Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Naravno, ako moze, zasto da ne bilo sta. Ali je to vise razmisljam iz mog ugla, kada bih hteo 400 EUR da potrosim na sebe, uvek bi prvo odabrao konzolu, pre svega. A kada iskupujem sve konzole onda sat :slight_smile:

Volim i ja satove, ali npr.za njih ne bih dao nikada vise od 100 (i nesto) EUR, koliko sam i dao par puta. Za telefon mi je gornja granica nekih 300 EUR, jer je ipak smartphone korisniji i bez njega se ne moze.

Istina, nema vece razlike kada se ima jedna home konzola, eto par igara. Mada Switch nudi nesto drugacije.

Meni onako, ni Switch ne bi bio preterani switch, jer mi Wii U nudi nesto vrlo slicno tome makar u kuci. :slight_smile:

A imamo tu negde identicne granice za novac na gedzete i preferencje :smiley:

1 Like

Ekstra! Jos jedan manje mucenik ovde :slight_smile: Srecom, Spanski mi se cini da nije toliko tezak jezik, imam neke reci u glavi jos od vremena Ljovisne i Kasandre :smiley:

1 Like

Nije preterano tezak, pogotovo kada si u tom okruzenju. Naucices. Jedino je problem strucni izrazi…
Jedno vreme sam u US imao dosta kontakta sa juzno amerikancima i svi pricaju naravno samo Spanski. Vremenom mi udje u uvo i krenuo sam da kapiram i pricam malo, reci, fraze, pa dalje.
@padawan
A to sve zavisi ko sta voli. Licno te do 100e satove ne bih ni pogledao. Ma da imam i takvih.

Heh, bilo bi coo da odete i u Oslo, imam tamo rodbinu, ali Barcelona je fantasticna sigurno. Sta ces raditi tamo, jel imas neku ideju? Sta si bese ovde predavao, srpski?

Zena pretpostavljam nece raditi kao cabin crew, kakav posao i to u Spaniji radi za Norvezane?

Sretno matori i štrebaj španski, engleski ti neće puno pomoći tamo.

1 Like

Koliko se ja secam ti imas pravo na HR pasos na osnovu supruznika. To je 10000000% i tu nema odbijanja. Samo traje.

1 Like

Uslove imas 100% samo kreni u pricu i ne gubi vreme na gluposti.
Sve traje posto oni naravno namerno odugovlace. Ali ces dobiti.
Na osnovu supriznika se dobijaju svi pasosi pa i US a kamoli neces neke banana republike kao sto je HR.

2 Likes

@jahalang0112 Sa srecom! Skoro svaka zivotna avantura ispadne bolja nego da si samo sedeo kuci, ma kako da se zavrsi. Naravno, uz umereno preuzimanje rizika. Da mogu jedan savet da pruzim svom mladjem sebi, bilo bi – manje bleji pred ekranom, vise razlicitih stvari uradi i pokusaj. U najmanju ruku, imaces zanimljive price da pricas.

Nije, mislim, jeste zivot skup, ali gledas pogresan sat. Moj je ovaj od 305 evra, 42mm je malo skuplji od 38mm. Ispadne prakticno ista cena. Svaka cast @ninja, uopste ne znam kako uspevas s ovako dobrim cenama.

Ko sto napomenuh u editu, krajem dana mi ostane oko 50-60%, uz skromnu upotrebu.

Valjda bih uzeo da me zanima neka druga konzola sem ps4. Sto se mene tice, switch je novo nintendovo mazanje ochiju, a ps4 ima bolje ekskluzive od xbonea. Don’t @ me, haha.

Elem, mislim da se svi slazemo da je apple watch tesko opravdati kao neophodan izdatak. A opet, imam skoro 40 godina, a 450 dolara s ovom kanadskom platom nije izdatak zbog kojeg mi dete nece sutra vecerati. Retko sebi uzimam skupocene stvari (stavise, psvr prosle godine je verovatno bio veca ekstravagancija od ovoga). Lidija i Lukac idu sad u Srbiju pa u Grcku na letovanje od 3 meseca, dok cu ja da rintam u Montrealu. Ko sto rekoh, nek ide zivot, imamo samo jedan.

Sledece na redu – crvena korveta da lechim krizu srednjeg doba. Ili se sad uzima nesto drugo, moracu da proverim.

9 Likes

Kakva korveta, neki kabrio uzmi. Nema boljeg osecaja. :slight_smile:

:smiley: obavezno kabro verziju korvete, i kada bude sibao vetar u kosi otkopcas 2-3 dugmica na kosulji :wink:

Forza Horizon 3 leci svaku krizu :slight_smile:

5 Likes

@jahalang0112 sve najbolje da vas sreca prati i da podelis neko iskustvo, neki savet, posteno i ja se razmisljam ovo nema smisla ovde…

1 Like

Neka je sa srećom Profa, sve najbolje želim!

