Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Hah… Ništa ljepše od fizičke kolekcije :slight_smile:

1 Like

Igrao je neko piratsku verziju NBA 2k17 na xbox 360?

Zadnjih dana sam bas dosta igrao na Viti, pa evo da prenesem utiske o par igara koje sam zavrsio, i o jednoj koju igram.

Odin Sphere Left…(ne znam kako se pise, lijen da koristim google)-remake igre sa psOne konzole, 2d skroler sa lijepim combat mehanizmima, ok pricom, i prelijepim vizuelnim stilom. Igra na pocetku djeluje konfuzno, ali sto se vise igra postaje sve bolja i zanimljivija. Na normal sam poginuo svega par puta, ali je zadnja borba zahtjevala da koristim sve potione/smjese koje sam do tog trenutka imao u inventaru. Jaka sedmica, ili slabija osmica, definitivno vrijedi odigrati.

The Wolf Among Us-prevaren odlicnim krajem prve epizode, odlucih da odigram igru do kraja, u iscekivanje nadnaravnog zapleta. Umjesto toga, dobio sam jos jednu Telltale igru, i jedno od vecih razocarenja. Treba reci da igra radi ocajno na viti, te se cesto desava da jedan frejm zamrzne, i po tri sekunde nema pomjeranja, i onda igra opet pocne da radi. Ako se uzme u obzir da se ovo desava tokom cimbat sekvenci sa qte, ovo bas nervira. Ako neko kaze da je Vita slaba, neka pogleda Uncharted Golden Abyss ili Killzone Mercenaries i vidi koliko se moze uraditi sa hardverom. Sto se mene tice, Telltale najprecjenjeniji developer u zadnjih par godina. Ocjenu necu davati, posto sam ocekivao nesto potpuno drugacije, pa ni ne mogu biti objektivan usled razocarenja.

Severed-touchscreen igra za Vitu, AAA igra ako se neka igra za prenosne konzole moze nazvati tako. Dungeon crawler iz prvog lica, borba se radi sa swipe gestama na ekranu, i izgleda i radi odlicno. Na pocetku je malo dosadnjikava, ali kako vrijeme prolazi, combat lijeze na mjesto, te igra postaje sve zanimljivija, kako pricom, tako borbom. Posto je izasla i za iOS uredjaje, ogromna preporuka za prelazak. Od mene cista devetka, Drinkbox studios su majstori svog zanata.

Danganrompa Trigger Happy Havoc-poprilicno sporo krece igra, na djelove ubrza ritam, pa opet uspori do puzanja. Desilo se i prvo ubistvo, odmah vidim da znam ko je krivac, ali igra ne dozvoljava da ides na sudjenje, nego moras da igras po tempu koji su oni zamislili, pa me salju sa jednog na drugi kraj skole. Vidicemo da li ce mi drzati paznju, za sada je klackalica da li da nastavim ili ne.

1 Like

Juce zavrsih Mad Max. Iako su me vise nego smorile open world u igre u ovoj generaciji, prijalo mi je skroz iskustvo. S jedne strane zbog same igre koja je (iznenadjujuce) kvalitetna, s druge strane, sto pre toga duze vremena nista nisam igrao, pa sam se valjda uzeleo, Svakako preporuka za igru, a moze se valjda naci svugde za male pare.

Doduse, na kraju ima jedna velika glupost, naime Magnum Opus biva unisten na samom kraju i onaj “kvazimodo like” mehanicar, koji je svo vreme sa maxom, gine. Ali posto je sandbox igra i ima jos gomila nedovrsenih aktivnosti, nakon creditsa se samo pojavi text "hej, ima jos stvari da radis ovde, magnum opus i kvazimodo su se vratili…WTF! Mislim ok, nije ni fer da te ostave bez njih posle toliko ulaganja, ali obicno open world igre ostave na nekakav logican razlog da se vratis na sporedne aktivnosti nakon glavne price, a ne, jednostavno, vrate iz mrtvih. Batman je to npr.savrseno odradio.

