Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Haha, pa Appleov, naravno. Njihov sam taoc odavno. Zadovoljstvo me kostalo kanadskih 450 dolara, al bas sam srecan.

Imao, ali dzabe, nece ni jedan da ocita…

I ja bih ga kupio da imam iphone. Klasicni satovi su mi dosadni. Pisi utiske.

Ne znam zasto, ali su meni lepsi samsung, huawei… satovi u poredjenju sa ovim… Ne znam kakva specifikacija, ali kod appla vise platis za logo nego za masinu ispod nalepnice…

1 Like

Mene zanimaju utisci. Odavno razmišljam da mi sledeći sat bude apple-ov.

Pisi obavezno utiske, motaju mi se misli o apple watchu u poslednje vrijeme :smiley:

Koliko je apple watch kod nas?

Oko 350e. Veoma povoljna cena za takav sat.

350€ za nesto sto vec imam u telefonu i +1 uredjaj na punjacu… :-\

1 Like

Za te pare uzmeš lepo Pro - najjaču konzolu.

Milane, ne kupuješ ti funkcionalnost i aplikacije koje ti ZAISTA trebaju,hardver koji realno vredi 3x manje… ti plaćaš UGLED U KAFANI!
(Nekad je omladina izlazila u kafiće i diskoteke, sada izlaze u kafane)

1 Like

Nije za ugled, interesantan je gedzet. Ljudi daju brdo para na obican sat samo zato sto je nakit i ststusni je simbol a ovo ima milion funkcija pored prikazivanja vremena. 350e je ipak malo previse…

Meni je ovo skupocena igracka, nemam bolji izgovor. Nece mi bitno promeniti zivot u bilo kom obliku, ali ce preuzeti neke stvari zbog kojih sam ranije vadio telefon iz dzepa:

  • osetno manje koristim telefon
  • ne propustam nijednu poruku ili poziv jer me tapne po zglobu kad nesto stigne
  • moze da pokazuje informacije prema tvojim potrebama, licno bas volim sto odmah vidim temperaturu
  • mozes da pricas sa Siri (iako jeste blago neprijatno pricati u sat u javnosti, zapravo je iznenadjujuce korisno: Siri, postavi mi tajmer na 6 minuta; Siri, gde je zeleznicka stanica; Siri, koliko ima centimetara u 6 stopa; Siri, podseti me sutra ujutru da prenesem fajlove… itd itd)
  • kad sam isao do stanice, pokazivao mi je kud treba da skrenem i za koliko metara – kad bih se priblizio, tapkao me po ruci razlicito u zavisnosti dal skrecem levo ili desno
  • mozes da diktiras poruke (i to na srpskom!) Pre neki dan sam s lidijom citav razgovor vodio, bez da sam ijednom morao da prekidam sta radim, otkljucavam telefon nanovo, kucam poruku. Samo sam dizao zglob, odgovarao na njene poruke i tapkao send
  • jedva cekam priliku da zamolim Siri da mi naruci Uber, haha
  • Ocitava mi puls, sto mi znaci kad vezbam ili ako me strefi neka anksioznost
  • Stavio sam i MS-ov Translator app, pa ako mi zatreba mogu da izdiktiram neku frazu na engleskom, a on mi odmah prevede na francuski

I jos stosta, ali kapirate otprilike.

EDIT: jedna stvar koju bih dodao, glavni razlog sto sam se uopste odlucio na trosak – mislio sam da je Series 1, koji sam uzeo, slabiji od Series 2. Jer je, jel te, jeftiniji. Medjutim, ispada da im je snaga identicna. Samo je original, koji sad neki zovu Series 0, bio trom, dok oba ova novija imaju isti procesor. Series 2 je skuplji samo zato sto ima gps i mozes s njim u bazen. Inace su identicni. A nije ko da Series 1 ne smes da pokvasis, i on je ‘water resistant’ u razumnoj meri.

Sto se baterije tice, uz moju relativno skromnu upotrebu bez problema dosegne kraj dana s oko 50-60% preostalo. Mogao bih verovatno i na 2 dana da razvucem ako bih se potrudio.

E da, mozes i da placas stvari satom! Jos ludji osecaj nego placanje telefonom. Kao mera sigurnosti, sat se zakljuca cim ga skines s ruke, moras da ukucas sifru da bi ga ponovo koristio. Mislim da je to slabije od otiska prsta na ajfonu, ali valjda oni znaju sta rade. Bar se nadam.

