Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Ebi ga, ja mislio da je bila sedma :smile: Pa dobro, pred kraj obicno kulminira. Nema tu puno filozofije…

Arhiva sa svim skeniranim brojevima sveta kompjutera:

http://pc.sux.org/indexSK.html

2 Likes

Sta se desilo sa temom “Akcije na PC servisima i sajtovima (Steam, Origin, Amazon, GMG…” ? Jel izbrisana il sam ja smotan posto nmg nigde da je nadjem ?

Ja dam zadnja tri dana bio na raftingu sa firmom, team building mi je postao nova omiljena stvar. Posebno sto Tamara i ja radimo zajedno, tako da je ugodjaj bio kompletan. Inace, odusevljen sam sa Tarom, jedino sto bi volio da idem na neku malo jacu rijeku drugi put.

Inace, dio ugodjaja

6 Likes

Zavrsio ovosezonsko krecenje kuce, od petka pa sve do kasno juce, sve me zivo boli :sweat:

Ali zato danas odmaranje i opustanje uz E3 dan :relieved::relieved: Hype

Ulepsalo: Danas prvi dan u ovoj sezoni isao sa zenom i cerkom, malo se baciti/okupati do mora, bio oko 2 sata voda je odlicna, taman.

Fasovao zauške sa 35 godina… Leptejebo.

1 Like

Ulepsalo:

Platio racun na dva razlicita mesta ajfonom! Najzad! Sto je najzanimljivije, sam momak za kasom nije znao dal ce raditi. Ispada da ne mora neki trgovac eksplicitno da podrzava Apple Pay, dovoljno je da aparat za kartice ima NFC chip. Ne znam kako je u ostatku sveta, al u Kanadi skoro svi imaju te aparate koji podrzavaju tap-to-pay.

Obozavam ovakve gluposti. Mozda za par godina sve budemo placali telefonima, ne moze biti brze i jednostavnije. U teoriji je cak i bezbednije, al nije ko da znam puno o cemu pricam.

@n00dle
Daj neki izveštaj/utiske sada kada je prošlo malo vremena.
Da li je Kanada obećana zemlja?

Ma nista novo druze, to imas i u Hrvatskoj, sve mozes placati preko telefona. Ima vec kako su to uveli skoro jacih dvije godine, ne samo u ducanu, nego mozes i u kaficu racun za kavu, pivo…platiti mobitelom.

1 Like

Dje ja zivim, bem ti kosmos…

1 Like

I to je usporeno ko ***** na XO :cry:

Hteo sam u vise navrata jos da pisem, al racunam da sam vec dovoljno udavio temu svojim filozofiranjem o Kanadi, a taman sam dovoljno lenj da mi se ne otvara nova tema i prebacuju moji predjasnji postovi.

Imam krajnje ambivalentan stav prema Kanadi trenutno. Ako imas para jako ti je lepo. Ovde se necije bogatstvo odmah vidi, jer ima kucerinu i krasna kola. Citave ulice sastavljene od prelepih kuca koje sve kostaju nekoliko miliona dolara, a ispred parkirani skupi automobili. I tako posvuda po gradu. Pretpostavljam da samo siromasniji zive u zgradama. U Beogradu se bogatstvo nije toliko videlo, sem dedinja uglavnom svi zivimo u obicnim kucama ili zgradama. Ovde tacno vidis od ulice do ulice, od kuce do kuce, koliko ko ima para. Ta ogoljenost mi je mnogo cudna.

Takodje po svojoj rodbini vidim da Kanada hoce da te nagradi ako joj trebas. I jedni i drugi imaju doktora (anesteziologa i dentalnog hirurga) u porodici – u pocetku im je bilo tesko, danas zive ko kraljevi.

Nisam siguran da Lidija ili ja imamo ista posebno da ponudimo Kanadi, pa da nas nagradi na slican nacin. Oboje smo ‘umetnici’, generalno gledano. Ali ko sto rekoh, ona je optimista, ja sam pesimista. Videcemo za par godina gde smo.

Na licnom planu sam neprijatno iznenadjen koliko je tesko naci posao u mojoj struci. U Beogradu bi me sa mojim reelom odmah zaposlili u tri studija, a ovde ko da nikom ne trebam. Poslao sam gomilu mejlova posvuda, bio na nekom animation festivalu, uzivo pricao sa studijima, svi se uglavnom dive mojim radovima, al nista. Nisam jos u panici, i drugi ljudi su po godinu dana trazili posao, al ipak. Mislio sam da je Beograd selendra, da ce u Torontu biti triput vise studija. No, videcemo.

