Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Popularna muzika je losa, i to jako losa. Ali da su tehno zurke 90ih bile mnogo bolje to cisto sumnjam. Tehno muzika i generalno EDM je ‘napredovao’ od tada i ne mozete reci da je mnogo losija. Mozda za vas ukus, al otom potom o tome se ne raspravlja.

sedi Marko i ne mesaj se kada stariji pricaju :smiley:

Sada ide onaj tekst ko kada pocnu matorci … :smiley:

2 Likes

Za mene su 80-te i 90-te doba najgoreg oblacenja i najbolje muzike u istoriji.

80-tih sam bio bas klinac al 90-tih sam aktivno slusao muziku i izlazio.
Sta neko mesto cini kultnim? Ekipa koja se tamo okuplja.
Svi smo gledali intervjue sa starim rokerima koji pricaju o kultnim mestima u Beogradu.
Ta mesta nisu imala status kultnih jer su bila u mermeru i staklu,vec zbog ekipe koju si tamo mogao sresti.
I to je naravno stvar ukusa.Meni je lepo recimo i ispred dragstora ako je ekipa kakva meni odgovara.
Neko ce mozda biti odusevljen da ode na mesto gde je malo pivo 700 din jer tamo ima priliku da vidi starlete i fudbalere.

Sigurno se prijatno necu osecati na nekom tehnu ‘‘novije generacije’’ gde dolaze deca od 16 god i ne prestaju da prave selfije i kace ih odmah na drustvene mreze.A mene posmatraju kao dinosaurusa.
Al zato recimo Kalicanin mi preporuci neku zurku gde dolazi starija ekipa i gde se pusta old school psychedelic.Tu bi se vec prijatno osecao.Kao sto neko rece ‘‘proslo vreme’’, ne cine nas vise srecnim i ne dizu nas iste stvari kao pre 15 god,al lepo je ponekad prisetiti se…

1 Like

Taj fazon, svako vreme je najbolje za ljude koji su tada mladi i bezbrizni.
Meni je bilo super i devedesetih. Ja sam bio klinac i nisam imao briga. Ali ne smem ni da zamislim kako je bilo mojim! Mama pravi kuci sama cokoladu od svercovanih stvari iz Madjarske.
Meni je bilo zanimljivo ali njoj sigurno nije!
Ali tacno je da su mesta bila drugacija. Iskreno bilo je manje mrstavaca i napucanih debila barem po takvim mestima.
Sada ti treba rezervacija 10 dana unapred da udjes u neku glupavu rupu gde je tura pica kao pola prosecne plate.
Setim se samo kako odem do Monda da izblejim, unutra gomila poznatih lica, zabodem se malo na onaj SW fliper :slight_smile: Eeeee. Nekako je opusteno bilo i u tim mestima.
Sve se menja i to je normalno. Ljudi cine neka mesta i dogadjaje ne zidovi.
Slicno je sa utakmicama. Kada sam bio klinac isao sam na utakmice intezivno. Ali je bilo dobro zezanje i druzenje, bilo je svega ali nije svaka debilcina nosila noz i pistolj! Sve je to otislo u kk…

1 Like

Gazimo u off, mozda je trebala nova tema za ovakvu prepisku, al valjda nece niko zameriti…
I Kalicaninu sam rekao (izvinjavam se sto ga pominjem stalno, al prosto me odusevila cinjenica da sam sada sa njim u kontaktu) ‘‘Matori, nije bilo bolje vreme, bilo je s*anje tesko, ali smo bili mladi, to je poenta’’.
Nasmejao se i slozio sa mnom. Pokazao mi video kad se vozio sa nekim ortacima kolima po Banovom Brdu i Zarkovu, 86-te god.Zarkovo kao selo na jugu Srbije.
A onda je dosao rat, izbeglice…Od pre 10 god bum nevidjeni u izgradnji Beograda, zgrade nicu kao pecurke posle kise.Sve se sjatilo ovde, kuso i repato, i to sobom nosi odrenjene promene u strukturi grada.Demografskoj i arhitektonskoj strukturi. Udarise cak i na Savamalu, sad ce tamo ga grade verovatno neki trzni centar.
Ali da sam mlad, ja bi i sada nalazio srecu na mnogim mestima cak i u ovakvom Beogradu kakav je sada.Problem je sto sa godinama dolazi cinjenica da te sve manje stvari ispunjava i cini srecnim.To su igre jos uvek, hvala Bogu.