1 Like

Prvi Trial je osmišljen da bude laganiji kao uvod u celu priču i gameplay. Posle njega kreću prava suđenja i ubistva. Jesi li kojim slučajem igrao neki Ace Attorney? Dok ne pokupiš sve dokaze ne ideš na suđenje i prvi slučajevi su smešni. Makar ne prekidaju suđenje na sredini da bi ponovo sakupljao dokaze kao u Ace Attorney…

Pored Horizona 3, igram i Turing Test, od studija koji je radio igru PNEUMA. Sasvim solidna portal-like puzzle igra smeštena u podzemnoj rudarsko/istraživačkoj bazi na Europi, jednom od Jupiterovih meseca. Odlična atmosfera i AI koji je (za sad) na vašoj strani. Port bi mogao biti i bolje optimizovan, posebno loading momenti između nivoa. Ako vam nedostaje Portal, ovo je naslov da se to koliko toliko ublaži.

Odigrao sam Outlast 2 demo, kratko ali dobro :slight_smile:
Atmosfera je napeta, koju prati dobra muzika… Nisam igrao nikako horor igre ali bih ovo voleo definitivno odigrati… U par navrata sam se bas cimnuo i prolazila me jeza… Jos je bio dan i igrao sam sa drugom :slight_smile: Mogu misliti kako bi mi bilo da je igram po noci sa ugasenim svetlima, sam :scream:

Da igras sam nego sta i to u VR-u. :smiley:

ja igrao sa sluskama u mraku i bas mi nije bilo sve jedno,odmah sam pomislio na VR

Ma idi bre… Obozavam horore, ali i nema vise onih od koji te hvata jeza… Prijala mi je ova doza “adrenalina” i razmisljam da uzmem koju horor igru, pa da je u toku noci prelazim, sa slusalicama u mraku :slight_smile:
Imate li kakvu preporuku?
Ne volim horore pune krvi i klanja, vise volim nesto poput nekih nadljudskih sila i pojava… Outlast mi se bas svideo po tom pitanju… U jednom trenutku se pojavljuje neka crna masa, magma :joy: oko mene i kako se okrenem, tu je… Iako me nije napadalo morao sam pobeci glavom bez obzira :slight_smile:

Taman igram i razmišljam kako odavno nisam igrao bolji sci-fi horror! Dead Space. Imaš ga i na XO putem BC-a. Fenomenalna igra…

Ima ga i putem EA accessa, probacu ga definitivno :slight_smile:
Hvala ti

@n00dle, ti si bjese igrao Dragon Age?

Hoće li igra s vremenom dobiti neki veći smisao i postati zanimljivija?

Jer ne mogu se oteti dojmu, koliko god svijet u igri bio popunjen, ona se čini isprazna… Voice acting je strasno loš (tačno ću se upucat koliko ga ima, stalno drobe!), AI neću da komentarisem, gameplay djene-djene… Ono što igru izvlači su nekad prelijepi pejzaži i to što podjseća na ME.

Nece,vremenom ce ti biti sve dosadnija…[quote=“Lordish, post:2456, topic:9273”]

(tačno ću se upucat koliko ga ima, stalno drobe!)
[/quote]

Strasno koliko me je to nerviralo…

1 Like

Hah… Tako sam i mislio. Bila mi je puna kapa kad sam slučajno level-ovao člana partije nego sebe, a prijašnji save je od prije 2h. Automatsko brisanje…

Mislim da me Witcher razmazio.

Sigurno,da si je igrao pre witchera kao ja jos bi i mogla da prodje,ovako meh…

Pricamo o Inquisitonu? De mene nadje da pitas… :smiley:

Ta igra je bila losa i sama po sebi, a onda kad se pojavio Witcher 3 samo je doveo ljudima u fokus na sta su izgubili desetine sati varajuci same sebe da je kao igra dobra.

Inquisiton je hucheca praznina okicena lepim pejzazima.

1 Like

Hvala bogu da nije do mene. Nikad slađe nisam obrisao 50GB… Žali bože i 5h koji sam proveo u igri…

Ti si se barem spasao na vreme. :smiley: Ja sam na igru bacio verovatno 50 sati svog zivota, sve nesto nadajuci se da ce se u jednom trenutku otkriti skriveni kvaliteti.

Negde oko 30-tog sata je bilo jasno da nece biti nista od toga, al sam tad vec hteo da privedem kraju zapoceto. Da je do mene preskakao bih sve dijaloge, al je Lidija insistirala da odslusamo do kraja svaku prokletu, ustogljenu, dosadnu recenicu.

Uh… Hajde da dijalog ima smisla, ali nema! I ona Casandra, animacije kako hoda, ko da ima začepljenje crijeva :smiley: hahah