Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Bravo! :clap:

1 Like

Ne polazi on od svog interesa. Ukoliko covek ne zna da radi svoj posao, ili je jednostavmo bahat i nezainteresivan, zasto bi neko ispravljao njegovu gresku?
Pre jedno mesec dana izadjem sa devojkom u Petrus(trenutno najbolji kafe restoran u Novom Sadu). Naruci ona jeger…dolazi konobar sve uredno donese…proba…cvrc pelinkovac…zovem konobara i on pokusava da me ubedi kako je to jeger…odnese on to i vraca se sa izvinjenjem kako sanker nije razumeo…to je odvratno sta oni rade i to sa namerom…akiris nije hteo nista lose da uradi…nije hteo nikoga da prevari…to sto se radnik zajebao…jebiga…hes fault

@Lordish Bravo, nek ti je sa srecom!

E, moje ime pravi tolike komplikacije, ne mozes da zamislis. U pasosu pise ‘Dorde’, predstavljam se ljudima kao ‘George’, u emailovima sam se najcesce potpisivao kao ‘Djordje’ (tj dok se nisam opametio), a pravo spelovanje mog imena, sa crticom kroz ‘D’, ide kad se rucno potpisujem. Buckuris totalni.

Kad je trebalo da sastave ugovor za Eidos, pita me zena iz HR-a, pa kako se ti zapravo zoves?

Pouka je: dajte svojoj deci nekakvo ime koje funckionise na vise jezika.

5 Likes

Moje ime jedino na srpskom lose funkcionise, jer preko telefona zvuci kao - Marija. Ne zelite da znate kakve neprijatnosti sam imao u poslu…

1 Like

A padawane ustvari se zoveš “Mario”? :grinning:

I ja bi imao problema preko. “Slobodan”.
Sva “sreća” crknuću u Srbiji, tako da neću doživeti neprijatnosti tog tipa…

Sta ja da vam kazem za ime… Kad krednu da lome jezik oko slova Њ ja samo mogu da se smejem.

Freemen tako si po stranjski :wink:

Da, Morgan Freeman :grinning:

Turci su ustvari uveli sistem maticne knjige rodjenih, imena, prezimena… Pre toga su ljudi menjali ime svakih 6 dana, kako je ko hteo. Kada su nas Turci prisilili da odaberemo samo jedno ime i prezime, koje će biti upisano u opštinske knjige i TRAJNO, gedza je naravno sprdao Turčina, i diktirao prezimena tipa “Trtica”, “Mučibabić”, “Guzijan”, “Akbaba”, “Trtić”…
Nisu ni slutili da će ta prezimena obeležiti njihove potomke i napraviti im problem u životu.

Da ja ne krenem sa imenom… :grinning_face_with_smiling_eyes:

Najjači su mi ljudi koji daju ime detetu po nekom (uglavnom pokojnom) članu familije, koji je iz nekog razloga bio “zaslužan” i “dostojan”…
Moj pokojni ćale je bio “Živojin” a deda “Spasoje”. Lepa stara Srpska imena… Da li sam svom sinu trebao dam neko od tih imena? Naravno da nisam želeo. Pokojnom ćaletu i dedi je ionako svejedno.
Ali ima jedna pobeda… Lik u zgradi, rom…
“VINETU STANKOVIĆ” !!! hahahahaha

1 Like

Ako cemo iskreno, to je bas kul ime.

U mojoj familiji sa oceve strane su se po generacijama zvali Dusan, Ilija, Dusan, Ilija itd…moj otac je Dusan a brat i ja Uros i Marko…ali za dedu moj brat je Ilija :smiley: Tako da se njegov sin treba zvati Dusan

3 Likes

5 Likes

Meni se sin zove Ognjen ali ga moji prijatelji Ameri zovu a i pisu Oggy :smiley:
A i cerkica mi ima NJ u imenu tako da je cupavo :smiley:

Inace, brat mu se zove Alkapone.

4 Likes

Moj ce se zvati Alex. Jos dumam dal ce biti X ili ks. Ne gine mu Aleh celog zivota :grinning_face_with_smiling_eyes:

Btw jesam ja jedini koji mu je na toj slici licne karte u stvari najsmesniji svojerucni potpis?

1 Like

Odes u vrtic pa ces naci lepse potpise od decurlije nego od Bruslia

Bem ti posao… Dva monitora ko kuća ispred mene. Pa hajd ti sad kasnije sjedi ko čovjek i igraj… Oči :frowning:

Pa ne igras se valjda na monitoru, sednes ko covek pred ogroman 4K TV koji ces kupiti od prve dve plate :slight_smile:

Pod uslovom da 2 meseca budeš “sun geezer” :grinning:
(moram malo bolje ispitam tu tehniku, odličan način za uštedu… Nadam se da može bar alkohol…)