Nemam jos osecaj kakav je odnos plate i kupovne korpe. Neke stvari deluju jeftinije nego u Srbiji, mnoge kostaju isto ili cak vise. Uopsteno, ovde je dosta komplikovano trositi novac, jer zongliras karticama i racunima, a na sve strane neka ogranicenja i pravila. U srbiji sam tacno znao, koliko kesha u novcaniku toliko mogu da trosim. Imam osecaj da su sve nepotrebno zakomplikovali kako bi banke uhvatile sto vise siromasnih u svoje ralje.

Ulice jesu ciste i ljudi su mnogo fini, ali mi generalno model zivota ovde ne prija preterano. Mozda jednog dana kad nadjemo poslove i uspemo neku kucu svoju da kupimo (mada koliko su skupe, i to je pitanje) cu pricati drugacije.

7 Likes

Glavu gore, sve ce to doci na svoje mesto. Znas kako kazu, tesko je zaraditi prvi milion, kasnije je lakse :slight_smile:

1 Like

Druze, zna se sta nasi ljudi rade kada odu preko pa da su doktori!
Gradjevina druze, udi lopatu dok ne izadje nesto drugo. Od sedenja nema leba.

@n00dle optimizam druze, jbg verujem da je tako kao sto pises ali si na pocetku tako da ocekujem i skoro sam siguran da ce biti mnogo bolje, cak i lepse nego sto ocekujes. Svaki pocetak je tezak i tamo mora biti bolje, Srbija druga prica i ne verujem da ce u bliskoj buducnosti nesto biti bolje…

Ovo je sigurno dobar savet, narocito kad se uzme u obzir koliko ovde nichu zgradurine. U mom komsiluku svud unaokolo zonirano da se sruse postojece kuce i na njihovom mestu izgrade 34-spratnice. Da ne pricamo o jedno 5-10 vec aktivnih gradilista samo u krugu od kilometar oko nas. (Ocigledno tu postoji ekonomski mehur koji ce kad-tad da pukne, al to je vec druga tema)

Odavno mislim da bi neki zanat bio dobra ideja. Nemam nista protiv fizikalisanja ako od toga moze da se lepo zivi, naprotiv. U mom specificnom slucaju slaba vajda, jer sam operisao kicmu. Ali razmisljam oduvek o tome, nije svaki zanat toliko tezak. Da me neko uzme za shegrta.

Dal mi je kasno da idem u molere ili vodoinstalatere u tridesetosmoj? :smiley:

Salu na stranu, dali smo sebi nekih godinu dana, odnosno oko dodatnih 20 hiljada dolara fore (smrznem se samo kad procitam ovu cifru), pre nego sto krenemo s ozbiljnom panikom. Ipak smo ovde nepuna tri meseca.

2 Likes

Meni je sjebalo ovih par dana to sto mi je pas iscasio kuk… Uspesno je vracen, ali posle 7 dana i ponovnog pregleda, veterinar je rekao da mu moramo odrezati obe glave kuka :confused: Da stvar bude jos cudnija, pas mi najnormalnije hoda na jednoj, dok drugu cuva… Sami smo mu odradili imobilizaciju, da bi veterinar rekao da je zbog toga iscasio i drugi kuk kako je skakutao na toj nozi… Sama cinjenica da mora na operaciju od 400€ i da ce oporavak trajati 3 meseca je uzasna, pogotovo sada kada ide leto… Ono sto me je razbesnelo jeste sto mislim da taj veterinar nije tako strucan i samo lupeta… Pas normalno hoda na toj jednoj nozi, dok drugu moze spustiti i polako hodati, ali kad potrci onda je digne… Nadam se da ce sve biti dobro i da je veterinar (citaj lopov) pogresio

1 Like

Ja lekarima nista vise ne verujem. Veterinarima pogotovu.

@n00dle hej samo polako, naletece nesto sigurno. U najgorem slucaju za pocetak Lidija moze uvek da bejbisituje a ti da frilansujes. U CA i USA je opasna konkurencija jer privlace najvece talente, ali i ti si jedan od njih. Ne znam kakve su sanse da probate malo u gradicima oko Toronta, tamo je obicno manja navala jer svi hoce da rade u velikom gradu. Pa i da odete negde na sever, sto da ne.

Ako ozbiljno razmisljas o zanatima ja bih gledao da to bude ipak nesto kreativno poput fotografije. Oduvek me je privlacio taj svet skupocenih DSLR aparata. A verujem i da je ponuda poslova po megamarketima isto tako sasvim ok za emigrante iz treceg sveta. U Norveskoj to niko nece da radi a placaju neverovatno za srpske uslove. Kasirka u maxiju ako ima 200e a tamo dobijes opusteno 2-3.000e.

Kako se Lidija snalazi, kako se klinac privikao? Pisi slobodno, vidis da svi jedva cekaju. Mozes da otvoris i svoju temu SRBIN U KANADI :smiley: