Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Mislim da nema lepse moralne satisfakcije od toga da ce deca rasti u razvijenoj normalnoj zemlji okruzeni ljudima visokog nivoa svesti i tolerancije.

Nije samo dete, ostalo nam je pola zivota. Nije to malo, pogotovu je u srbiji ljudima u srednjim i poznim godinama oduzeto dostojanstvo, ne mogu ni da se obuku, deca i unuci su im do kraja zivota na grbaci, kuvaju, pomazu i cuvaju tudju decu dok ne crknu u bedi i siromastvu.

Sve sto covek uradi do 40 godine je zato jako bitno jer omogucava mirnu buducnost. Dobar posao omogucava da mozes da radis do 70-te godine, za glupe poslove niko te vise nece vec posle 30-te jer izrabljuju decu preko omladinske zadruge i prosto niko nece matore dzangrizave radnike koji su spori i sve ih mrzi.

Najteze je posle kada pocnes da se razboljevas, nije ti ni do cega, star si i iznemogao, a imas samo za hleb i parizer, a ne daj boze da se razbolis, a hoces jer nam je zdravstveni sistem katastrofa i nema prevencije. Postajes socijalni slucaj. Ljudi u srbiji, cak i oni sa dobrim platama u velikim kompanijama koje se restruktuiraju i preprodaju ko nenormalne, toliko su blizu dna i kopanja kontejnera da nisu ni svesni toga. Ne daj boze da zaratimo zbog nekih debila opet, tek tada nam predstoji isti pakao kao 90-tih, a vuce sve na to.

Zato treba bezati odavde sa ili bez dece podhitno!

4 Likes

Bože,koliko istine u par rečenica…

1 Like

Bio juce da uzmem 500gb eksterni hdd, greskom mi dali 1TB, naplatili kao da je 500gb

To moze samo vasa, Tehnomaaanijaaa :grinning_face_with_smiling_eyes:

8 Likes

A ti cutis i molis boga da ne skontaju dok su kucali na kasi:D

Ne nego su slepci. Taj HDD od 500gb je na akciji. Ja vidim lik vadi iz ormara kutiju na kojoj pise 1TB, hteo da mu kazem, ali reko, nema veze ako skontaju skontaju, a skontace jer kad provuce bar code, izbacice drugu cenu. Medjutim ide lik sa mnom do kase, kaze snaji kucaj toshiba hdd canvio connect II onaj na akciji, ona kuca bez da overi barkod, ja platim, odem napolje, krenem da “pistim”, kaze snaja vrati se nisam ga provukla kroz senzor. Provuce kroz senzor, ja odo dovidjenja prijatno :smiley:

8 Likes

Nije bas ok, nekome od radnika ce odbiti to od plate.

Pa kad zauzmu polunejebavajuci stav prema klijentu, firmi i samoj radnoj poziciji, neka im.

2 Likes

Ako znate ko drzi… jbg…

1 Like

Taj mucenik ima verovatno 3-4 puta manju platu od tebe i dobija je neredovno. Malo empatije nije na odmet. Tehnomanija je katastrofa od firme, nista tamo ne bih kupovao ako ne moram, njihov odnos prema zaposlenima je uzasan. Ocekivati da se oni polome za klijenta i za takvu firmu je potpuno nerealno.

Mog drugara u menjacnici zeznuli za 26.000 pre neki dan. Postoji dosta ljudi u srbiji, kojima je posao da po ceo dan samo obilaze menjacnice i pokusavaju da zeznu nekoga od radnika na kursu. Imaju milion fora kako da te zeznu, radnici u menjacnicama znaju za to, pa opet ih zeznu. Njegovu koleginicu su prevarili za 200.000 dinara skoro. Sve ce morati da vrati do poslednjeg dinara, a ne mozes im nista.

Predlazem da odes i da vratis hard disk, losa karma se ne isplati, veruj mi. :slight_smile:

a ne ne, ovo sto mi se desilo je vracanje dobre karme :smiley:

Inace to sto pricas za neredovna primanja i malu platu, pa znas kako, ako mu se ne svidja uvek moze da ode i trazi drugi posao. Ali ako je vec tamo, nek onda radi svoj posao kako treba. Te fore imam malu platu, ne placa me redovno, pa mi se jebe kako radim, i onda napravi ovakvu gresku i skinu mu sa plate, e opet dolazimo do lose karme.

1 Like

Radi zato sto ne moze da nadje nista bolje. Mozda ima dete koje nece dobiti nove patike da bi ti dobio veci hard disk? Takve stvari se ne znaju. Pritom u srbiji stav “nek nadje drugi posao” je jako cinican. Znamo svi kakva je situacija na trzistu rada, da se ljudi tretiraju kao roblje.

Sve je to meni jasno, ali ja polazim od sebe. I kad sam radio poslove za koje sam bio minimalno placen, radio sam profesionalno kao da sam placen milionima.

1 Like

Ma da je tuga jeste. To niko ne spori. Mislim da bih rekao. Ma da je pitanje na kome ce da se slome ta kola.
A to sto sam rekao ko drzi… To je jedan poznati “kontraverzni biznismen” poznat po biznisu jos iz devedesetih.

Polazis od sebe, ali od svog interesa.

Podji od sebe na nacin da postavis pitanje da li bi voleo da tebi neko tako nesto uradi.

I oni se mozda trude da rade profesionalno, ali ljudski je gresiti.

Uglavnom, ne bih da zvucim kao da moralisem i kao da solim pamet, ja sam u sustini vise chaotic neutral nego lawfull good, :smiley:

1 Like

Sto se tice morala, morala sam. :joy:
Salu na stranu, i ja bih sasvim opisteno uzeo HDD.
Jer gde god da sam radio, radio sam svesno dnevnica-dnevnica, 20000-20000. Upravo sada nisam zadovoljan na svom poslu ali ga radim odlicno, i brojim dane kada cu naci drugi.

1 Like

@Akiris, trebaš imati na umu da im to nije prvi put. Ako im nije prvi put, znači da iskorištavaju politiku firme i vraćaju elektronski stanje na glavno skladište da potkrijepe gubitak. U prevodu, osjetit oni neće taj HDD. Marža na pojedinu robu zna biti i do 90%.

A da će nekom oduzeti od plaće kao što @padawan reče, čisto sumnjam. Mislim da bi pazili, bruka više, da moraju plaćat gubitak iz svog džepa.

1 Like

Pa naravno da hoce tako ti je u svim prodajnim objektima u srbiji.

1 Like

Uljepšalo iduću deceniju, nadam se:

Potpisao sam ugovor za jednu on najjačih, ako ne i najjaču, IT firmu na balkanu.

Nisam ništa spominjao, ne što sam praznovjeran već više skeptičan, radi prošlog iskustva. Sve što možete zamisliti, sve najbolje benificije, su tu. Znači, na temelju znanja koje sam pokazao prilikom testiranja, odmah su mi spremili ugovor na godinu dana. Sreći nema kraja… Čak sam bio kao i “stidljiv” na potpisivanju, što mi ne priliči, a u sebi “omg fuckin’ god! omg!”.

Može se. I da vas ne primi 9/10 firmi, a znate koliko vrijedite, ne odustajte i ne prihvatajte ništa manje od onoga koliko zaslužujete. Neke stvari same legnu na svoje mjesto.

U zdravlje svoj mojoj braći ovde :beers:

22 Likes

E pa srecno ti bilo!

1 Like