Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

To mi ne radimo, jedino ako nije bas idealno ravno stavljamo ravnjajucu masu da izjednacimo. Inace kosuljica mora da se susi jedan mjesec zimi malo jace.

1 Like

Dok cekam sa matorim na salteru razmisljam gde da stavim stare ploce koje sam kao klinac skoro sve preslusao. Sva sreca pa mi cale dok nije imao decu bio cool lik i audiofil.
Ovo je samo deo ima 300 komada jedno.
:slight_smile:

7 Likes

giphy
I ti ćeš biti cool sve dok ne budes imao decu.
I ja sam bio… :slight_smile:

Ja na brzinu procitao Dr.Iggy,Bad Copy…i razmisljam sta ovaj postavlja :joy:

1 Like

Miki, razumes li se u gramofone? Mislio sam da pazarim neki, ali ne bih da se zajebem… Znas li koliko se krecu cene sada? Ne treba mi neki vrh, ali opet da me posluzi :slight_smile:

300+ euro i sve si resio.

2 Likes

Dobar je i laptop sa zvucnicima :joy::joy:

Lepo rece covek. Skup je to sport :slight_smile: .
Ja imam stare Toska 5 i Toska 20 gramofone. Kada nemam prece stvari za kupovinu, pazaricu neki moderni :wink:

Ja sam mislio i uzimati neki stariji, ima mi mnogo veci smek nego moderni :slight_smile:

Pa imas novih koji izgledaju prilicno retro i cudno ali je zvuk super.
Ali svakako da mozes da kupis sasvim dobar gramofon do 100e i bices zadovoljan 100%

To je vec prihvatljivo :slight_smile:

Imam ja Technics nije preskup i sasvim je zadovoljavajuci.

1 Like

Ulepsalo:: počeli radovi na fasadi

Jedino sto sad nema vremena za bilo šta drugo, oko majstora stalno,Uveče umoran legnem u 22 kao beba.

3 Likes

Skelu niste montirali?
I sta imas ti toliko oko njih? Ako im dajete klopu i pice,ostavis sanduk piva ujutru,oko 13h pauza za ručak. Ti samo priđeš svremena na vreme,prisloniš ravnjaču da vidiš da li je ravno. :slight_smile:
Nećeš valjda lepak da im mešaš…

1 Like

Skela je danas. Ali imam nekih finesa koje sam insistirao da ispoštuju a i da vidim kako rade. Posto znam da imaju još dve kuće dogovorene posle mene neću da mi sfušere nešto. Plus uvek nešto još treba i idi kupi donese.

Kada se kod nas radi bilo sta sa majstorima ako nisi nad glavom 24h i ako se ne razumes u to koliko i oni ili bolje naj***o si 100%

1 Like

Ako je ekipa proverena,ako si išao da gledaš njihove prethodne radove,razgovarao sa gazdama,i ako su svi bili zadovoljni…
Nema greske. Ja se razumem u sve po malo,al znam par ekipa kojima bi dao kljuceve bez problema i rekao “Vidimo se za mesec dana”. Jer znam bar 15 njihovih radova.

To je jako retko. Imam ja tako par ljudi. Pa mi se desi da ponekad cekam duze za nesto ali znam sta.
Imam jednu ekipu koja radi keramiku i kompet kupatila kuhinje. Njima sam ostaljvao samo kljuc i ne mislim. Jednom su mi radili plocice neke nisam cak ni bio u zemlji.
Isto imam drugara koji radi krecenje itd… Evo sada mi bas treba nesto da mi radi kod roditelja gde smo stavljali neki PVC ali nije u zemlji. Sacekacu da se vrati…
Ali to je jako retko i tesko naci. Ali za prosecnog coveka koji ne zna mnogo oko gradjevine i tih majstorluka to je pakao!

2 Likes

jako puno nasih majstora je otislo preko. Svako ko je vredan,zna posao i nema tu neku blokadu o odlasku vec je tamo. Pa i ovaj sto radi kod mene zali se kaze imao je tri ekipe po pet ljudi koje su mu radile sad je ostao samo sa jednom ekipom. Svi su otisli preko.

Moja dva rodjaka iz Bosne.Jedan keramicar drugi vodoinstalater su otisli preko.Kaze za 350-400 eur u Bosni se raspadnes da zaradis za mesec dana a preko to uzmes za nedelju dana za iste broj radnih sati. od 7-17h

Znam, evo ti samo tri primera koje ja licno znam i dobar sam.
Kum, limarija krovovi itd… Nemacka
Drugar, gips, krecenje itd… Nemacka
Ekipa keramicara, tu su dva brata jedan Engleska.
O ostalim zanimanjima necu ni da pricam. Tu bi tek imao spisak. Moj rodjeni brat je upravo otisao preko!