Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Nije toliki problem sto punimo drzavnu kasu,nego je problem kako i ko je prazni :slight_smile: :grinning: :grin:

Hoces da kazes da nam kradu drzavnu kasu? Pi, sram te bilo. To je posten svet. Sve akademski obrazovani ljudi, pocevsi od predsednika.

1 Like

Nastavio sam sa DOOM sada sam se vec ozbiljno zaleteo. Pokupio sva oruzija i povecao kapacitet municije do panja. Igra je za mene dobila smisao tek kada sam pokupio dvocevku! :smiley:
Nju sam isto nasvirao do kraja. Sada samo sa njim i igram.
Sto vise vremena prolazi to mi je bolja. Samo me jedna stvar bas smara ono debilno skakutanje.
Kao da igram Aladina ponovo :slight_smile: Takodje ima suvise mnogo otvorenog prostora. Fali mi vise hodnika i zatvorenih prostorija.

1 Like

Hah, a vidis meni je bas prijalo. U isto vreme sam igrao Uncharted 4, bilo mi je zanimljivo da uporedim koliko je to ‘skakutanje’ u U4 bilo u sustini dosadno, dok mi je u Doomu silazilo srce u pete od nekih skokova.

Platformisanje u shooterima je obicno riskantna stvar da se ubaci, najcesce zeznu koncept. Mislim da je Doom uspeo da ga ubaci taman u dovoljnoj meri kao promenu tempa od besomucnog pucanja, a da i dalje imas tenziju dok prolazis kroz prostor.

Verovatno imas pravo. Bice da sam ja hteo doom2 u HD varijanti :smiley:
Ali bilo kako bilo odlicna mi je igra sada kada je moja najdraza dvocevka tu :slight_smile:

Mislim da je znak dobrog dizajna to koliko svi koristimo razlicito oruzje. Ja npr jedva da sam deset puta izvukao dvocevku. U teoriji krasna, u praksi prespora.

Kod mene je demonima presudjivala mashinka sa beskonacnim mikro-raketama.

Razlicit stil igranja. Kod mene je dvocevka mega korisna. Sa njom ubijam cak i najvece demone.
Moj stil je ludacka jururnjava okolo, unosenje u facu i rokanje. Za to je dvocevka najbolja.
Stim sto sam je nagruvao odmah do kraja pa je i jaca. + kada uspes sa njom iz pucnja da ubijes po dva protivnika 30 puta onda ona pocinje da puca po dva puta (znaci 2+2 patrone )pre nego sto mora da se puni.
Tada postaje ultra razorna.
Te masinke koristim samo kada mi je neko daleko.
Valjda zavisi stil i od toga na cemu igras. Ja na PC-u

Inace zavrsio nocas Inside.

Sta reci, sem, auh! Ko film Dejvida Linca da sam odgledao.

Grade atmosferu sloj po sloj, pa te povremeno shtrecnu nekom scenom koja ti ostane urezana u secanju. Toliko na kraju imas pitanja, a skoro nijedan odgovor.

Odgledao sam posle na netu kako izgleda skriveni, alternativni kraj. Nije ko da mi je ista posebno jasnije o tome sta se u celom tom svetu desava, ali svejedno ti ostavlja neke mind-blowing implikacije.

A poslednja sekvenca, nekih 20 minuta pred kraj, nisam znao dal da se smejem ili plachem od uzasa. Vau.

Veliko je uzivanje bilo odigrati ovako nesto.

1 Like

Fantastican je Inside. Ja sam tek zagrebao prvih sat vremena ali sam vec poceo da se identifikujem i projektujem sopstvene tripove i strahove. U takozvanoj indie sceni lezi 90% kreativnosti danasnje industrije. Mislim da bi ti (nam) se svideo i Abzu.

Nekako me Abzu nije zgrabio. Vidim da ga dosta ljudi hvali, al sve sto sam video me ostavlja ravnodusnim.

Ja brojim dane do izlasla PSVR-a. To mi je glavna stvar na horizontu. Gledam klipove ljudi koji ga probavaju, raste mi hajp. Mozda ugrabim neku sansu da ga probam i ja tokom septembra, videcemo.

Deder neki dobar video sa PSVR. I ja sam spreman, problem je sto mislim da cemo morati uzimati ps4k za dobar VR

Eh, nijedan klip nije nesto impresivan sam po sebi. Uglavnom snimljeni mobilnim sa strane, dok neki lik sedi ispred tv-a sa spravom na glavi i govori “wow” i “this is amazing”.

Zanimljivo mi da vidim kako dok igraju Eve Valkyrie neki ljudi vrte glavom posvuda (ko sto bi trebalo, jel te, situational awareness itd), dok drugi fiksiraju pogled napred, prakticno negirajuci prednost koju VR daje.

Sem sto je najjeftiniji, najudobniji i radi out of the box, deluje mi da je Sony najozbiljnije shvatio koliko je dobar game lineup bitan:

Valkyrie, Farpoint, Battlezone, X-Wing VR, Batman Arkham VR, Robinson the Journey, itd itd…

Sad je i Dead or Alive najavljen, tako da je i kontingent likova sa animu body-jastucima pokriven.

1 Like

Presao sam danas Life is Strange i samo cu da kazem da nikad u zivotu nisam pomislio da ce jedna igra toliko da me s*enja do te mere da mi knedla stajala u grlu i oci mi bile suzne bar pola sata. Svaka cast razvojnom timu, da maltene zaplacem zbog igre… Bem ti igru :smiley: Sve pohvale.

1 Like

Znaci to ne igram. Dosta mi stresan život i ovako.

1 Like

Poceo sam Witchera danas. Igrao ga malo. Igra izgleda fantasticno. Combat mi se jako svidja. Verujem da me ceka jedna odlicna avantura sa Geraltom. Iako nisam igrao ni jedan deo do sada, verujem da cu se uhodati brzo. Nisu mi se prethodni delovi dopali toliko, ali ovaj… Mind blown
Usput igram i GTA 5, hocu da komoletiram 100% po prvi put.
Ako je neko za MP Black ops 3, destiny ili gta neka se javi

Pored Witchera i GTA, ne znam da ce ti ostati vremena za bilo sta drugo… :smiley:

Ako budes imao prilike, ne propustaj igru. Prica, likovi, sve je super odradjeno, ima emotivnih scena, ali kad se sve sumira, remek-delo. :slight_smile: Kad igra uspe da ti izmami takva osecanja, onda ti je sve jasno. :smiley:

moze neki “srbin u kanadi” apdejt? :slight_smile:

E da cuo sam mnogo dobrog za Life is Strange. Bio je i dosta puta na akcijama. Prva epizoda je super, mada blago tinejdzerska.

Igrao sam Inside nekih sat vremena. Boze kakav disturbing i bizarni mindfuck za sada. Ajde na pcoetku dok bezis a ne znas ni sam zasto, ali ona scena kad se prvi put “nakacis”. What the actual fuck?

Sada sam se zainteresovao za Inside i gladao sam neke snimke izgleda bas cudno.
Da li je neko igra na PC-u? Ovo mi izlgleda kao odlicna igra za konzolu.