Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Continuum. Yup… Ima podršku za tastaturu i miš, spojiš se na TV i pičiš ko da si na win10 PC-u.

Znam i ja da je Win OS limitiran naspram android-a miša mu, velikom većinom radi toga što sam MS limitira podršku, al’ šta sad… Ako poboljšaju store, super. Ako ne, ima uzet novi mob i kraj priče…

Pustite me da uživam u trenutku, boga vam :smiley: Sutra ćemo plakat :smile:

1 Like

Evo i ja da se pridruzim cestitkama uz zelje za sto duze druzenje i trajanje foruma (Nemesis, pokvari mi dan ovom slikom. Na pomen reci “politika” i “politicari” dobijam napade besa i zelju da pravim incidente)

10 Likes

Jes nisam ni ja hteo odmah ali sto rece covek kada si vec okacio.
Imam slicnu alergo/napad reakciju na sve vidove “politicara” pogotovo na tu firmu u kojoj si se zaposlio. :slight_smile: Tu su vec ozbiljne reakcije :smiley:

1 Like

Imaju prijatelju i sns ovo je samo ns tako da nije to ta priča sa vučićem

1 Like

@marko_gts @pleja - I dalje sam ja isti samo sto je ovo “posao”. Cim shvatite da je politika ziva materija koja se provaci kroz sve pore drustva, a najvise uticaja ima na ekonomiju, prije cete je prihvatiti takvu kakva jest. Bar kod nas i u regionu.

Gaming je i dalje u krvi :wink: S flash-ovanja iz studentskih dana na politiku. Ali opet vam kazem, i dalje sam onaj isti pa ko me voli ili ne voli :smiley:

Ne vjerujem ti ni sekunde, politicaru :smiley: hahaha

4 Likes

hahahahaha… Vidis kako me na brzinu prebaci hahah

Nikola kako si prošao na izborima nisam pratio za Gradišku?

Nemoj brate da se branis, nemoj. Prosto je glupo. Svi znamo ko i zasto kod nas ulazi u politiku. Retki zbog ideala ali ti brzo otpadaju.
Sad nemoj da se ljutis, zelim da verujem da se ne uklapas u profil 90% politicara i 98% te tvoje firme
Sve slucajeve koji kod nas ulaze u politiku su ljudi bez igde icega, koji u svom zivotu nikada nista nisu imali i posteno stekli.
Pa su u politici ili da operu vec ukradeno ili da ukradu novo, ne postoji treca grupa niti ce ikada ovde postojati.
Slazem se da delimo gaming i ovo nije forum za politiku. Ja sam strogo apolitican. Ali stavio si… :smiley: Sam si se namestio na zicer. Nije realno da si ocekivao da nikome ne upadne u oko!
Tako da sada to prihvati sportski i teramo dalje :wink:

4 Likes

Svako iskustvo koje sam u zivotu imao sa politikom i politicarima zelim da zaboravim sto pre. Ali to je nemoguce.
Firma u kojoj trenutno radim je podizvodjac jedne drzavne firme. Moj šef, ako ne podmaže gde treba, gubimo tendere, gubimo poslove, naša deca ostaju gladna… Podmazivanje je sve cesce i vise, apetiti rastu… Verujem da mnogi ovde imaju slicna iskustva sa politicarima, narocito lokalnim. Ne kazem da si ti takav, ali jednostavno taj svet politike mi je ogavan. I onda mi neko prica o ekonomiji i napretku… Nemojte ljudi k’o Boga vas molim…

3 Likes

Ulepšalo:
Radimo na Čukarici. Poznat mi lik, rekao bi’ da je on, al nisam siguran… Starije generacije se mozda secaju trećeg kanala i emisije “tehnokratija”. Ošišao se sada pa ga nisam odma’ prepoznao… Pitam ga "Matori jel si ti? " “Jesam” . "Pa gde si legendo, odrastao sam uz tvoju emisiju! ". Ispricali se slatko o 90-im, o muzici, zurkama koje su tada bile… Ja sam mislio da je psyshedelic i goa već izumrla stvar, al kaže mi čovek "Još živi scena, održavaju se žurke, dolaze ljudi sa decom…"Razmenili brojeve tel."Javi se, nabavim ti karte za dz, dodjes na žurku, atmosfera je kao nekad! " Stariji članovi možda i znaju o kome pričam…

2 Likes

Heh cool, naravno da ga se secamo. Svi ga verovatno pamte po dugoj crnoj kosi, dok je tehno bio popularan. Odlicna emisija. Verovatno ga ne bih prepoznao zbog frizure ali po glasu mozda i bi. :slight_smile:

Ja sam ga po glasu najvise i prepoznao. Mada u liftu grafit “tehnokratija” a na vratima “Kaličanin”.To je malo pomoglo. Naceo i njega zub vremena, osedeo malo al extra lik. Malo pre nam donese kafu i keks. Svira i klavir.

