Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

da ga lensujes iz ovih stopa :smiley:

2 Likes

Sinoć u komadu 3h Skyrim Special Edition za XO.

Prvi utisci:

Jako loši… Ne mogu iskreno nikome preporučiti ovo za 30$, kamoli 60$. Igra ima ozbiljnih problema sa stuttering-om, i to ne micro, već osjetnim. Fps pada ispod 30, do 28, 29 je konstanta što stvara ogroman stutter. Audio je kompresiran do maksimuma, stoga mu je kvalitet za nijansu i opao. Enterijeri izgledaju skoro pa netaknuto, texture muljave iste kao i na PC verziji, neke su otišle na veću rezoluciju al’ to je to. Komande imaju input-lag, nema opcije za postavljanje željenog FOV-a, animacije su iste, DOF je fina opcija ali ništa kako oni to predstavljaju.

Igra ima mali milion bagova. Mali. Milion. Bugova. Na izlasku iz tutorial tamnice zmaj se na nebu nije pojavio, likovi propadaju u zemlju, igra zamrzne na ulasku u save direktorij, itd… Igram Skyrim od 11.11.11. U 1000h, ovo još nisam vidio…

Notorna laž da je glavni studio Bethesda-e radio na ovom “remaster-u”. YouTuberi lažu kad zinu. Nekima plaćena promocija, garant. Zato je i MrMatty-u poslana Ps4 verzija koja od dvije nema problem sa držanjem fps-a ispod 30, jer bi on ukazao na to. Camelworks je dobio XO verziju igre, koju je nahvalio tako da im je d*pe polizao, da prostite. Sigurno XOS nema tih problema, što mi se sve čini da je Bethesda namjerno uradila u kolaboraciji sa MS-om da pogura prodaju. Iluminati confirmed.

Nedovršen proizvod.

Pozitivno:

Igra ima drugačiji osjećaj. Puno ljepšu atmosferu. Eksterijeri su za nijansu ljepši, foliage, godrays, nove animacije vode, view distance koji je neopisiv, životinjskog svijeta je puno više. Audio je uz svu kompresiju dobio efekte koji su za nijansu bolji od predhodnih. Vjetar se čuje kako huči, pčele, sve općenito je jako puno bolje.

Ne bih imao nikakvih problema sa igrom i njenim greškama, samo da nema stutter-a. Ovako se jednostavno ne može igrat… Kao da sam upalio Ps3 verziju igre. Čitam, i PCMR ima sličan problem, ljudi sa 1080 i Titan karticama! WTF. Čekam par dana hoće li to riješit. U suprotnom, bit ću primoran da vratim svoj novac…

Bas sinoc citam, 1070 I 1080 se pate da odrze konstantan framerate, pa gasi godrays, pa gasi vsync, uglavnom traljavo kao I sve sto je izaslo na ovom ubogom enginu u zadnje tri godine. Bethesda je definitivno ostala u prosloj generaciji, a bojim se da ovakav nacin rada nece jos dugo trpiti igraci. Jos ova situacija sa review kodovima…

E da, DOOM je radio odlicno.

Pali su u mojim očima žestoko… Još novo pravilo u vezi review kodova, samo dan prije izlaska se šalju recezentima.

Lopovluk teški…

Udaraju na nostalgiju, pobogu… Ne mogu se odljepit od igre od sinoć. Goddamn it…

You’re part of the problem, son. Sranje je port, ali opet ne mogu da prestanem da igram… You make me sick. :smiley:

True dat… :neutral_face:

Meni dosao Wii U, instalirao loadliine, i picio jutros malo Wind Waker HD, i danas Super Mario 3D Land. WW sam vec igrao, tako da sam znao sta me ceka, ali Super Mario 3D Land je fenomenalan. Zavrsio jedan svijet, pa malo stao sa igranjem. Definitivno preporuka.

Sad skidam Twilight Princess HD, te Bayonetta 1 i 2, i Xenoblade Chronicles X. Dalje ne znam sta cu, valjda ce konzola cekati Breath of the Wild da izadje.

3 Likes

Nisi ovo bas morao da napises… Radi mene :grin:

Hm, razmisljao sam i ja danas da uzmem WII U.

Ti si sam instalirao taj hack, ili si platio nekome da ti odradi? Koliko je komplikovano? Koliko te izasla konzola?