1 Like

Betoven i Mocart su bili zakon :dancer:

1 Like

Rupa na Kalisu, gde je bio Street Fighter 2 jedini u Srbiji sa 6 dugmica.
‘‘Slaba,jaka,srednja ruka’’,’‘slaba,jaka,srednja noga’’.
‘‘Mozzart bet’’ je i sada prisutan u zivotu grada :slight_smile:

Meni je mnogo zanimljivije neko starije vreme, a i normalnije… 23 mi je, i ovo je valjda moje vreme… Nazalost bolesno vreme… Mnogo vise mi se svidja nacin na koji su ziveli moji starci, i starija braca… 80te, 90te :slight_smile:
Danasnje tehno zurke su ocajne… Skup klosara koji gledaju da nekog prebiju i skup drolja koje ce pokupiti najludje klosare, tako otprilike to izgleda… Vrlo je rizicno ici na takva mesta ako nemas jos par ljudi pored sebe, jer ljudi nisu opusteni i u tripu, vec agresivni i ljuti…
Takodje jako volim tu muziku, ali ne i danasnju omladinu na tim zurkama :slight_smile: I verujem da se vase zurke ne mogu porediti sa nasim :slight_smile:

1 Like

Marko 96, ti zabadas u srz i cekas 100% efekat zurke oko 22h…

Kad bata objasni, pricom kada ubedi ribu i legne u moje narucje…iako nemam auto niti bilo koje drugo prevozno sredstvo…
Vukane,u Bosni je verovtno drugaciji sistem…
Sistem kada ribu ubedis pricom a ne bicepsima… Mada bata ima i to… :slight_smile:

Ja volim rejvv, bio sam na par Green Love-ova i dosta low budzet rejvova i mislim da je trenutna tehno muzika super, naravno ne mislim na komercijalno smece.
Za ng planiram bas da idem na spens, jer u poslednje vreme nisam nesto aktivan.

Imash sad u subotu green love,ima da bude…

U Novom Sadu na oficircu ima dobrih zurki

Ne bih da uvredim nekoga ali ja rejv uopšte ne volim a te rejv žurke kad pogledam dođe mi da povratim čim čujem rejv podseti me na drogu,velikom većinom debilnu omladinu (koje sam na žalost i ja deo) , i na onaj stil oblačenja (choker,piercing,kosa ofarbana u crveno ili bilo šta da štrči,itd…) Ali dobro opet to je samo moje mišljenje i moj ukus mada je to možda i samo stanje danas,ali kao što sam već rekao to je moj ukus :blush:

U zivotu nisam povukao dim trave, niti uzivao u bilo kojim drogama, nikada… Ali votku obozavam… Puknem se votkom i rejvam :joy:
@ShadowFighter Rejv te asocira na neke stvari i koje nemaju bas veze sa rejvom…

Predrasude, na toliko sam dobrih zurki bio, pa na after, i tako po dva dana. A budem strejt kao veverica :slight_smile:
Kada mi je lepo, lepo mi je. Ne treba mi nista. Ako mi je negde lose ne pomaze tu ni kilo droge.
Sve je u tvojoj glavi. Droga samo oslobadja ono sto vec svako od nas ima u sebi. Zato se i zove stimulans. :wink: otkri sebe.
Nikada se nisam farbao, imao mindjuse, dugacku kosu… Sta god… Moglo bi se reci prilicno vojnicki tip :smiley:
Ali sam se osecao svuda odlicno od rok zurki, KST bla bla, splava, rejva… Sve je u glavi :wink:

@Marko96 kada kazes NS uvek se setim koliko je bilo dobro u Paradisu… Ne znam kako se sada zove. Ali tamo je bilo ludilooo dobro.

Propao je. Svakih mesec dana je bila zurk ‘otvaranja’ Paradisa…ali vise ni toga nema. U NS su najbolje zurke u to vreme bile u Tocku

@marko_gts @von_Brcoos jbg izgleda imam lošu asocijaciju :joy:

Znam da ima, ali trenutno nisam u Srbiji tako da nista od toga :smile:
A stvarno sam se uzeleo dobre zurke, ima sigurno pola godine kako nisam bio na nekom rejvu.

Ja sam sinoc osjetio sve (ne)pogodnosti modernog gaminga. Memorija na XO mi je bila na 99.8% ispunjena (1.2GB free), naravno sve sam ja to u tjesno i skidao i planirao. Posto mi je Pedja ustupio nalog da predjem Rise of the Tomb Raider, ja sam bezobrazno skinuo i DOOM. Htjedoh sinoc da ga pripalim, kaze ne moze, treba update od 8GB (kojih nemam). Smorim se, kazem odbicu update pa igrati ovako, ali igra ne dozvoljava, nego moram biti online. A ako bi bio online, moram da prihvatim update. Uglavnom, smorio se za medalju, sjedim i razmisljam da smo dosli do toga da nestane interneta, ja pored citavog entertainment centra nista ne bi mogao pokrenuti, ukljucujuci i DOOM koji sam tako zeljno iscekivao. Eh, moderna tehnologijo! Koliko je nekad bilo jednostavnije, upalis konzolu i igras, sada je konzolni gaming po pitanju licenci postao komplikovaniji od PC strane.

Onda se sjetim da nema moderne tehnologije, ne bi bio ni u mogucnosti da koristim nalog seika iz Dubaia.

Jednu noc kasnije, odlucio sam da uzmem Wii U. Mozda ga zamjenim za ps4 koji nisam upalio dva mjeseca, i samo ga povremeno cujem kada u sred noci skida milioniti update za neku igru.

5 Likes

Heh, baš mi zeznula dan vest od jutros.
Naime, moj operater kablovske (SatTrakt) je morao da izbaci SportKlub kanale iz ponude.
Distributer SportKlub kanala je podigao cenu pretplate u koju se ne uklapa ovaj naš provajder i eto, sada više nemam tri kanala koja sam možda i najviše gledao.