Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Igram ja na PC-ju. Ima piratska verzija koja radi odlicno.

1 Like

Ja imam konzole, naravno nema piraterije. Uz to, imam jos Macbook. Ni kuceta ni maceta. Zaobilazi me piraterija u najsirem luku.
Cekam Inside na nekom debelom popustu

Nista, bice PC onda. Gledao sam da li ima na Mac-u ali nema.

Probao sam Headlander, nekako mi je promakao kada je izasao za PC, a sada me je podsetio opis u novom Svetu Kompjutera. Nisam bas neki ljubitelj metroidvanija igara, tako da moj sud nije bas merodavan, ali zaista volim Double Fine koji pravi neverovatno zabavne i karakterne igre.

Moram da priznam da mi je zanimljivije delovao na trejlerima. U pocetku sam se mucio da podesim DS4 dzojped, koji mi je ugodnije da koristim na PC-ju jer XO trazi ponovnu sinhronizaciju svaki put da bi se ponovo upario sa XO nakon koriscenja na PC-u, sto je bas pain in the ass. Jednom kada sam sve podesio, prvih petnaest minuta sam bio u WTF modu. Mehanika je nekako clunky i neinventivna, i trebalo mi je malo vremena da shvatim kako da lakse prolazim zone bez napucavanja koje je veoma tesko (hint: samo usisavajte glave protivnika, i postedite sebe muka).

Prosao sam samo prvih nekoliko zona, i ne verujem da cu nastaviti. Ako nekoga privlaci ideja metroidvanije sa bizarnim humorom, retro estetikom i inovativnim idejama, i pati za Abe’s Oddysee tipom igara, onda predlazem da pruzi sansu Headlanderu.

1 Like

Uzeo sam ga i ja.

Probao sam nekih pola sata, isto me ostavio blago razocaranim. To da je mehanika clunky je po meni oduvek slabost DF igara, pa sam donekle i ocekivao. Al sve zajedno mi utisak nekako meh. Trcim gore-dole niz hodnike ko muva bez glave. Well, glava bez muve u ovom slucaju.

Nisam jos dovoljno odigrao da dam neki finalni sud, al i meni je delovao zanimljivije u trejlerima.

Zasad mi mnogo vise paznje odvlaci Steamworld Heist – iako je ocigledno port sa prenosnih uredjaja, to joj ne oduzima puno od zaraznosti. Isprva je sve delovalo prejednostavno, al sad sam vec na slatkim mukama jer se iz nivoa u nivo pojavljuju novi, nezgodni protivnici.

Poceo sam juce da igram Redout.

Kako je ova igra proletela nisam je ni primetio dok nisam video da je izasao pirat. Veoma nalik na Wipeout, sa F-zero kontrolama letelice kada je u vazduhu i jos nekakav cudan mix Star Wars Pod Racer-a.

Igra izgleda kranje jednostavno sto se tice estetike, pomalo grubi poligonalan izgled vozila, sa veoma upecatljivim stazama. Onaj neki futuristicki Kairo izgleda jako dobro, veoma otvorena mapa bukvalno draw distance je po prilicno velik. Particle efekti na sve strane kada sam gledao klipove sa interneta, i onda sam video da je radjena u Unreal 4 enginu.

Soundtrack je ok i sluzi svojoj svrsi, career mod je za sada fino odradjen birate izmedju 5 timova koji imaju svaki po 4 vozila ( 1 po klasi ). Svaki od timova ima neke svoje balanse recimo jedan je pravljen za top speed, dok je drugi pravljen za izdrzljivost i ne raspada se cesto prilikom udaraca…

Posle toga moze da se nadogradjuje dodatno ( stat upgrade ) i sa nekim malim power-upovima postoji samo jedan aktivni i jedan pasivni ( nije kao recimo mario kart gde se skupljaju po stazi ).

E sada, najveci i najbitniji deo igre: kakav je osecaj voziti to cudo? Igra ima nenormalan osecaj brzine, hteli su da naprave najbrzu voznju u ovom zanru i sigurno se oseca da je veoma brza igra.

Pored standardnog gas,kocnica i skretanje postoji i strafe i kontrolisanje vozila gore dole na y skali sto znaci da ne mora uopste kocnice da se koriste, nego se koristi skretanje sa levim i strafe sa desnim analognim stickom sto znaci da cete koristiti oba analogna sticka u isto vreme.

Veoma zabavna igra, i jos pored svega toga igra moze da se igra sa VR headsetovima ( oculus, vive i razerov su podrzani ).

Igra ce takodje izaci pocetkom 2017 za konzole ako nemate PC, tako da pisem ovo da se neko seti sledece godine da proba igru kad moze.

Počeo sam da igram Gears of War 2 i evo, stigoh do dela kad se nadju u velikom crvu.

Moram priznati da mi se vec sada drugi deo više svidja od prvog. Bolja kontrola, atmosfera, igrivost, cut-scenes… Nadam se da će se tako održati i do kraja.

Odlicsn je drugi dio, iako malo kratak. Setting je odlican, kao i napucavanje.

Prvi dio ima najmracniju/najbolju atmosferu, trojka je dobra, ali mene licno nerviraju novi enemy type. Dvojka najbolja kada se sve uzme u obzir.

Igrao sam i ja malo danas Redout. Nije loše, pravo osveženje, jer mi je već dosadio Fast Racing Neo. Ipak mehanika i fizika i nisu na nivou oca ovog žanra i momci iz Psygnosisa su zaista udarili temelje koje je teško pomeriti.
Ali kao što kažeš ima dobar osećaj brzine.
Elem ako voliš brze trke, probaj obavezno Pyroblazer, koji su radili naši momci iz NS-a. Jeste da je igra malo starija, ali do danas je neprevaziđena.

Uz trojku najbolji MP.

1 Like

E GeoW mi nikada nije lezao mp, tako da sta god kazem-vjerovatno grijesim :slight_smile:

Nije GeOW nego GOW! :smiley:
Krece rat… 3…2…1… Go! :stuck_out_tongue:

:smiley:

Presao sam DOOM. Odlicna igra, sve sto sam zeleo od njega. Odlicno je optimizovana, barem za moju Nvidia. Ne znam kako se pokazala na AMD.
Jedino mi je zao sto nije duza.

Definicija gejminga 2016

Igram na PC-ju sa xbox joypadom PS3 igru koja je remaster igre sa PS2. :smiley:

7 Likes

Ima dosta fps dropova na XO. Nadam se da ce to ispeglati do izlaska. Dosta vremena je pred njima.

Meni je neshvatljivo da ljudi tako dobro pucaju sa daljine… ja ni iz blizine ne mogu da roknem nekoga :frowning:

Verovatno treba puno puno prakse

Tuzno ali istinito :frowning:

3 Likes

Battlefield 1 in a nutshell

Eh ovako konacno se smilujem i uzmem ea acess na mjesec vidim nedavno nudi se free nfs a dolazi i fifa onda mala zabuna udjem na nfs pise install i buy copy i iznad 13.49£ kliknem install ne trazi potvrdu kartice al koju god sam usao bilo free ili za placanje isto pise cjena install buy copy ajd neka mi neko samo vidi jel pise ispod nfs free il cjena jer mi kad udjem na igricu pise samo owned il ko je uzimao