Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Baci pogled i na Zvorniiiiiiiiiiik preko puta. Imam kolege sa faxa i iz malog i velikog Zvornika, jako imaju specifican naglasak. :slight_smile:

Hoću,bolan.

sony vec ima 14-bit prikaz slike na generaciji tv-a od ove godine…na sta li to tek izgleda…

Upravo sam u Boru. Ima neki kontakt :joy: ?

2 Likes

Shjebalo: Prvi put dobio 4 iz informatike, nikad me ovako ocena nije ranila kao ova četvorka, a dobijao sam mnogo mnogo gorih ocena iz ostalih predmeta, verovatno je zbog toga što mi informatika baš ide od ruke, pogotovo programiranje koje sad radimo, a i planiram time da se bavim u budućnosti.

Uh šta bih dao da se ja sada nerviram oko ovakvih problema :smiley:

Kad krene zivot da te gazi da ne znas sa koje strane ti puca, dodje ti da se vratis u taj period pa makar imao sve jedinice :smiley:

3 Likes

Uplašiste mi imenjaka…

Da nisi ti pobrkao tv sa nekim sony kamerama(babe i zabe)…Najaci ovogodisnji Sony-jev model i serija A1, ima 10 bitni panel

Ovo je taj model A1 :

Evo ti ovde svi Sony-jevi modeli u 2017.

Ovde spominju razliku izmedju 8bit i 14bit HDR sa nekim X1 Extreme procesorom…sta mu to dodje?

Znam da je to novi procesor za 2017 modele, a X1 procesore imaju jos modeli iz 2016 godine…
Ja nisam video (nasao na internetu) jos nigde taj Sony-jev model 2017 sa 14 bit-nim panelom, niti sa 12 bit-nim a kamoli sa 14 bitni panel.

EDIT:
Btw. Evo jos jedan model od 100" (jedna serija losija od najboljeg u 2017), isto ima 10 bitni panel, a najjaci u 2017 je Sony A1, on isto kao i ZD9 ima 10 bitni panel.

Evo i najaci model u 2017, isto ima 10 bit:

EDIT 2 :

Samo me zanima ime tog modela???

Btw. ovde imas sve modele za 2017 od najgoreg do najaceg, nigde ne vidim da ima 12 bit, a kamoli 14 bitni panel, mozda sam ja slep:

1 Like

Evo i Sonyjeva stranica, prve dve slike su ta dva najjaci model u 2017 A1 model i ispod njega je ZD 9, oba dva modela imaju 10bitne panele:

https://www.sony.co.uk/electronics/tv/t/televisions?triluminosdisplay=4K-processor-x1

EDIT:

Evo specifikacije o oba dva modela A1 i ZD9:

1 Like

Mozda je to za sledecu godinu… vidis i sam da je na sajtu taj X1 extreme procesor :joy:

Nije ne taj X1 Extreme procesor imaju i modeli ispod najaceg tacnije jos tri modela ispod ga imaju, LCD tv-i ga imaju:

Pre bi rekao da to nema veze sa bitima u panelu. Sledece godine kada bude izasao HDMI 2.1, bi se mogli pojaviti 12 bitni paneli na najacim modelima, a za 14 bitne cemo jos malo cekati.

1 Like

nisam pobrkao nista…a ne razumem sto mi sve ovo pricas o panelima kad panel nigde nisam pominjao…
rekao sam samo o reprodukciji slike…
inace ovu metodu poboljsanja slike imaj i osrednji sony modeli od ove godine…

https://sonyeu1.i.lithium.com/t5/image/serverpage/image-id/379904i3763D4A9966CE0D6/image-size/original?v=1.0&px=-1

On prica o 10bit panelima…

1 Like

Pa stavio si quote na ovo, di sam ja spomenuo 10 bitni panel .

