Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

200w (2)

5 Likes

Posle Kevin Spejsija i Dastin Hofman ode. Mislim da bukvalno pola holivuda sada ne spava mirno, vrti u glavi filmove i angazuje advokate. Stotine miliona za cutanje. Oduzimaju se emiji. Ne znam kako ce izgledati dodela oskara u februaru, ako neko ostane da primi nagrade.

Tramp ukinuo viza lutriju. Dobri drugari otisli na tu foru. Isto jedan drugar odbijen skoro za vizu. Lose vreme za nase ljude koji planiraju emigraciju.

Zabrana treba da se odnosi na muslimansku zajednicu. Ostali su ionako izgradili Ameriku i doprineli da bude “great again”. Razmisljam povrsno? O da…

Hm, nije precizirao u izjavi nista da se odnosi na muslimane, mislim da ce potkaciti sve. Al imaju oni i sopstvenih ludaka za izvoz, kao onaj sto je pobio gomilu ljudi na festivalu u las vegasu.

Ludaka ima među svim nacijama,al nekako procentualno… najviše muslimana
(Ako sam verski i politicki nekorektan ja se izvinjavam)

Ulepsalo nedelju: Da se pohvalim :slight_smile: .Pre dva dana mi stigla azdaja od TV-a, Samsung 55" KS 7500(eu) / 8500(us) 10bit 4K HDR zakrivljeni. Sta reci sta vec nije receno o tom tv-u, na hrpi pozitivnih recenzija…Btw. TV je odlican a 4K HDR izgleda bolesno dobro.
Btw. Sto se regala tice izvadio dva donja ormara i lepo mi 55" stalo u regal…

7 Likes

giphy (2)

1 Like

Probao Horizon Zero Dawn, jos ne mogu verovati koja slika…ono mema veze sa onime sto sam igrao na budjavom philips obicnom 4K tv-u. Takodjer na njemu pokrenuo novi TLOU trailer, ono je film a ne igra, isto nema veze sa ovime sto se vidi na obicnim FHD monitorima…Jucer gledao novi Transformers u 10 bit HDR 4K, brutalno, kada je moja zena zinula koju slika zanima isti koliko i mene njene krpe, sve jasno :slight_smile: . Jedino vec dva dana slusam zenu kako joj je pre velik TV, ali priviknuti ce se, Izvadio sam joj brdo recenzija koje pokazuju da nece oslepiti :slight_smile: , posto je ona u filmu CRT tv-a kada se tv gledao sa 10m.

10 Likes

Sto ja nemam jedan budjavi obicni 4k tv…

8 Likes

Polako imaces i ti :wink:

Sta to mislio na moju prethodnu poruku :arrow_down: , koju sam naveo za moj stari tv??

2 Likes

Kad sam vec kod TV-a, sada sam probao U: Lost Legacy na novom TV-u i ne mogu verovati koja razlika sa 10 bit hdr-om ili bez, ne uvelicavam kada kazem da je slika skoro crno bela naspram ovom 10 bit hdr panelu.

2 Likes

And there I am, playing on 720p 32" TV, and being amazed by the graphics

4 Likes

Sad će valjda da padne i X ? :wink:

1 Like

Ajde sada na stranu pocetno odusevljenje i vauuu efekat.
Da li je stvarno toliko bolja slika?
Hocu reci nije da si presao sa nekok 720 ili HD na 4K
Nisam bas u toku… Pa me zanima obicni 4K imaju koliko BIT-a? A ti kao neki ludilo 4K 10bit-a?

Obični imaju 8 bita,to je za sirotinju. 10 bita su skuplji 6x i to ti je pravi hdr. Koji cu i ja iskusiti uskoro… Kroz stakleni izlog.

1 Like

Video sam ih samo po neki kako se zovu “showroom” ali nije to to. Treba malo sesti, gledati duze i na miru.
Bas drugar uzima sada neki 82" koji kosta na popustu oko 2500usd. Ali ne znam da li je stvarno bas toliko velika razlika izmedju 8 i 10bit-a.
Verovatno i jeste ali meni koji sam na 720 i HD izgleda kao svemirska tehnologija.

Nek uzme 10 bit

Ma on hoce, nema tu problema. Nego mene zanima da li je stvarno toliko velika razlika?

Stanem na pumpu da sipam gorivo u skuter i kazem momku naspi pun i polako druze mali je rezervoar 7-8 litara a on meni znam znam nista ne brinite. I sipa i naravno prelije jedno 0.3l u onaj gepek gde mi stoji kaciga,rukavice i ostalo… jos dodjem kuci brisi,cisti,ostavio da se luftira sinoc do nekih 9h spakujem i reko ajd dobro je i spakujem kacigu i sve unutra i jutros stavljam kacigu na glavu i ubija kako smrdi na benzin vozio sa dignutim vizirom da mogu da disem…

2 Likes