Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Hrvatska ima manje stanovnika pa ima svoj PSN store, Apple store…

3 Likes

Napisao gore da clanice EU imaju.

O ovome niko nije pisao…
@predator ?
Homepage - Reboot InfoGamer

Makedonija, Albanija i tako neke banana republike imaju apple store ali mi nemamo.
Ko zna zasto tako odrede. Ajde dok nismo imali zvanicno i legalno iphone. Ali sada je suludo i jadno.

To je vec politicka stvar. O tome necu ovde da ne ispadnem jos i rasista/religijski hejter. :slight_smile:

Ma koja crna religija? Pa jedni su muslimani, drugi pravoslavci kao i mi :smiley:
Ali imaju apple store… Prosto smo magarci izgleda. Kako svuda moze a ovde ne

Ne, oni su katolici :slight_smile:

Mislio sam na Albance. 50% MKD su ti albanci. Nece oni duze od 20 godina da postoje jos kao ovakva drzava kakvi su danas.
Drugi najjaci lobi u americi, jaci samo jevrejski, treci po jacini ti je jermenski lobi.
Gledaj samo u blicu danas/juce casopis bogata deca pirane. Pa oni bukvalno pisaju po svim ostalim kvazi bogatim klincima sa balkana. Lamburdziji, imaginarni sto napravljen od dolara i td.
Garantujem ti da se proda vise Iphona u MKD i Alaniji nego kod nas.
Jebiga kada znas/znas sto se njih tice.

Vjerovatno odredjuju po istom principu po kojem bi birali u koju zemlju ce investirati. Uzmu se finansijski pokazatelji, kreditni rejting zemlje, istrazuje se trziste.

Vjerovali ili ne, Albanija ima najbolji kreditni rejting u regionu, po mnogim pokazateljima je najprivlacnija (najsigurnija) za investitore od svih susjeda. Ja bih prvi rekao da je Albanija banana drzava ali stvari jednostavno stoje tako.

Razmiljao letos da idem preko Albanije kolima do Grcke, brate kakvi su im auto putevi. Zavrseni 2016-te godine, za ove nase su kao pista. Mislio jos da skoknem do Skadra i td. U fazonu su svi niko nece dole da te dira i ako imas BG table.

Uljepsalo, Stigao mi Wii U Gamepad tablet obradovao se kao malo dijete, odradim hack skinem 3 igre na pc ubacim instaliram na Wii U radi odlicno evo jos se igram.
Sjebalo, malopre mi na kompu izbaci neke linije i crte po ekranu i zakuje pc. Inace imam neku integrusu pa sad ne znam u cemu je problem procesor ili integrusa. Dal da uzimam graficku ili i procesor?

1 Like

Prvo ispitaj tacno sta je.
Znam pre da su bili oni stress testovi.
Prvo procesor, pa ram, pa grafa i gde zakuca to znas da zeza.
Ako je linija to najvise mirise na grafu. Sto i nije lose ako imas integrusu, nju samo iskljucis iz biosa i ubacis novu.

1 Like

Ne znam kako da ispitam kad mi ne baca sliku uopste, uzecu od druga grafu pa cu da je prikacim ako baci sliku uzmem samo graficku. Hvala ti ziv bio, nesto cu pokusati da sredim.

Pa to ti jeste najbolji nacin.
Ali kada stavis grafiku, zadrzi je bar 2 sata. Isprobaj nesto zahtevno kao neku igru npr da vidis kako se stvari odvijaju.
Jer nazalost kada ode integrisana grafika ne treba puno da prodje pa da zakaci plocu. Ne mora da znaci, ali za svaki slucaj.

I koliko vidim tebi komp za bleju a ne za gaming, tako da kupi neku jeftinu grafiku imas na kupujem prodajem i td za 1000+ dinara. :slight_smile:

1 Like

Sad mi javlja majstor sto mi zavrsava fasadu da je bila neka inspekcija…Plava lada niva pitala ga jel on gazda, on covek rekao da nije i otisli kod bolesnog komsije. Kaze pricali nesto sa njim nekih 5 minuta i otisli.

Jel ima potrebe napisati sjebalo dan?!

1 Like

@Danijel
Zalio se pajser na buku mozda.
Prijavio te 100 posto za izvodjenje radova ili nesto.
Ali posto je tvoja kuca, ne zivis u zgradi mozda samo da ti se sagne.
Jedino za sta mogu da ti napisu kaznu jeste pravljenje smeca recimo ako je mesalica ispred kuce na pesackoj stazi, ili ako pesak i sut ide iz tvoje kuce ka ulici ili komsiji.
Sve drugo je nateazanje rekla kazala koje se moze zavrsiti takvozvanim usmenim upozorenjem od inspekcije.

Kakva inspekcija, jel pitao? Sanitarna ili Policija bi bili lako prepoznatljivi.

Retko se desava da neko prijavljuje buku van zgrade. Mozda je neka gradjevinska inspekcija…

99% opstinska gradjevinska ili komunalna.

Sve mi je u dvoristu, skela,alat,materijal…sve u mom dvoristu i to se jos uvece ubaci u pomocni objekat pod kljuc.Zbog postenog komsiluka. Pocinju sa radom od 7:30 posle kafe i rakije. i rade do 17:00 nema buke,dreke i galame. Jedino juce duvao onaj lud vetar pa mozda im koja mrva stiropora otisla u dvoriste ali to je sve. Nemam pojma na sta se zalio a ne zelim da ga pitam posto sa zivotinjom nije moguce normalno pricati.

Nisam video pokvarenijeg coveka…da sam mu nesto nazao ucinio pa da razumem.Jbt kad sam uzeo plac i on krenuo da gradi kucu ja mu dao moj plac da koristi kao stovariste sve je bilo na mom placu sjebali travu,vocke ma nista mi nije smetalo reko nema veze komsije smo necemo zbog toga da se svadjamo…ja krenem fasadu a on sa ovim fazonima.

1 Like