Ali sve jedno…zabuna…:beers:

EDIT:
Svaka marka svake godine izbaci neki novi procesor, ali djaba im to kada je panel 10 bitni, koji prikazuje 1,6 milijardi boja… Da bi se videla razlika treba vise bitni panel…

Zivo me interesuje do kada ce se televizori usavrsavati…imam utisak da dobra kamera vise detalja snimi i televizor reprodukuje nego sto ja vidim…

Na svu srecu pa biti “ne igraju ulogu”(itekako igra ulogu), razlika je nebo i zemlja 8 bitni i 10 bitni. Nije nikakvo bacanje para, to je isto kao da neko kaze ma PS4/XO je bacanje para, postoji PS3’x360, i na njima se moze igrati.

Btw. Bas sam uzeo Netflix na mesec dana, posto on ima sadrzaj u 4K i 4K HDR, kada moja zena vidi razliku sve je jasno. Jednostavno slika bez HDR-a(4K non HDr) je bleda naspram slici sa 4K HDR-o, plus HDR slika daje puno osrtrije rubove, senke…svaki detalj dolazi vise do izrazaja.
Mogu misliti kako ce to tek izgledati na 12 bitnim panelima…

EDIT:

Moram priznati da sam takodjer odusevljen quantum dot-om, i SVA panelom. Zvucnici 40w sa subuferom takodjer su vrh…Mogao sam ostati na 4K non HDR tv-u “starom” 2 godine ali nije mi zao niti jednog evra. Tv je stvarno bolesno dobar pogotovo 4K HDR filmovi i igre…Kada gledam ove trailere sa kompa i na TV-u, izgledaju kao dva razlicita sveta, na TV-u igra trailer izgleda kao film dok preko kompa(full hd) nema veza sa time…pricam o novom TLOU 2 traileru, pogotovo H: Zero Dawn igra lici na film, nema veze sa ovime sto sam pre igrao na 8 bit 4K non hdr tv-u…

Istina…Sada cu Pro prodat ili dati malom od sestrei :joy: , a X ne kupujem…Salu na stranu i filmovi 4K HDR takodjer su vrh - bolesno lepo izgleda…

EDIT:

Igre mi niti ne trebaju posto ih imam na TV-u preko Smarta(ima i dobrih FPS igara), samo trazi da prikopcam kontroler ili mis i tastaturu za bolje igranje, ma da je bolje igrati preko daljinskog, cak i PS Now se moze igrati preko TV-a ne treba mi PS3(i njega cu prodati), …tako da bi mogao odustati od ovih konzola - Pro-a a i X-a :joy:

Sala naravno(za Pro i X)…Moram priznati da mi je sada sve veca zelja da uzmem i X. Nije me toliko zanimao jer ne zelim da mi lezi pored Pro-a, kao sto XO lezi…a i nema se vremena kao pre…ali izgleda da ce X pasti. Nije da nemam sta za igrati, gledati na novom tv-u, barem danas ima milijon sadrzaja u 4k 10 bit hdr-u na torrentima a i pro je tu.

1 Like

Btw, Evo covek je sve lepo rekao, potpisujem.

Ma da ja kada gledam sadrzaj ili igram igre koje vec u sebi imaju HDR iskljucim(kod mene se zove HDR+ mode ta opcija) puno je lepsa HDR slika kada je taj mod iskljucen, taj mod sluzi da pretvori sadrzaj koji je non HDR u HDR. Na primer COD 4 remaster nema HDR, tamo sam ukljucio taj mod i izgleda stvarno odlicno…ali sve jedno nije niti blizu kao kada igra ima u sebi HDR on/off, samo stavis HDR na on i tv sam prepozna i pusti HDR, tv ne pali uopce opciju HDR+ mode…ja igram na game modu , HDR + mode mi je ugasen… a taj HDR+mod upalim u igrama ili filmovima koje nemaju HDR…Ali opet to je sve od osobe do osobe kako kome pase…ja sam svoj TV podesio po Digital Foundry postavkama, i oni preporucuju da se HDR+mode ugasi ako sadrzaj vec ima u sebi HDR.

2 Likes