Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Sjebalo:stigao prozor,dosta veci,jer sam ga dobio jeftino. Okno mora da se proširuje sa obe strane i odozdo. Odozdo na pola bloka.
A brusilica mala. Ja mrtav,drugari dosli da pomognu,ubise se kao nemci a kuca u haosu. Bem te sirotinjo pusta…

U moju kucu ne znam kada je majstor dosao… Brat i keva su u svemu odlicni, cale i ja neka jeftina radna snaga… Citavu kancelariju od oca smo renovirali, a da nam nije majstor privirio :slight_smile:

1 Like

Kolki je prozor ako je ovo malo :open_mouth: .
Makar ce posle da ti ta prostorija bude svetla. :slight_smile:

1 Like

Ma pleja kad je zidao garant bio LVL 6 pa se malo zabrojao oko redova cigle. Jbg bilo viska materijala.

Tako i moj stric kad je pravio pomocnu zgradu,umesto pomocne zgrade napravio jos jednu kucu. Kad smo ga pitali pa zasto pobogu on reko a jbg imao sam viska materijala,pa ko ce sad opet da utovara istovara i vraca. lakse mi bilo ozidati.

6 Likes

Tu je bio prozor koji je izbijen , star 30 god.
Jedva ostadoh na nogama,ogroman prozor a malo i kriv. Ceo dan ne mozemo da ga namikerimo… Sad legao malo,nema zivota u meni,od virusa. Cim sam malo smanjio piće ovih dana,padoh u postelju…

1 Like

220x145

1 Like

Sunce ti poljubim koliko velik prozor. Pa i taj PVC ima da se pokrivi za 5-10god koliko je velik.

Hoce,jbg. Al lepo izgleda kad se postavi.
Mada bolje da sam uzeo manji. Zajeb’o sam se.

Za toliko veliki najbolje da je dvokrilni. Ali oni su dosta skuplji. Sve duplo.
Ili kao sto je moj kum radio. Polovina mu je samo staklo koje se ne otvara. Druga polovine prozor.
Znatno je jeftinije.

Pa takav je i ovaj.

Pa nece se onda iskriviti ako je iz dva dela. Bice to sve ok.

Sunce mu poljubim, ozbiljnih tema smo se dotakli ovde :slight_smile: ko pusti majstora a da ne zna integrale sa ETF-a taj se zaj*ebao ili limara koji ne zna sta je “pi” i povrsina kruga a ne ono stap i kanap sa brojevima, moras da gledas.
Najbolji fuserisu isto a fasada mora da se gleda obavezno, vesti su da naprave haos i kao gde, ma idi bre stavi ravnjacu … @Danijel jedan bic i pivo samo posle rucka inace ce zid biti ko more zimi :slight_smile:

Da bre, Mirkane. Najjače ekipe majstora su akademski građani i diplomci sa ETF-a.
Ostalo sve fušeri.

1 Like

Kada smo kod toga. Mogu da se kladim da svakako imamo medju najskolovanijim majstorima na svetu.
Posto ovde oni sa skolom nemaju posla od onih sto lepe plakate ili je jednostavno slabo placeno.

Najgore je kad dođe na građevinu školovan čovek, fakultetski obrazovan, al nije završio građevinski već… ekonomiju or something. Došao da zaradi dnevnicu jer ga muka naterala, nema posla…
I onda ga sprda neki deran od 23,24 god koji je već ozbiljan majstor.
Ne zna da priča normalno,ni osnovnu školu nije završio, obično sa juga dole poreklom, al mu tatko i deda građevinci od 12-te god. Dok smo se mi igrali autićima na daljinski i loptom, on se igrao gletelicom, perdaškom, mistrijom…
A ovaj mučenik se preznojava, nije baš ni fizički spreman, nije užigan… Gura ona kolica betona, noge mu klecaju… tuga.

5 Likes

Uvek sam mrzeo te umisljene idiote ma gde god radili od politicara do takvog prepotentnog majstora sa dva i po zuba.
Postoji sfera gde je svako dobar, ono sto ja znam i ako vidim da neko gresi ispravim ga na lep nacin a ne zezam i ponizavan nekoga…

Al mnogi uživaju upravo u tome da ponize drugog. Komleksi, valjda. Tako je u svim sferama života. Ae ti Miki spremaj se polako; će ti pobegne bas :slight_smile:

1 Like

Iz mog licnog iskustva znam da treba coveku oko 1-2 meseca intezivne gradjevine da se usemi ako je malo zardjao. Ali to je ako vec znas sta radis pa ti samo treba da udjes u fizicku formu.
Posle toga ide sve glatko :smiley:
Da prodju sve upale, ispale i sitnije povrede.
Samo ima jedna fora. Taj sto je iz muke dosao da radi a npr neki ekonomista on ce za 2-3meseca da se navikne i da kotrlja. A taj deran nikada nece nauciti nista dalje od toga!

2 Likes

“Ulepšalo”:
Obožavam ovakve prizore u basu

2 Likes

Singapur je bio ekstremno prljav grad kao i svi ti istocnjacki gragovi. Pocetkom devedesetih resili su da se dovedu u red. Kazna za bacane zvake na ulici je bila oko 150 DM u njihovoj valuti.
Secam se da su se ovde svi krstili. Sada je Singapur kao apoteka…
U Dubaiu ako jedes ili pijes u metrou kazna je oko 50euro.
Nije bitno da li si ostavio smece ili nisi. ZABRANJENO!

4 Likes