Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

To je i problem, što je povampirio i dao legitimitet čitavom sloju rasističkih i ksenofobno nastrojenih kretena, koji su se prepoznali u njemu, jer sada sa margine konačno imaju svog “lidera”.

3 Likes

Nooo! Never go full Trump! Never!!! :sunglasses:

3 Likes

Trampova pobeda moze da se posmatra pre svega u svetlu americke opsednutosti uspehom. Ogromna uspesnost u biznisu, a u poslednje vreme i soubiznisu, nadoknadila je u ocima amerikanaca njegovo neiskustvo u politici, pa cak i prevazilazi, jer je USA zemlja u kojoj se preduzetnicki duh i sposobnosti cene iznad svega ostalog. Tramp im je pricao stvari koje zele da cuju - make amerika great again, podilazeci njihovim strahovima od radikalnog islama i emigranske krize. Uz par gafova, zbog kojih je mozda bio i dodatno simpatican “obicnim” ljudima. Pritom, kao republikanac uspeo je da osvoji glasove i anti-war glasaca, pronalazeci mnogo slabosti u Obaminoj, Klintonovoj, pa i Bus Jr. administraciji. Njihove ratne masine nisu im pomogle u ovoj kampanji. O Klintonovoj nemam misljenje. Ovo je bila bitka na vise nivoa - bogati belci vs siromasni crnci, muskarci vs zene itd.

Ako nekoga zanima poslednja debata u kojoj su sumirani manje vise glavne okosnice kampanje oba kandidata

Zato Marko sto bi onda i nama trebalo da vrate .1.000.000 Srba grada Cikaga koji bi dosli na biro za zaposljavanje.

To bio bilo odlicno za ekonomiju Srbije.

Nije on nikakav biznismen, Nekoliko puta je bio na ivici bankrota ili su mu biznisi bankrotirali. Izvlačio se ne plaćanjem poreza i presipanjem iz šupljeg u prazno. Nije čak ni svoju kintu uložio u kampanju. Čovek samo galami i pravi famu oko sebe, a u principu je to šuplja priča. John Oliver je imao odličnu emisiju na njegovu temu sa osvrtom na biznis i imovinsku kartu.
Stvar je u tome što je “autsajder” na kog su se mase bez svog predstavnika u političkom establištmentu projektovale,

@Marko96 Ne znam kako da ti kažem, ali mrzeti ne treba nikoga niti je mržnja ikada bila rešenje ičega. Da ne pričamo o tome da su USA podigli migranti sa svih strana.

