Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

@pleja
Ahaha, kada se setim Astral i Barutana :smiley: :smiley: :smiley:
Leti Barutana i Kolos a zimi najvise sam voleo Mondo :slight_smile:

Kako prilaziš barutani zidine Kališa podrhtavaju. Tvrđava u Smederevu je isto bila dobra. Drago mi je da sam naleteo na Kaličanina jer sam uz njegovu tehnokratiju i zavoleo techno i čitav taj svet. Otići ću opet možda još nekad, kad bude nešto po njegovoj preporuci. Pod usovom da mu ne procuri hidroizolacija koju radimo. Ako procuri ima da me otera u 3 lepe

Ja sam slusao uzivo do 6-7ujutru tuc tuc (kuci) :slight_smile: podrhtavalo je Smederevo, preko 3km se culo.

Bole te uvo, nisi plaćao kartu.

Bio sam i ja na zurkama u Djavi bez brige :slight_smile: dodjes kuci zvone usi kada ono cujes i dalje tuc tuc :slight_smile:

Sjebalo: Vest o decaku koji je preminuo zbog loma ruke i greske doktora… Kakav uzas… Medicina je kod nas katastrofa… Zbog nasih doktora, mogao sam ostati bez prsta, pre 2 godine… Pukla tetiva a oni stavljaju gips i ne znaju sta je problem… Umesto 5,6 savova i rutinske operacije, imao sam dve hitne sa 21 koncem na saci, a trebao bih i na trecu… Jedan od najgorih profila ljudi… Nauceni da rade kao roboti, bez imalo razumevanja i obazrivosti (cast izuzetcima)

Pa tek posle 6- ujutro pocinje ona najbolja ludnica, ono od 23h do 6 ujutro je tek zagrejavanje za after koji pocinje… :slight_smile: . Bilo je tu kod nas u tvrdjavi, cini mi se 97-me ili 98-me parti, trajao je 3 meseca bez prestanka, svaki dan, kako bis ti rekao “tuc tuc” , tacnije celo leto, dan i noc od 6-tog do 9 meseca, rokaj misko :sunny::sunglasses: :crescent_moon:.
Svako jutro nam je dolazila policija da smanjimo muziku(gradjani prijavljivali) , celi grad se treso nocu :smiley: . Bilo je tu od svih nasih pa do svetskih DJ-a…

EDIT:
U to ime evo jedna :beers:, na koju se malo je reci przilo, pogotovo kada pocne ovo na 0:55 min na dalje, iz koze sam iskakao kada sam cuo ovu stvar, sada se sav najezim kada cujem, ne verujem da je prosao neki parti di sam pustao muziku a da ovu stvar nisam pustio - The Bells

1 Like

Odlicna stvar.Imas ti iskustva. Idemo jednom kod Kalicanina na zurku cim bude negde nesto dobro.
Kad dodjes za Bg. :slight_smile:
Imas ti i novi psychedelic, ‘‘bogatiji’’, sa dosta kanala itd…
Al recimo za mene je ipak mama techno koji je radjen do 2000-te.
On nosi odredjenu atmosferu, stanje uma i tela koje mi savrseno odgovara…

1 Like

Razmisljao sam o odlasku na koju zurku ponovo. Ali sam shvatio da bih se smorio.
Imao bih prevelika ocekivanja, ocekivao ih “onaj” provod koji sam imao pre vise od 10god.
To vise nije moguce. Nista vise nije isto, ni ja ni te zurke. Bilo je lepo i neka na tome ostane u mojoj glavi. :smiley:
Ne vredi da jurim nesto sto je proslo. :wink:

1 Like

To je naravno i moja misao. Al ipak cu dati sebi jos jednu sansu. Ne bi ni pomislio na to, da nisam sreo Kalicanina, koji mi je vratio veru u pokret i obecao extra zurke.
Ma ici cu jos jednom, jednom se i zivi , bole me uvo…

Na zalost, nije moguce jer ti ljudi ta stara ekipa - garda vise na zalost ne postoji, kao sto sam vec rekao pola njih je mrtvo ili su po zatvorima, ovo par sto je ostalo se povuklo imaju obitelj… Naravno da ne moze biti kao pre 20 godina, naravno ne kazem da ne mogu ici na neki parti i da nisam bio i to ovo leto…Ali nije vise to to, tako i ja samo se setim “dobra stara vremena” :wink: . Bilo i proslo to je iza mene…

Onog trenutka kada nesto radim ili odem i pukne me to “e stara dobra vremena”
To znaci da mi nesto fali sada i da to nije to. Samo pokusavas da prozivis ponovo ta “stara dobra vremena”
Nemaaaa :slight_smile:
Nema stare garde, tada smo mi bili klinci i to je to.
Kao kada zena ne zeli da prihvati starenje pa krene da roka botoks da bi bila kao nekad. Ali vise nikad…
Bilo mi je ludillloooo dobro tada. Sada trazim nesto novo sto me dize i ispunjava.

[quote=“marko_gts, post:890, topic:10082”]Onog trenutka kada nesto radim ili odem i pukne me to “e stara dobra vremena”
To znaci da mi nesto fali sada i da to nije to. Samo pokusavas da prozivis ponovo ta “stara dobra vremena”
Nemaaaa :slight_smile:
Nema stare garde, tada smo mi bili klinci i to je to.
Kao kada zena ne zeli da prihvati starenje pa krene da roka botoks da bi bila kao nekad. Ali vise nikad…
Bilo mi je ludillloooo dobro tada. Sada trazim nesto novo sto me dize i ispunjava.

[/quote]

Pod ta dobra stara vremena, sam mislio na muziku…zato sam na kraju posta i napisao “Bilo i proslo”. A od tih vremena sam XX puta nasao stvari koje su me dizale i koje me jos dan danas ispunjavaju i dizu :slight_smile: .

A po cemu su te zurke bile boje od danasnjih ako smem da pitam? Ja sam 96 godiste i ne razumsm

Bila bolja gudra :cry:

4 Likes

Takav tehno + trava bas i ne idu

Ti se bash ne razumesh…Nisam ni spomenuo travu,a nije ni da ne ide…

Svakom je njegova mladost muzika filmovi automobili najbolje tako da o tome je suvišno i komentarisati.Ja sa svoje mladosti sjećam pozitivno ka i svi vi tako da neću da ulazim u rasprave koje vrijeme je bolje ili gore

1 Like

Obicno sam ja prvi da kukam kako sam mator, al citam ove komentare o tome kako su nekad zurke bile bolje, fraze tipa ‘stara garda’ i pravo da vam kazem, moja prva pomisao je: “uh sto ovi zvuce matoro…” :smiley: :smiley:

Al da je popularna muzika danas losa, losa je. Mnogo.

Ne da sam licno ikad bio ‘with it’.

2 Likes