Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Pola para za gorivo. case closed :smiley:

1 Like

Uzas, ovako to ide…
Dizel za traktor, plin za sporet, benzin za kola! :slight_smile:
Na zalost u dva auta imam plin. Prevelika cena benzina za nas standard diktira uslove.
Plin je uzas za kola. Samo jedna dodatna stavka za crkavanje, jos jedna stavka za servise.
Pa atesti, reatesti pa besmislena pravila za te ateste…
Sve unistava… mogao bih elaborat da ti napisem…
Ako je moguce bolje uzmi dizel pa vozi kao covek.
Glavno pitanje je koji auto?
Koliko prelazis godisnje?

1 Like

Ja se premisljam sad od nove godine ili da prodam megana ili da mu ugradim plin. auto ce u martu da napuni tri godine, mogu da ugradim fabricki da se sve spoji sa sistemom kola, da nemam nikakve budzeve. Megan je 1.6 benzinac, malo je reci da trosi. Do proleca dok se zena ne oslobodi vozim micru koja trosi 3.5litre :smiley:

Honda Civic 2007-mo , hecbek model.
Uzeo bih ja dizel, ali ima samo 2.2 znaci 60000 registracija. Neka hvala sto bi rekli.
Imam ok ponudu. A verujem da trosi 10 u gradu, iako se kune u 8l za benzinca.

Za potrosnju racunaj svaki dan da se vozi 30 km minimum.

Moja astra 1.4 po gradu trosila 10…skoda ispod 5 sa mnogo jacim motorom…starim putem do bga 4.7 potrosnja bila…jeste da sam isao sporije zbog magle…ali brate dupe i oko…
Racunaj da ces se u pocetku vozati dosta vise :joy:

1 Like

Uporedjujes novi auto koji si uzeo ispod cene :wink: .
Novo je novo, makar bio i Fiat 500L. :grinning:

Cuo sam ja i lose i dobro za plin.
Ali ako je toliko lose, sto onda svi taksistibu Dubaiu voze na plin oO ? Kod njih nema puno dizel, samo benzin i gas. :thinking:

@Akiris
Nisam ni pominjao budzevine. Ne postoji “fabricki” ugradjen plin. Svaki plin je naknadno ugradjan.
Svaki se spaja sa sistemom kola. Drugacije ne postoji.
Sve je to budzevina. seces creva za vodu, dodajes jos elemenata, isparivac, bla bla…
Busi se usis, dodaju plinske dizne…
@MikiMan Koji motor u Hondi?
Koliko prelazis godisnje?
Nije bas da voze po dubaiu samo na plin. Ali oni voze kola mnogo krace, one toyote i nisane sto 90% njih voze menjaju cesto, kada prdje 500000km samo vadi motor i stavlja drugi…
Nemoj sa njima da se poredis.
Opet pitam koliko prelazis? Gde vozis, otvoren put il grad?

Pod ovim sam mislio da mi to urade u Renou a ne u Frigo Zika :smiley:

2 Likes

To ne rade u Renou vec imaju kombinaciju sa nekim od tih sto zoves “frigo zika” pa se radi kod njih.
Zvanicno ni jedna firma to ne radi. To je pogodnost koju daju ovde za nase siromane uslove da bi ista prodali. Tako smo mi uzeli skodu novu sa ugradjenim plinom odmah. Sve regularno, garancija sve.
Samo videces svakako kada ugradis.
I nemoj da padas na foru “fabricka ugradnja” u ovlascenimservisima ti rade najveci dundjeri.
Slabo su placeni i svi ocajno rade. Ono sto vredi ili ima svoje servise ili rade u nekim manjim servisima.
Ako hoces plin najdi neki dobar servis na preporuku da znas da su zadovoljni ljudi.

@Akiris da ti ta Micra nije mali auto za tebe ? :slight_smile:

1 Like

Recimo ovako Begrad 30 km dnevno.
1 x mesecno 500 km van Beograda, otvoreno uglavnom.
Opciono 1x 2500 km godisnje do mora i nazad.

I da auto moze biti kod mene bukvalno do kraja godine ako se selim, a max 3-4 i onda novi uzimam.

sve dok za crvenu mogu da predjem skoro 250 km, nista nije malo :smiley:

4 Likes

преузимање (4)

3 Likes

Cekaj, ti pricas o plinu a selis se… Nemoj da nas zamajavas.
Ali po ovoj tvojoj racunici predjes oko 170000km godisnje.
Svakako ti se isplati plin. Tako da ako bi ostajao ovde ugradi.

1 Like

Oko 20.000km godisnje potrosi, ako sam ja dobro izračunao…ne 170.000km.

3 Likes

Selim se ako odgovara ponuda. Auto mi treba sigurno do tada. Jer se gomilaju obaveze, i nemoguce je postici ih sve bez auta.
Radim smenski i koja god da sam smena max 6 sati sna, najvise zbog prevoza. I da dobijem 1.5 sati vise dnevno. Puna kapa :slight_smile:

Ja na poslovnom imam ugradjen plin. 430km prelazi sa punim rezervoarom plina, to je manje od 15e.

Tako da je plin mama I tata za nase uslove.

Pa nisi lud da ugradjujes plin za 1-3meseca. Tako da cekaj. Pa ako ostajes ugradi plin. Ako ne za 2m sve da trosi 15l bole te cosak.

1 Like

Danas kupio kinect za 360 i kad je mama dosla s posla i videla konja od 21 god kako skace po sobi prekrstila se :smiley:

6 Likes

Neka uzivaj, super je zabava.

2 Likes