15 Likes

Cene u XBR Shopu:
Apple Watch 38mm Stainless Steel Space Black Plastic Sport Band Black 265€
Apple Watch Nike+ 38mm Aluminium Grey Nike Plastic Sport Band Black Cool Grey 390€
Apple Watch Nike+ 38mm Aluminium Silver Nike Plastic Sport Band Flat Silver Volt 390€
Apple Watch Nike+ 38mm Aluminium Silver Nike Plastic Sport Band Flat Silver White 390€
Apple Watch Nike+ 42mm Aluminium Grey Nike Plastic Sport Band Black Cool Grey 420€
Apple Watch Nike+ 42mm Aluminium Grey Nike Plastic Sport Band Black Volt 420€
Apple Watch Series 1 38mm Aluminium Gold Plastic Sport Band Concrete 285€
Apple Watch Series 1 38mm Aluminium Grey Plastic Sport Band Black 285€
Apple Watch Series 1 38mm Aluminium Rose Gold Plastic Sport Band Pink Sand 273€
Apple Watch Series 1 38mm Aluminium Silver Plastic Sport Band White 273€
Apple Watch Series 1 42mm Aluminium Gold Plastic Sport Band Cocoa 305€
Apple Watch Series 1 42mm Aluminium Rose Gold Plastic Sport Band Midnight Blue 305€
Apple Watch Series 1 42mm Aluminium Silver Plastic Sport Band White 305€
Apple Watch Series 2 38mm Aluminium Rose Gold Plastic Sport Band Pink Sand 390€
Apple Watch Series 2 38mm Aluminium Silver Plastic Sport Band White 390€
Apple Watch Series 2 42mm Aluminium Gold Plastic Sport Band Cocoa 410€
Apple Watch Series 2 42mm Aluminium Rose Gold Plastic Sport Band Midnight Blue 410€
Apple Watch Series 2 42mm Aluminium Silver Plastic Sport Band White 410€
Apple Watch Sport 38mm Aluminium Grey Woven Nylon Band Black 270€
Apple Watch Sport 42mm Aluminium Rose Gold Plastic Sport Band Stone 280€
Apple Watch Sport 42mm Aluminium Silver Plastic Sport Band Orange 275€

5 Likes

Eto, cak 15 evra nize od 450 CAD. Skup je zivot u Kanadi… :smiley:

Au, poci rec sotono… Obican nakit, to da si rekao medju ljubiteljima satova, tuca u najavi :smiley: Ako ovaj sat prezivi i 10% onoga sto prezivi neki vojni sat ili Gshock od 300-400€ ja cu da priznam da je ovo bolke od obicnog sata :smiley: Kao sto je @n00dle rekao, skupocena igracka :slight_smile: Ali, svako voli nesto…
ps: Koliko traje baterija?

Sve zvuci interesantno, ali mi nikad nece biti jasna odluka o kupovini preskupog telefona ili eto sata, umesto kupovine neke nove konzole npr. Za isto ili manje para si mogao uzeti Switch, XO ili mozda ostaviti pare za Scorpio, pogotovu sto se verovatno definises kao gamer. Svaka drugacija igracka ce brzo dosaditi.

A zasto ne sve to? Ako vec moze. Evo ja volim satove ma da se nisam skoro castio nekim.
Razmisljao sam o nekom Apple W ali sam za sada odusta. Nije problem dati 400e za sat. To nosim dugo i volim satove. Ali ovo ima da rikne i nece biti ni za k za dve godine kao i telefoni ono 2-4god.
A satove ipak nosim godinama.
Ali da mi negde bas cuci 400e svakako bih uzeo jedan, zasto da ne. Mnogo dobra stvar.

Problemi prvog sveta, koju novu i nepotrebnu igracku kupiti… Mada i ja bi uvek izabrao jos jednu konzolu, ali ima logike i ovo jer ako mu PS4 vec zadovoljava sve potrebe za gamingom a nosiva elektronika je nesto cool i edgy covek treba da zadovolji znatizelju. Dodatna konzola ti pruza iskustvo identicno prethodnom (odnosno obogacuje ga novim sadrzajima istog kvaliteta) a iWatch je nesto ipak potpuno novo i drugacije, kao na primer i PSVR.

2 Likes