4 Likes

Ja nisam niti za tu Hilari, niti za tog Trampa.
Hilari je jednostavno isuviše plastična žena, nijedan njen osmeh nisam protumačio kao iskren, a to je ista situacija i kod mnogo drugih glasača. Oni koji su pratili glasanje videli su krah u nekim državama po pitanju glasova, takozvani “plavi zid” se urušio, jer su neke države koje su uvek glasale za demokrate decenijama unazad ovog puta odlučile da ne urade tako. Hilari je uspela to da razbije. Sve je počelo sa onim sanjem sa poslednje konvencije, kada se saznalo da je Šulcova gurala sve resurse demokratske stranke ka Hilari, a protiv Sandersa. Tu je već došlo do velike podele među demokratama, jer su neki kazali "fuk it, I’m not voting". Sa druge strane, republikanci su se našli u paklu sa čovekom iz čijih usta samo još govna nisu izašla, koji se nije libio da tokom ozbiljnih političkih debata govori o razmeri njegove šake/njegov polni organ, koji je tuđe supruge nazivao ružnim i šta sve ne. Narodu, čitaj onim najgorim maloumnim i zaostalim seljacima, a to je ceo mid-west u Americi, se to svidelo. Upoznavao sam ja takve, koji su dolazili u ove krajeve preplašeni jer misle da je sve van “presvete” Amerike divljaštvo, da ovamo jedemo ljude i šta sve ne. Od tog simpatičnog, čovek je svoju retoriku usmerio na “prave” probleme, a to su terorizam, Islam, LGBT populacija, abortusi i drugo. Sve nebitno po prosečnog američkog stanovnika, ali šta ćeš, dovoljno je da jedan idiot izvrši napad, neko drugi da sve to kategorizira i kaže, e ovako misle i žele svi pripadnici ove vere, one grupe, te države i eto panike mađu glupima i neinformisanima, a to je u Americi veliki procenat stanovništva. Trump je oličenje naših loših političara, on je čovek koji ne zna kako, ali zna da laje. Zato mi je žao i zato mi je dan s*eban, jer je barem Hilari deo mašinerije i barem ne moramo da brinemo da će žena uništiti svoju državu, a samim tim i svetsku ekonomiju. A tu dolazim do jedne druge, meni smešne teoreme, a to je da se ovi izbori ne odražavaju na nas i naš način života. Što se toga tiče, molim Vas sve da pogledate film “The Big Short” u kojem se govori o tome kako je američko glupo poslovanje na jednom, čitajte ponovo - jednom, tržištu umalo srušilo celu svetsku ekonomiju. Pa nije je valjda Srbija prouzrokovala majka mu stara?! Svet se vrti oko dolara i ostalih velikih valuta, a kad dolar krene da pada, padaju i svi sa njim. Zato mene zabole kako će biti ljudima u nekoj sedmoj ulici Ohaju i trećem ćorsokaku u Severnoj Karolini, ali me brine kako će ovaj idiot da se odrazi na svetsku ekonomiju, čitaj nas. Pogledajte tržište, meksička valuta je već u ogromnom padu, jer sad svi očekuju da će taj idiot zaista taj zid da podigne. Čim nešto pada, cene rastu, moraš više da zaradiš da bi mogao da jedeš i živiš, a mnoge će to naterati na migraciju, jer je lakše i na crno da radi u Americi, nego da radi 10 puta više za platu 1000 puta manju od prosečne u Americi. Drugim rečima, to što je ovaj idiot pobedio vodi ka većoj migraciji Meksikanaca u Ameriku. Ironijo, slatka li si :laughing: BTW, ovo je tek početak, nije prošlo ni 24 sata, a berze se lome. Šta će biti tek kad krene lik da menja državu “nabolje”.

2 Likes

Ja vama da kazem da u politici se laze, obecavaju kule i gradove a od toga bude samo red sazidanih cigli, servira se ljudima sta oni hoce da cuju a ne sta ce stvarno da bude. Kao obicno ispricana bajka na politicki nacin, videcete kasnije.

Evo ti TL;DR: 1928. godina je poslednji put kada su Republikanci imali većinu u Parlamentu, u Senatu i predsednika u Beloj Kući. Nakon toga, usledila je Velika Depresija.

1 Like

Ali ovo nije povezano sa Predsednikom kao takvim i ko je to tada bio, taj problem su izazvali gramzivi i nezasiti bankari i korporacijske glavesine, ONI koji su stvarno za volanom, Bio Tramp ili Kanye West predsednik takvih ce uvek biti i oni ce raditi isto. U tom pogledu aposlutno nema nikakve razlike ko je pobedio. A za tu tematiku bolje stivo je dokumentarac “Inside Job”.

A s druge strane, kakvu smo mi to, kao indivude i kao porodica, ne kao drzava, osetili razliku u skorasnjoj ekonomskoj krizi. Ziveli onako kako smo se snalazili. Sve mi je bilo lakse kad je Obama dosao na vlast :confused: U tome je poenta i to je jedino bitno.

Jedno je biti legalno tamo a drugo je biti ilegalno
@robotnjik Ne treba mrziti, lose sam se izrazio. Evropa kuka zbog emigranata no one bites an eye, amerika kuka zbog meksikanaca i ostalih dodjosa everybody losses their minds

I kako neko posle ovoga moze i dalje da podrzava Trampa ja ne znam. Covek koji je pod aktivnom istragom za silovanje i prakticno dokazano seksualno napastvovanje je sad predsednik najmocnije drzave na svetu, s nuklearnim kodovima u rukama.

Hilari se nikom posebno ne svidja, al ovo nije normalno.

Blago nama svima. Normalizacija ludila.

3 Likes

Da, a nasi su svi tamo 100% legalno i niko ne radi na crno.

Uostalom ti kazes ‘‘A zasto bi voleli NEamerikance’’.

