, sto je po meni bas dobar deal. Za sve nove igre imaju tu opciju.

Odlican deal. Al sta vredi kad svi imamo uglavnom samo digitalne verzije. Il mi se bar tako cini.

Cak i ovde u Kanadi, mislio sam da cu prvi put u zivotu kupiti fizicku kopiju ps4 igre, dok nisam shvatio da ce preko ocekivane cene jos da mi lupe taksu. Prosto ti se ne isplati.

Uzgred, mozemo i to da dodamo kao jedna od stvari koje mi se ovde ne svidjaju – sve kosta vise nego sto pise, jer ne uracunavaju tu taksu koju ti naplate tek na kasi. Ne znam sto odmah lepo ne napisu na etiketi koliko ce da te kosta sve zajedno.

Pa da te namame na kupovinu. Bezobrazno jeste, ali i efektivno

To je i mene bunilo i nerviralo kada sam bio sa te tvoje strane bare.
Osnovni razlog je sto nije ista taksa ili ti porez u svakoj drzavi, regiji itd… Malo su oni drugacije uredjeni od nas pa zato nama to ne ide u glavu.

1 Like

Ali svaki prodavac kaci svoje cene. Svaku prodavac ima drugu marzu, pa nju ubaci u cenu. Zasto nebi ubacili i porez, kao da je to neki posao. Ako na kasi otkuca 70$, a u rafu pise 60$ + tax, zasto nebi odmah pisalo 70$

Ima jos nekih fora i zakonskih regulativa zasto je to tako. Nabrajali su mi jos neke stvari ali nisam sve pohvatao.
Jedna od stvari je sto oni ne placaju kao mi porez na porez. Nemaju te lopovske fore.
Imas ovde kod nas na forumu trgovaca pa neka ti kazu kako ih dere drzava. Placaju unapred PDV pa kao posle nesto vracaju.
Tamo se drugacije placa porez. Sam podnosis poreske prijave, niko te ne ganja i juri. Dok si po pravilu niko te ne dira.
Porez placas samo na robu koji si prodao ne unapred.

Odgovor je prost, nasa drzava porezima i tim forama uracunatim u cenu puni budzet i placa penzije, kod nas se dva puta placa porez zasto pa da bi napunili kasu. Kod nas je sve uvrnuto pa i regulative…

1 Like