Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Pored TV-a koji jos u nekim trgovinama(zalihe) drzi cenu 3000 $

https://www.courts.com.sg/samsung-ua55ks7500kxxs-55-in-suhd-curved-4k-smart-led-tv-ip110078

i ja mislim da je nekako logicno, nekako ne pase XO uz njega, ma verovatno ce pasti X, a moram priznati da me sve vise poceo privlaciti… :slight_smile:

EDIT:

Inace evo nakon duzeg testiranja - igranja na TV-u, mogu samo reci TV je azdaja, bez preterivanja…Q displej - quantum dot color tehnologija kida + SVA panel aka QLED + SVA panel, lepota…

EDIT 2:
Najveca prednost mu je gaming(a radi toga sam ga i uzeo), po ocenama(rtings) i raznim recenzijama za gaming i HDR gaming bolji je od ovogodisnjeg Sony XE 9000, koji je zver od TV- a, takodjer i input lag je manji samo 21ms dok je kod Sony XE 9000 32ms.
Inace best mid - range gaming TV po DF u 2017 je XE 9000, a prosle 2016 taj Samsung…

Nije ni to lose…cena mu je sada 330e na BF, prilika samo takva za one koji ga imaju u planu uzeti.

Btw. 10 bit HDR sa 4K grafika je bolesno dobar…Evo nasao sam sliku na netu, isto ovako izgledaju igre sa i bez HDR-a, o ovome sam pricao za U: Lost Legacy, kada sam govorio da je slika isprana bleda bez HDR-a 10, slika(koju sam nasao na netu) govori vise od 1000 reci i prikazuje tacnu sliku kako i izgleda vecina igara sa i bez HDR-a:

EDIT:

Malo sam se raspisao, ali pisem kada su mi se slegli oni prvi dojmovi - naravno pozitivni.

1 Like

Tebra,jel ok da kažemo da smo SHVATILI koliko je dobar 10 bit hdr? :slight_smile:
Šalim se malo,samo ti piši. Ti čim se raspišeš odma’ aktivno,veselo,živina, živost.
Ae da si mi živ i zdrav. Živeli. (Kako kažete u Istri? “Živija”? :slight_smile: )

Zivija i ti meni.

Razlika kao kod AMOLED i IPS LCD ekrana

1 Like

Igre bez HDR-a, ne sve, U: Lost Legacy pogotovo, lice kao da igram na crno belom TV-u, realno…

Profo,ne kudi konja koga nisi jahao,što bi rekao pokojni čika Franjo.

1 Like

Tako je @pleja potpis…ali po malo…uzeo je Full HD tv…a do nedavno nije bilo razlike na Full HD i HD Ready, a svaki dan neki SS u Full HD-u profa @jahalang0112 izbaci, slucajno :joy: .

Jedna je slikana sa HDR, druga bez…da li se vidi velika razlika na TVu? Ako mozes pogledati, javi :smiley: Dal uopse ima neku razliku na HDR televizoru na ovakvim slikama? Ja jedino sto vidim, jeva primetno, da je zgrada zelenija malo i nebo tamnije plavo

1 Like

Vidiš kako se smeje napretku a ipak prešao na full hd? Što nisi opet kupio hd ready? Licimuru! Hahaha :slight_smile:
Kako je danas lep dan,sunce,subota…
Malo se zagrejemo gajbi,kasnije se nađemo u gradu,kafana pa klub. Da se izludimo malo. Sutra ustajanje rano,kafa,rakija …meze neko,gejming dan. Do kasno u noć. A? Šta mislite,matorci?
Hahaha

Hahahahaha, :joy: druze bez da se ne lazemo, nasmejao si me, svaka ti cast.
Ja i dalje mislim da se ti salis?
Usporedjujes HDR fotku sa mobitela i HDR na TV-u? Jedno sa drugime veze nemaju*:joy::joy::joy::joy:, brkas babe zabe i krokodile druze.

Vidis da ne vidis razliku, bacio si pare na HDR TV :joy:

2 Likes

Pobrkao si babe i zabe…

Nemoj tako Maki,lepo ti je decko objasnio. Ja ga zezam nekad zbog hdr/10 bit al je činjenica da skoro niko od nas nije ni isprobao gaming na hdr 10 bit…

Bas, a mi sedimo pred kompom. I to sto kazes batice, prelep je dan. Idem i ja malo baciti djir - malo se provozati sa motorom pa do kafane blejati…Brzo ce noc :wink: .

1 Like

Svi smo mi zapravo ljubomorni sto ne mozemo igrati na sa HDR…da se ne lazemo, HDR izgleda preterano…ali isto tako ga ne treba uvek koristiti…u igrama svakako da, ali za gledanje kablovske i ne bas, ako TV ima opciju da sam odradi HDR?

OLcXQZH
Dolazi mi jedan od najboljih drugara IKADA.
Nismo se videli baš dugo…

Di si @pleja nema te nidDe :stuck_out_tongue:

Umro Sinan! Rip legendo

1 Like

Takodjer RIP, kralj…