Šta trenutno igrate? vol. 5 (2015-2016)

Mislim da će Skyrim imati podršku za VR, ako se ne varam? Barem na Pro, a kasnije na Scorpio konzolama…

Ako je ovo tacno, to je prvi valjani razlog koji sam cuo da me iole navede na razmisljanje dal je Pro vredan uzimanja…

Zavrsio Unravel. “Preslatka” igra i odlicna za opustanje. Vidi se da su je pravili dobri i emotivni, problemima neoptereceni, ljudi iz Skandinavije. Puzzles su previse lake da bi imerzija bila veca, ali si zato klinci odusevljeni.

Poceo Dishonered (definitive edition). Zanimljiv art direction i atmosfera, i iznenadjujuci broj nacina kojim mozes da izvrsis misiju. Uvek krenem sa stealth-om i onesvescivanjem protivnika, ali se ipak sve zavrsi bucnim krvoprolicem.

Svidja mi se igra, ali nesto ide na silu jer ne mogu da svarim perspektivu. U prvom licu volim samo klasicne pucacine, za vecinu ostalog trece lice mi bolje lezi. Nekako mi uzak vidokrug i cim krenem da vitlam macem izgubim se.

Ipak je onaj blink previse cool da bih odustao…

1 Like

Nemoj da odustanes vredi igra,a i taman da se pripremis za drugi deo koji izlazi uskoro…

Pa imam preorder-ovan drugi deo, zato sam i krenuo prvi da igram kako bi se pripremio. Ovaj je dolazio kao pre-order bonus.

Iako je ROTR odlicna igra, celo vreme sam imao “nije to to” utisak

Presao sam juce Infamous 2. Mnogo mnogo bolja igra od keca gledano s tehnicke strane. Ali prica je dosta traljava. Nije losa ali posle onog epic finala iz keca, bilo je ocekivati da ne mogu nadmasiti onaj trenutak. Skupio pola trofeja, sad krecem na ciscenje ostalih, pa onda jos jednom na hard ali ovaj put bad Cole :slight_smile:

Kao što ti rekoh :slight_smile: U odnosu na prvi deo: Gameplay :arrow_up: Priča :arrow_down:

Ali je zbog tog Gameplaya mnooogo zabavnija za igru, pogotovu u pogledu brzog prelaska sa jednog kraja New Marais do drugog.

Osim ako nemas joypad koji sam od sebe voli da vuche nazad, a @m007p se ne javlja na viber :smiley:

Ovo kao da sam ja rekao,100% se poklapamo…

Hoce popravice se kada se maknes iz onog tumornog snega,mada ostaje sve ono sto si rekao ranije…

Isto ko ni FB chat sto ne koristim, na mobilan pozovi ili pusti sms. Imas iPhone tako da iMessage dodje free :wink:

Jel to onaj koji je star jednu deceniju? :smiley: I ne bilo mu vrijeme hahaha

Igram Titanfall 2.

Single player nisam jos ni pokrenuo. Multiplejer mi jako lose ide, brutalno je brz. Ali tako sam se osecao i kad sam prvi put igrao Destiny, mozda mi bolje krene. A mozda sam samo omatoreo (jos vise).

I dalje igram kroz PSVR, utisci su i dalje pomesani. Mislim da mi ogranicenja psvr-a ne uticu posebno na performanse, a mogucnost da igram sta hocu dok malisha zuji oko mene je neprocenjiva. TV ugasen, slusalice u usima, totalno sam ogradjen od ostatka sveta.

I pored ocajnih rezultata, uspeo sam vec dvaput da pozovem titana pravo na glavu protivnika, sto u prvom delu nisam uspeo nijednom. Juce sam sruchio vreo metal na cak dvojicu odjednom! Da znam kako funkcionise glupi share, ovekovecio bih momenat i podelio ga s vama.

Voleo bih da su multiplejer mape malo lepse. Meni takve stvari znace, to je jedan od razloga sto mi se mp u Haloima nikad nije posebno svidjao, jer su mape uglavnom bile vizuelno ocajne.

Prava je steta sto je EA odlucio da izbaci Titanfall izmedju Battlefielda i CoD-a. Prodaja ide ocekivano. Nisu oni toliko glupi, znaju da su osudili igru na propast, ali zasto?

Da li te ubijaju u pojam ocajni rezultati… Igrao sam BF1, i stvarno se potrudim nekada… Ne bude nekada ni tako ocajan rezultat, na nekoj 0 budem… Medjutim zna mi se desiti da imam skor 2-10… To me toliko ubedaci da je odmah batalim… Osecam se kao idiot, a jedan sam od boljih u drustvu sa pucacinama… Verovatno smo svi dijabole teske :slight_smile:

Pa onako, nisam srecan kad sam los. Al sam dovoljno los da me losi rezultati ne tangiraju, ako me razumes. Ako postanem bolji, onda ce niska pozicija na tabeli vise da boli.