Ako se ne varam i nasi su ‘‘neamerikanci’’.
Noodle,sad ce da ti banu u Kanadu milioni Amera,kazu imigraciona sluzba se usijala…

Wow, svuda po internetu je haos, kod nas Tarzani slave, dok se po svetu paniči i govori o masovnom egzodusu iz Amerike. Čoveče, koja ludnica. Koliko sam mentalnih slomova video po gafu…

Ovo je tragikomika. Mada, zaiskali su, dobili su. Niko im nije kriv do njih samih, a nas ko je*e. Pitam se šta će prvo kod nas da poskupi pod izgovorom da su na to uticali izbori?

2 Likes

Ali jeste povezano sa svetskom ekonomijom. Taj udarac se i dalje oseća, milioni su ostali bez posla, milijarde su izgubljene nepovratno. Naša zemlja je to osetila takođe, a i ti sa njom. Poskupljenja struje, goriva i ostalih životnih komoditeta ne potiču iz čiste pohlepe i želje pojedinca, neke korporacije ili tržišta, već i iz poteza velikih ekonomija, od kojih je Amerika trenutno pod brojem 2.
A i povezano je sa predsednikom, jer je tadašnji predsednik lepo uzeo novac naroda i platio dugove bankara i banaka, a u zatvor je otišao samo jedan čovek. No, to se manje-više i ne odnosi na nas.
Ima mnogo sitnih stvari koje se dese u Americi ili u Kini, a odnose se na nas. Da li ih mi primećujemo, ili ne - to je već nešto drugo.

Svetska ekonomija n.1 i dalje je Americka.

“By some measures, China is already considered the world’s largest economy. According to a report released last year by the International Monetary Fund that compared international economies by adjusting for exchange rates and purchasing power, China’s economy had already surpassed America’s as the world’s largest.”

Izvor: http://www.usnews.com/news/articles/2015-12-28/americas-days-are-numbered-as-the-worlds-top-economy

P.S. Izvini, mučno mi da prevodim.

Nema potrebe da prevodis.
Imas hiljade izvora,vidjenja i razlicitih tumacenja…

Da, ovo bas vazi za nasu zamlju…kod nas od pojedinca zavisi doduse da li cemo imati uopste struje ili goriva!

To je bila posledica, a ne uzrok ekonomske krize.

Amerika ce uvek biti ono sto je bila, sa bilo kim na celu. Sve cu uraditi da odrze “americki nacin” zivota.

Ja sam apolutno spokojan sto se sebe tice, jer sam navikao da sve uvek poskupljuje, a ne suprotno. Trampovu pobedu mozemo da komentarisemo cisto jer imamo misljenje i da se saosecamo sada sa manjinama tamo, ali da se plasimo za sebe, ne, nikako.

Slusao sam debate i glup nije. 156 je na forbsovoj listi sa 3.7 milijardi. Ne kazem da treba da bude predsednik zbog toga, ali ocigledno je da je imao uspona i padova i da je u jednom momentu bio u posedu real estate imperije. Sledeci je Arnold Svarceneger. Ni on nije nikakav glumac. Ali da je uspeo u svojoj bransi, jeste. Smesno je uopste da neko od nas, ko je zaradio mrvicu tog bogatstva, dovodi u pitanje sposobnost da se zgrne tona novca, makar i samo vikanjem i eksploatacijom emigranata (svi znamo da mu je i zena iz Slovenije).

I on, takav kakav je, malo priprost i seljak, malo sa neutazivom zeljom za uspehom, malo plain crazy, predstavlja ocigledno arhetip modernog amerikaca, ikonu sa kojom se oni identifikuju i veruju mu dovoljno da mu povere nuklearne glave. Iscudjavati se kako je ovo moguce znaci disocijaciju od trenutne stvarnosti u americi i u svetu, kome je stvarno preko glave islamskog fundamentalizma, besmislenih ratova i reziranih sukoba. Toliko im je dosta da ce progutati i sovinizam, seksizam, nacizam, i stvarno jako ruznu periku.

Ali da je lud, jeste. Pomoz’ boze da ga nesto ne pukne u toku mandata. :smiley:

Kontam, nakon interneta preplavljenog većznatečim, doći ovde i odmorit dušu. Očito se prevarih…

By sjebalo dan

3 Likes