Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Ovo cu ti reci iz dobre namere.
Prvo postavka ti je skroz pogresna. Nemas ti ni jedan dan vremena da gubis i nesto cekas!
Na zapadu se ne ceka nego se grize i radi. Pricam ti ovo zato sto sam ziveo i radio nesto kratko na tom zapadu. Posao se cekao u SFRJ zato smo tu gde jesmo.
Vec ti kasnis debelo. Idi radi nesto, kreci se i izletece vec nesto vremenom.
Sto se tice gradjevine to je odlican posao ali je problem sto ti imas povredu i realno nisi za to onda.
Da si do sada radio gradjevinu pa bi se i sa povredom snasao ali ovako jako tesko.
Ali ima kojekakvih poslova koje mozes da radis. Samo nemoj da budes gadljiv.
Ima jos jedna surova stvar. Ti si realno vec gotov! Svoj zivot vise nemas, kreces od nule u stranoj drzavi i to ne bas u cvetu mladosti, ostatak ces da provedes da bi tvoja deca imala normalan zivot.
To sto imas rezerve je odlicno, ali nemoj da gledas da to postoji, caskom izleti neko njesra i sve propadne. ili jos bolje ulozi u neki posao.
Zato dizi dupe i grizi!
Od srca ti zelim srecu i uspeh. :slight_smile:

Jos jedna stvar, bezi od Srba! Kada cujes u marketu bezi! Ako bas moras ti radi sa nekim Srbima ali gledaj da menjas. Ali ovako to od prilike izgleda ako za neki posao domaci lik placa 15$/1h Srbin ce da te plati 12$/1h zato sto je proklet i zna da nemas izbora.

Pre neko vece pricam sa drugarom koji vec 5 godina zivi i radi u Nemackoj, kaze da je veliki deficit stambenog prostora, na svakom koraku gradilista. Bukvalno isti opis kao tvoj u Kanadi. Zato malo snalazljiviji ljudi iz naseg kraja koji su otvorili gradjevinske firme ne znaju sta ce sa parama.

Cak je i veoma tesko naci stan na iznajmljivanje i ceka se bas dugo.

Heh, nije ko da sedim i vrtim palcheve dok cekam da mi neko da posao. :smiley:

Ucim nove skillove i radim na portfoliju, cesljam oglase u potrazi za poslovima u struci, a u medjuvremenu radim frilens za kolege iz srbije kad me cimnu. I tu je situacija malo komplikovana jer ne znam u kom pravcu da se krecem (prokleta maya, a svi je traze), ali barem radim nesto. Sve bi bilo petnaest puta lakse da nemamo dete, jer nam odvlaci gomilu vremena i energije (a i para), al sta ces.

Ono kad sam rekao da smo dali sebi fore godinu dana, nisam mislio da cemo samo sedeti. Nego toliko vremena cemo pokusavati ovako. Ako ispadne da bas ne mogu posao da nadjem posao u struci, onda cu verovatno otici da radim u Meku. Ili ako lidiji krene biznis, postacu njen shegrt.:smiley:

Dosli smo ovde prvenstveno zbog deteta. Kako god da nama bude, a nece nam valjda biti lose, njemu ce se otvoriti mnoge mogucnosti koje ne bi dobio da smo ostali u srbiji. To je najbitnije.

Inace, Lidija i Lukac su super. Lidija je puna elana i optimizma, hoce da razradjuje svoj biznis. A Luka je vec krenuo u skolu, prica neki svoj engleski. Svaki dan mu raste vokabular. Ponosan sam na njega koliko je sve to prihvatio u hodu, bez neke drame i plakanja ko sto sam se plasio.

6 Likes

Bas mi je drago. Najbitnije je da je njima ok. A mi smo tu da cutimo i vucemo. Samo napred.
Guraj ti samo to sto mozes tako online ali ako ikako mozes juri nesto nevezano za svoju struku. Posto bolje sada po malo nesto da raduckas nego da posle budes stvarno primoran da radis u meku…

Mozes li da mi opises kako izgleda kada pas iscasi kuk, da li hoda na toj nozi i da li reaguje kada ga recimo drzis za tu nogu, masiras je ili slicno? Danas sam setao psa i primijetio sam da otezano hoda na zadnjoj desnoj nozi, pa ne mogu da provalim sta mu je. Pregledao sam mu sapu i nema nikakve rane ili slicno, pregledao sam mu zatim kompletnu nogu i uopste ne reaguje kada mu je istegnem ili masiram, tada se ponasa kao da ne osjeca nikakav bol. Ali kada hoda, vidi se da ga nesto muci… Ne znam, iznerviralo me ovo sada, mada opet mozda nije nista ozbiljno…

Gledaj, dva puta je izvalio nogu, jednom mu je to bilo u borbi sa jednim psom, drugi put (sada), ga je mama zgazila na sapu a on cimnuo nogu iz straha… Cvili i bas se vidi da ga boli, ne moze da hoda i ne mozes mu prici jer hoce da ujede (zbog bola ili straha)… Posto smo bili na vikendici, brat i ja smo seli u auto i odmah nazad… Kod veterinara je takodje cvilio (jako uzasan i neprijatan zvuk :/)… proslo je 8 dana, veterinar kaze da su mu oba kuka iscasena, ali mislimo da to nije to, jer normalno skakuce na jednoj nozi… na drugu se oslanja kada polako hoda, dok kada trci digne je… Mislim da to kod tebe nije iscasenje… Cudno je da se tvoj pas ne zali ni na dodir ni ostalo… Verovatno ga je boli, ali je tu neki problem… Sacekaj jos koji dan, mozda ga prodje… A kad krenes kod veterinara, spremi novcanik :slight_smile:

“ulepsalo”

Dzuks mi je prohodao i na drugu nogicu :laughing: Toliko o veterinarima… Ne dam ima pare :laughing:

2 Likes

Ispostavilo se da moj pas imao upalu nekih zlijezda zbog kojih je otezano hodao, tako da je u mom slucaju veterinar spasio situaciju. Evo sad se oporavio i sve je ok.

1 Like

Sta mi nije uhebalo danas dan.Prvo ova temperatura + vlaznost prosto ne moze da se zivi a kamoli da se radi.Drugo upravo taj posao.Ko za klinac bas su danas resili da rasturamo motor prosto sam se pretvorio u vodu posle 5 minuta.
I kao slag na tortu vec par dana lickam i pickam auto i danas se partkiram ispred kuce i vidim da mi na masci fali znak.Prosto sam odlepio.

Shjebalo: Ja mislim da ne trebam niti pisati…a to je ova uzasna vrucina, sto je naj gore plus ova sparina :rage: .

Ja ne znam šta bi bez klime. Bukvalno umirem.

Klima izbacuje nenormalne količine vode. Kao laik pretpostavljam da vuče svu ovu vlagu iz vazduha.

A ja napolju, na poslu, od jutros…

Jel isparava 'kuruz?

2 Likes

Meni je vruce ali mi odgovara za pcele :smiley: lepo vuku med :wink:

ne mož’ verovati koliko…

Boca sa kiseonikom i milina.

Bitno da ima klima na poslu, kuci cu da se skinem go :smiley:

Ja imam klimu na poslu, al moj sef ne veruje u nju (ne veruje ni u bankomat). Sreca pa ima jos 6 meseci do penzije, valjda cu izdrzati.