Iz iskustva s Destiny znam da postoji sansa da postanem kompetentan. Slicno sam se osecao u pocetku, ko obezglavljena kokoska. Mada ovako na prvu loptu Titanfall deluje bas brutalno i haoticno. Takav je bio i Destiny, al ovo mi deluje jos brze. Za sekund si mrtav, a nisi ni video protivnika. Pa jos dzinovski roboti, pa AI gruntovi, pa nepoznate mape… overload.

Takodje, imam 38 godina, a igram protiv psihoticne dechurlije.

Sto se BF1 tice, ja bih konstantno umiranje shvatio kao deo atmosfere – docarava kako je zaista bilo na tim strahotnim ratistima. Gledao sam nekoliko mp klipova, deluje zastrasujuce.

Koliko je MP sličan prvom delu?
Sećam se mojih početaka u toj igri. Doduše, slično je u većini današnjih MP-a…pocepaju me na početku k’o prdež ljubičicu, ali posle par sati stvari već malo legnu na mesto.
Titanfall 1 je bio totalni haos na početku, Nisam znao gde bijem…no, posle nedelju dana, prva dva mesta su bila rezervisana za mene. A nisam neki igrač kada su pucačine u pitanju.

Zato me interesuje, ako možeš, da povučeš neku paralelu između prvog i drugog dela.

Osim sto se u stvarnosti ne respawnujes. Sem ako nisi Tom Kruz. :smiley:

Ima zaista dosta lepih i sarmantnih igara na Wii U, ali me nekako najvise privlaci Captain Toad Treasure Tracker. Divna mala logicka igra, beskrajno sarmantna, svaka diorama je svet za sebe i prosto te mami na samo jos jedan nivo. Treasure Tracker je evoluirao iz koncepta mini igre iz Super Mario 3D World-a.

Tek imam 3-4 partije pod opasachem, sto kazu. Imaj u vidu da sam totalna ljubichica. Prde po meni svi, dizvines.

Osecaj mi je identican ko Titanfall 1, sem sto ima daleko vise kastomizacije pilota i titana. Tek otkljucavam stvari i ispipavam sta valja. Rekao bih da su titani mnogo razlicitiji medjusobno nego u prvoj igri. Takodje mi se cini da su delikatniji.

Sajla s kukom za pilota je krasna, ko sto je u svakoj igri krasna. Al onda otkljucas cloak, pa bi radje to umesto kuke. Onda otkljucas radar koji nakratko pokazuje gde su obliznji protivnici, pa oces to. I tako dalje…

2 Likes

Vec par dana ne mogu da se odlucim da li da uzmem sad T2, prvi deo mi je svideo, iako sam ga igrao samo nekoliko sati. Sprecava me to sto sam uzeo novi CoD koji se trenutno preload-uje i plasi me da ce mi biti previse da budem los u 2 mp igre istovremeno.
Vredi li igrati kampanju?

Tja, ako si vec uzeo CoD, verovatno se dosta preklapaju sto se osecaja u multiplejeru tice (sem, y’know, ogromnih robota). Svi kazu da je kampanja u Titanfallu odlicna. Tek sam je pokrenuo veceras, svidja mi se to malo sto sam video.

Sasvim je igrivo na PSVR-u, uzgred. Slika jeste mekana, al je ogromna. Cak mi i multiplejer danas malo bolje isao, stvari se slezu na svoje.

Dobar, dobar je Dishonored. Svario sam perspektivu i otkljucao sve moci, sada je samo do kreativnosti i izbora. Uvek idem na neko dobronamerno resenje bez nasilja ali i dalje se mucim sa stealth-om. Mislim da je uspesnost u tome ogledalo karaktera, a buduci da sam nestrpljiv i “brz”, razotkrivanje je samo pitanje vremena.

Ima tu dosta mana.

  • Prica je slaba. Nije losa, ali suvise jednostavna. Spasu jednu osobu, otmi drugu, tako saznaj nesto za trecu. Ima nekih razbacnih knjiga svugde, koje obogacuju lore, ali iz prvog pasusa se moze zakljuciti da ih ne citam.
  • Skoro svi okrugli objekti vise lice na hexagon ili slican objekat sa vise ivica. U svim igrama (pogotovu iz prosle generacije) se to primeti, ali ovde je bas izrazeno. Nikad nisam skontao zasto je tako, zar engine ne dozvoljava da se napravi obican krug, nego mora linija po linija. Verovatno ima dobar razlog.
  • Najvisi problem je loading. Ok nakon smrti, ali izmedju svakog podrucija je min 1 min laodinga. Ni ovo ne kontam :slight_smile: Na istim masinama (npr.) onoliki svet u GTAV-ici radi bez trunke loadinga, a ovde je lvl area bukvalno ulica od 50-ak metara, i cim hoces da udjes u neki malo veci objekat ili drugu ulicu, mora loading.

Cisto se vidi da igra nije imala ogroman budzet, ali su odlicnu ideju dobro spakovali i ucinili dovoljno interesantnom. Najbitnije je sto je sustina (gameplay) zabavna.

Gledao sam klipove nastavka, sve to izgleda mnogo lepse i ispeglanije, i ocekujem da ce tek tu zasijati potencijal igre. Nadam se samo da su resili problem loading, jer imaju novi custom made engine.