Izvini, tek sad vidjeh.

:beers:

2 Likes

29 posts were split to a new topic: rad u Kini

Ulepsalo(mada i po malo sj*balo):Pricao sam vama o onoj prevari na gtx 1060,pare su bile ostale u posti,i kao sto ste i vi govorili to bi se vuklo godinama,ali je nekako poslato po hitnom/urgentnom postupku u Bg pa je sve to odradjeno za nekoliko dana,naravno i sud umom mestu je to brzo odradio,medjutim ove Dzukele u Postexpresu u mom mjestu su…Kao traze neki dopis iz Bg,to jest traze nesto sto ne postoji nebili njima ostale pare,zatim sam isao u sud oni kazu da su oni sve odradili i da su oni smatrali da su mene pare isplacene pre 1 mjesec,pa je zatim sudija koji mi je izasao u susret zvao Postu i oni pred njim sve lijepo,medjutim kada sam dosao u postu oni kazu ne daju,jednostvano ne moze,zatim sam isao kod dugog sudije i on mi je izasao u susret i zvao postu ponovo,i sada zadnji put kada sam isao kazu kao sjutra da dodjem da ce mi sve isplatit.Sta da vam kazem,klonite se Postexpressa

strasno, koje zavlacenje.

Ma uleti sa kojom bombom umesto dopisa… Stoka…

Kad smo vec kod toga, moram i ja napisati koje iskustvo kada sam poslovao sa ljudima sa naseg regiona.
Ne kazem, ima i dobrih i postenih ljudi, ali sto ima prevaranata i olosa, ja mislim da to nigde nema.
Narucio sam ja 3 kontrolera za x360, preko pika.
50€, jos uz njih dobijem i punjac… Oslepljen previse dobrom ponudom, nisam razmisljao da me moze lik zavrnuti… Jos mi on kaze kako je zaboravio da naznaci da mogu da otvorim paket jer se raspricao sa dostavljacem… Rekoh aj nema veze.
Dolazi paket, placam, preuzimam, dolazim kuci, otvaram, kad unutra pola fasadne cigle upalovane u stiropor. Mene slog strefio. Jos kako sam ja klinac za vas i nemam svojih prihoda, te pare mi uopste nisu bile male… Preprodavao nesto, skupljao ih i covek me zezne… A nikada nikoga nisam prevario :cry:
Sva sreca, Euroexpres racionalno razmislja, pa mi vratise pare. A da stvar bude jos debilnija, oni nazvase momka i pitase ga sto je poslao ciglu?! On odgovori kao nisam ja poslao ciglu, ja sam poslao dzojstike. I jos meni salje poruku u fazonu “Drug, sto nisi prihvatio paket? Sta je problem?”
Kako su ljudi bezobrazni i drcni, to je neverovatno… Da mi je bio u blizini, prste lopovske bi mu stucao cekicem :angry:
Ali i jos neka neprijatna iskustva sam imao kada sam poslovao sa ljudima preko pika… Mada ne u toj meri. Narucili drug i ja ps4, stize ps4 umazan cokoladom :joy: A naravno igra na cdu fali (COD BO 3). Lik nas zavlacio 3 dana kako ce poslati, medjutim obrisao je viber i ne javlja se vise. Jos napisao da konzola ima 1tb, a ono 500gb :confused: Sljam obicni…
Bio je i jedan od kog sam dobio xbox koji je smrdeo i bio prljav :joy:

Sa druge strane, pazario sam nesto i iz Austrije… Gospodski sve! Konzole upakovane kako treba, sve naslozeno, cisto, ispravno i to ne sa jednom osobom, vec sa vise njih… Stvarno su ljudi klasu iznad nas… Mada, mozda sam samo bio standardni baksuz koji je naleteo na balkanske budaletine i sljam…

100 ljudi, 100 cudi…

I meni su se dešavale te situacije, s tim da sam svaki put uspeo da izvučem svoj novac, ali sam tu kupovinu polovnih stvari preko oglasa batalio pre par godina otkako imam svoje prihode, jednostavno ako nemam za novo kod nekog proverenog prodavca kao što su neša, mićri i još par njih, onda neću ni kupovati dok ne skupim cifru za novo.

Prva stvar kod polovnih stvari jeste čak i kad ti stigne ono što si naručio, da li radi, ako radi, u kakvom je stanju i da li će raditi narednih par godina, i onda umesto da ti ulepša kupovina dan, ona ti sjebe dan.

Ali valjda je to tako, ko se na mleko opeče, i u jogurt duva.

1 Like

Kupovao dosta, uglavnom sa KP i nikad losa iskustva nisam imao.
Uvek gledam da ima minimalno 50 pozitivnih ocena bez negativnih.
Na te dobre ponude ne padam kad vidim da nema ijedne ocene, odma zaobilazim to.
E sad da li sam imao srece ili ima prevaranata i sa dobrim brojem +ocena ne bih znao reci.