Nisam siguran sta da radim sa ovim Wii-jem, tj da li bih mogao da prebacim i sejvove sa hakovanog Wii-a na Wii-u.

Mene jos zanimaju Tropical Freeze, Wonderful 101, novi Paper Mario RPG, Woolly World… Captain Toad!

Mada imas da se izigras i sa ovih 4-5 igara… bas bas.

Vrlo je komplikovano.

Step 1: kupis micro sd karticu, sto vecu to bolju
Step 2: skines folder od 9MB sa neta, stavis na sd
Step 3: odes na stranicu koja pokrece hack
Step 4: nema vise

0,0000000001/10 tezina. Bude gotovo za 5 minuta.

2 Likes

Cek, ali ti treba neki specifican firmware, neka original igra da uradis hack? Ako je tako super. Neki lik vidim uzima 30e za hak sto je… malkice previse, ako je bas tako prosto.

U stvari sada vidim mislim da daje 64 GB SD karticu za tu cenu sto je ok. A napisao je da proces traje par sati. :smiley: :smiley: Copy paste sa KP:

[quote]Hackujem Wii U konzole kako bi mogli da pustate Wii U igre sa SD kartice.
Uz mod se dobija kartica od 64GB na kojoj stane oko 7 vecih igara.
Svi firmware-i se mogu hackovati. Morate biti zakaceni na wi fi kako bi pokrenuli hack.
Proces traje par sati. [/quote]

Zadnji je 5.5.1, mislim da je to i zadnji firmware. I ima jos jedan korak, da podesis primarni i sekundarni dns da ne moze skinuti firmware update. Meni trenutno najveci problem da skinem i prebacim sve od igara sto me zanima. E da, igre izgledaju fenomenalno na tv-u. Ako stignem okacicu nesto.
Uz konzolu dobio Mario Kart 8 i Mario Party 10, cjenim da ih nikada necu upaliti.

Edit: par sati je prebacivanje igara, mislim da se na to odnosi.

1 Like

Kako igras SM 3D Land, jel se pojavio emulator ili si pomešao sa 3D Worldom?

A pardon, 3D World. 3D Land sam igrao na 3ds, pomjesao. Imas li kakvih preporuka, znam da imas Wii U?

Bayonetu obavezno.
Fatal Frame obavezno ako si ljubitelj serijala.
3D World obavezno sa nekim u coop u četvoro.
Kirby Rainbow Course i Yoshis Wooly World, DK tropical Freeze odličani sadescroleri takođe odlični u coopu.
Wonderfil 101 treba svariti kontrole, ali isto dobra igra.
SM Bros WII-U, nije baš kao deo sa WII-ja ali isto obavezno štivo i pravi izazov za ljubitelje platformi.
Amilo je takođe zanimljiv platformica.
Xenoblade ako baš imaš vremena u životu.
Probaj i Zombie U, meni nije bio loš.
Takođe ako nisi igrao ili želiš da se podsetiš, obavezno Deus Ex Human Revolution, najbolje iskustvo upravo na WII U.
Fast Racing Neo obavezno ako voliš brzinu i izazov. Svaka čast onome ko je savladao hypersonic. Ovo je igra koja me je najviše izluđivala u poslednih godinu dana.

1 Like

Uh koliko mi se igra super mario maker, to je strasno. Dashiexp ga igra subotom, on mi je najjaci lik na youtube-u. Kakve mu levele prave ovi njegovi fanovi, momak nekad samo sto ne eksplodira od urlanja i psovanja :smiley:

Pratim njega vec dvije godine, ubjedljivo je najinteresantniji lik od svih ovih yt “zvijezda”. Pogledajte neki njegov super mario maker gameplay i vidjecete o cemu govorim.

Meni ne preostaje nista osim da cekam super mario run za iphone. Ne uzima mi se nova konzola.

Btw gledam juce ekipu iz playstation access-a kako igraju Keep talking and nobody explodes. Mnogo dobra fora, samo sto osjecam da brzo dosadi. Ali dok traje mnogo je zabavno, narocito ako igras sa dobrom ekipom.

Vidimo se dogodine…

2 Likes

Ako bi nabavio Wii U, ja bi igrao i Hyrule Warriors, Tokyo Mirage Sessions, Monster Hunter :slight_smile:

1 Like

@Lordish Sad zamisli iste te scene, samo da si ih doziveo u VR-u! Kud to nisu uradili…