Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Da li sada mirno spavas gospodine ? :joy:
Bolje zatvaraj roletne. :slight_smile:

1 Like

hahahah mogu misliti kakav je pogled bio nekad, Kad je bio onaj TV kanal Palma… Pa posle 2h nocu krene cela zgrada da blica u istim bojama. Ambilight Palma erot…ic.

2 Likes

Shjebalo nedelju: Stigao mi pre 2 dana Samsung 55" MU 8000 i ne stane mi u regal u sobi di igram(tacnije stane tacno na knap 2 mm lufta ima okolo, a nije to bas pametno da nema tv bar 1-2 cm lufta)), taman se mislio preko nedelje “igrati” sa njime oko podesavanja. Ma da kada sam ga montirao to mi je vece od kina, posto gledam sa 1m udaljenosti TV a igram a 0,8 m cak i blize 0.7- 0.6 m. A MU 8000 49" za eu trziste nema 10 bit panel samo za US.

Ulepsalo: Nasao u drugoj trgovini proslogodisnje Samsung KS modele, KS imaju bolji panel od ovih MU su LED a KS je SUHD(QLED). Jedino naravno stariji KS 2016 ima losiji Smart TV ali to me ne zanima.

Btw. Razbijam se izmedju KS 7500 zakrivljeni i KS 8000 ravni, oba su cistokrvni 10bitni paneli, dok ovgodisnji MU 49 nije cistokrvni 10 bit nego 8 + F"P"RC

Kako si krenuo ja kontao da kupujes regal a ne novi tv😂

3 Likes

Ma bolje da me ne upoznas u zivo, tako i kada pricam, dokle kazem ono bitno pre toga ispricam sto nebitnih stvari.:slight_smile:

Btw. iz DF kazu The only problem is that set-up is not easy - it requires a lot of work. ali zato carevi i napravili ovaj video, kalibracija za KS 7000/ 8000.

Aj bas napisi utiske. Ne znam da li bih rizikovao sa zakrivljenim TV-om.

Lomim se izmedju KS 7500 ili KS 8000, a cena me izadje isto, tacnije uz 7500 bi dobio bon od 100e za potrositi u njihovoj trgovini. A razlike skoro nema, jedino KS 8000 ima 40w zvucnike + 20W = 60 wsub, a KS 7500 ima 20w zvucnike + 20 sub = 40w. I ovaj 7500 ima manji input lag od 8000…

Ovde je usporedba ta dva modela:

I evo sta kaze lik sa hdtelevizori

“”“Pozdrav - oba su jednako dobra, ravni ili zakrivljeni ekran je individualni odabir. Zakrivljenost je mala tako da ne smeta niti kad se gleda iz kuta,no ako ćete dosta gledati sportske sadržaje bolje uzeti ravni ekran.”“”

“”

Ma do veceras cu odluciti, moram racunam da mi u pon. stigne, bas me shjebalo ovo. Dosao mi u sredu tv MU 55 8000 sav sretan i jedva ga ugurao u regal, doslo mi je da sve bacim kroz prozor…Ali jos bolje nisam znao da ima jos ovih KS modela, bolji su, posto su KS zamena za 2017 QLED, a MU je LED. Imaju SVA panele a MU ima VA.

1 Like

Shjebalo moze se reci: Danas za malo popio otkaz, inatio se sefu i sprdao ga, Razlog: Samo isao istom merom kao on, poceo me nesto tamo sprdati . Nek si mamu sprda, moze mi biti x100 sef ali da me zahjebavas(sprdas), neces…za mene je to isto jedna vrsta zlostavljanja…Svi su “oni” slicni…

2 Likes

Trziste rada u Srbii i Hrvatskoj (BiH, RS, Makedonija…) je jako lose i daje previse moci menadzmentu u odnosu na obicne zaposlene. Naravno, zavisi i od samog coveka, ali iza svega toga mora da stoji jedan duboko nepravedan i truo sistem, koji se zasniva na niskoj ceni rada, visokoj stopi nezaposlenosti, slabim sindikatima i nedostatku realnih pravnih mehanizama koji mogu da te zastite u jednom konfliktnom scenariju. Ti bar imas EU pasos, daleko od toga da si finansijski ugrozen sto je jasno, ali najpametnije bi bilo da zapalis negde van ukoliko je tvoja struka/zanimanje iole deficitarno.

1 Like

Razmena igara opet ne sljaka od juce,wtf…

Provalio, to izgleda standarno kod njih.

Sad radi.

Konačno malo vremena da odigram nešto… Little Nightmare,odličan naslov za ljubitelje Limbo - a , i sličnih igara… Grafika odlična,atmosfera u stilu
преузимање
Nikakvih problema nemam sa nalogom,sejvom,banom… Igra radi like a charm (famozni spaceNET). A i platio sam soma din,red je da radi.
Ako neko zeli guest ili fantom,nek se javi
( @MikiMan , @Marko96 , @jahalang0112 , @Akiris , @saudin1993 @MitraljezaC …)
Naravno ustupam besplatno.

5 Likes

Shjebalo: Sat u nazad…vec mrak pada…

Ulepsalo: Prodao motor.

Opet nisi odoleo da edituješ… hahahaha !
Ako ti je za utehu ovo je poslednja godina da se vraća vreme u ovom periodu… (lele… će mi odnese vetar crep…)
Koliko sam pročitao ovo vraćanje vremena je bilo u cilju “uštede električne energije”…

Ovde uopšte ne pomeraju sat i to vam je mogu reći odlična stvar. Mrak ranije ili kasnije, meh, nije vredno cimanja i ponovno štimovanje bioloških navika (spavanje, buđenje, doručak…).

5 Likes

Tako sam i ja nesto cuo/citao…

Oho lepa vest, to nisam znao. A hteo bas napisati da bi voleo da se ne menja vreme…

Hahaha…to mi je u krvi.

Btw. Evo origigi post, hahaha… :

Ostaće samo “letnje” “pomeranje” vremena, “zimsko” se ukida. Radio sam u jednom periodu treću smenu,prijem robe, 3 šlepera… Poruka smeni za sledeci dan:
“Ae dođite po starom,bar jedan od vas,da primi smenu,ionako sam sagoreo u trećoj,da palim gajbi”.
Svi su svake godine došli “po novom”
Ulepšalo 2:
Vuk se zainteresovao za konzolu

8 Likes

Ulepšalo: Išao sam na sajam knjiga i kupio dosta zanimljivih stvari

Ulepšalo 2: Slikao se sa Tešom Tešanovićem!