Nije izumrla u pravu je, ali tehno(pod techno mislim opcenito na elektronicku muziku) partiji nisu niti blizu 90-ih kakvi su bili, ono su bila vremena, koja se ne zaboravljaju. Ovo danas nema veze sa partijima iz 90-ih. To su sve decurlija, nema vist te ekipe iz 90-ih, nazalost.

Ma ima przenja samo treba volje ,zadnjih 2 meseca ,zaredjao sam 10-15 puta,samo nije to vishe to ,mator sam ,treba to izdrzati…Bilo bash kriticno zadnji put,treba ti 3 dana da dodjesh sebi…

2 Likes

Ma nije to, nego nema vise one dobre stare ekipe koja je bila 90-ih po partijima, to danas sve neka nova balavurdija, a i puno stvari…nije niti blizu kao pre. Ovo danas nije 10% dobro kako je bilo 90-ih kada je to sve pocelo. Niti vise nece biti kao pre, koliko god se nadali, posto od sve te dobre stare ekipe pola njih je mrtvo ili po zatvorima ili se povukli i ozenili.

Dušan Kaličanin sada sa sve Tehnokratijom organizuje event-e po šumama, ostrvima i drugim sličnim lokacijama.
Gledao onomad neku reportažu. Hipi pokret 2016!

1 Like

Scena nije umrla, ovo leto je bilo puno partija, ali je to sve smesno kada se pogleda sada i kada je to tek sve pocelo…Tamo do 2002-2003. je bilo jos ajde de, kasnije se to sve pocelo menjati, i ljudi i sve…

EDIT:

Stari partijaneri, mislim na one koji su od pocetka poceli brijati, 94-te pa na gore znaju sigurno o cemu pricam.
Inace osobno sam tamo od 97-me poceo pustati muziki kao DJ po techno(trance, goa…) partijima…Poznajem i upoznao sam masu DJ, dan danas otidjem do ovih koji su mi blizi na kavu, raspricamo se…vecina ima svako svoj zivot, dok neki jos i dan danas pustaju muziku. Takodjer poznajem par vlasnika koji su medju prvima organizirali techno partije, otidjem isto do njih, oni isto kazu, bilo je dobro dok je trajalo, isto pola njih vise ne drzi disko klubove, na disko klubove mislim na disko klub u kojema se samo pustala elektronicka glazba(techno, trance, goa, house)

EDIT 2:

Mega s*ebalo nedelju: Evo vec 5 dana prehladjen, grlo me rastura, nos zacepljen, temperatura, lud sam. Prvo dobila mala njoj proslo, pa preslo na mene i zenu.

Da, pričao mi je Kaličanin baš danas o tim žurkama, al kaže da je interesovanje sve manje, bas su retke dobre tehno zurke u Srbiji. Mislim na old school techno i goa trance. Ima sad svoju “grupu”,njih cetvorica entuzijasta, nastupaju po inostranstvu al retko. Zaboravio kako im je naziv, pitacu ga sutra. Al kaže “nema tu keša, nego samo rad iz ljubavi prema tehnu.Javljam ti čim bude neka dobra žurka, imaš karte za dz”,al sta vredi kad ja nemam volje više… Deca, posao, jurnjava, borba…Al možda i odem, čisto da se setim tih lepih dana. Truba mi i što nisam mlad više, al čovek kaže “pa na psychedelic i dolazi samo starija ekipa. Ti si 10 god mladji od mene”.Lično zna Lijama iz prodigy-ja, ortaci.Astral,naravno,drugari.Kaže da astral i dalje nastupa po svetu…

[quote=“Stevvva, post:873, topic:10082, full:true”]
,mator sam ,treba to izdrzati…Bilo bash kriticno zadnji put,treba ti 3 dana da dodjesh sebi…
[/quote]Slazem se u potpunosti sa tobom :slight_smile: . Nije isto kada si imao 13 i 20 godina ili sada sa 35 pa na gore.
Ali ima dosta njih koji ne idu za time, pa se tako nazalost i zeznu…posto ne ide za time da je organizam sada stariji i da ne moze sve to toliko podnijeti kao i nekada.