Šta vam je danas ulepšalo ili s*ebalo dan? - Vol. 4

Oho, cestitam! Da bude sve kako treba do kraja! Znaci, sad ono sto je n00dle kukao i upozoravao pomnozis sa 2 :smiley:

Ne znam kako je sa blizancima, msm lakse ili teze kada ide odjednom, ali znam kako je sa dvoje dece i :sweat:

ne znam kako je ali kontam: jedno spava, jedno place. Rinse and repeat and no sleep :smiley:

Treba ovde da stoji: LIVE, NO SLEEP and REPEAT :smiley:

Au strasno. Jedina dobra strana tome je ako prezivis, imaces odmah dvoje dece da se medjusobno zanimaju.

Lidija i ja ponekad pomislimo, jel da pravimo drugo? I onda se setimo pakla, ko bi to opet sebi radio. Luka je dovoljno naporan i ovako, samo nam jos treba nova beba preko svega. Mozda bi imali srece i dobili neko mirno detence, al znajuci svoju srecu, ne verujem.

Al onda pomislim, drugo dete bi barem Luki odvlacilo paznju. Ovako on kad dodje iz vrtica samo nas gnjavi li gnjavi. Ne ume sam da se zanima uopste. Kad bi imao brata/sestru, smarali bi jedno drugo.

Vrijeme ti je da uzmeš WiiU ili Switch kad izađe :smiley:

Situacija kada se lepo igraju zajedno je retka kao onaj skorasnji super mesec. Bukvalno ih virimo sa strane, ubadamo se viljuskama i pitamo se je li stvarno. Vecinom je to ceputanje ili otimanje oko necega. A gnjave na smenu ili simultano.

Tako da nemoj da ti to bude argument ZA, makar dok su bas mali. Kasnije je sigurno bolje, znam koliko je meni znacio i znaci brat u zivotu.

1 Like

E pa eto. Situacija s mojim bratom je kudikamo komplikovanija. Nazalost, bez da zalazim u detalje, svima nam je zivot tezi i komplikovaniji zbog mog brata. A njemu je verovatno najteze.

Da, na to sam sumnjao al nisam hteo da zakomplikujem svoj post. S decom nikad ne znas kakvu ces kombinaciju dobiti.

Sjebalo:puklo mi staklo na nexusu.Nervozan sam u pm

Veruj mi da nisi u pravu. Karakter je karakter. Luka nije razmazen, al je tvrdoglav, cudljiv, krije osecanja i voli da se inati. A kao beba je plakao bukvalno svakih 15 minuta. Gledali smo druge roditelje kako veselo parkiraju kolica pored stola u kaficu i caskaju dok im bebe spavaju. Nama to nije bilo moguce. Bila je tortura, stvarno jeste.

Tako da prihvati samo da nije tvoje iskustvo jedino merodavno. Deca su samo donekle ‘kakva ih napravis’. To na licnom primeru otkrivam.

Delim s ljudima kako nam je bilo, da im bude lakse ako se i oni u tako necemu nadju. Al nemoj da provlacis suptilnu karakternu kritiku kroz postove o svom licnom iskustvu. Svako se snalazi s onim sto je dobio, a s decom je cesto lutrija.

1 Like

Usvojite psa i da ima buddyja :smile:

3 Likes

Ja sam tako mislio pre svega, ali nije tako nazalost. Naravno da utice vaspitanje i sve, ali ne mozes malo dete dogovoriti i pozvati se na razumevanje. Ako je zivahno i tvrdoglavo, a pritom jos emitvno, mozes koristiti sve roditeljske savete ikada ali nema resenja. Bukvalno je lutrija. Za mene kazu da mirnije bebe nije bilo, a od ove dvojice se ne zna koji je vise nestasan, a medjusobno su razliciti kao da se na ulici nisu sreli.

Ali da se razumemo, to sve slatke muke. Naravno da od toga nema lepse stvari u zivotu! Ne verujem da to iko spori, samo treba biti realan, da je tesko, tesko je. Ja pisem iskustva, ali nikako da kukam i zalim se, opet bi sve ponovio da mogu da odlucujem.

A jos moram dodati, da i pored sve svoje nemirnosti i karaktera, sada kada je stariji malo poodrastao i krenuo u skolu, ne postoji pametnije i kulturnije dete od njega, tako i da prica o nasoj gresci ne pije vodu. Ali tu je ovaj mladji da izvuce najgore iz njega :slight_smile: Znam da ce biti ljudi na mestu kad odrastu, jer cu se za to ja pobrinuti, a to znaci mnogo rada i brige. Jednostavno je negde potrebno manje negde vise uticija, tako da Akiris jos jednom srecno.

Za mog Vuka je uciteljica rekla da je dete sa najlepsim manirima koje je videla u zivotu. On zna sve psovke al mu je nezamislivo da opsuje. Da baci papiric na ulicu…no chance.Pomogne svakom na matematici,Srpskom…likovnom… Kada dodjem sa posla mrtav umoran on kaze “Tata,znam da si imao jako tezak dan,popij pice,odmori…” .Samo petice redja. 8 godina ima. Nikakvo “specijalno vaspitanje” nije prosao niti “program za nadarenu decu”. Al ja prosto pomislim da imam decu kakvu i ne zasluzujem…A znate sta je presudno? Geni. Eto to vam je moj stav. Inace lep krov ulete na Nbg (neko mozda i prepozna svoj kraj), tako da ce mozda pasti i konzola ovih dana…
Da me ne prozivaju kako pisem o svemu osim o igrama…


Hvala,matori.

8 Likes

Imas lajk od mene

Meni kada se desi da opsujem kada igram, a stariji cuje, on me upozorava da to nikako nije lepo. Kada hoce nesto da me pita, kaze izvini sto te prekidam, a ima 6 god. Ali, kao sto rekoh, kada se zakaci sa mladjim i kada proradi inat, nema sanse da on popusti, koliko god puta mu ja ponovio da on to mora da uradi jer je jelte stariji.

Ma ne izmisljamo mi ovde toplu vodu. Svako dete je posebna prica i nikakva univerzalna pravila ne postoje. Pravo vaspitanje pocinje kada krenu prve bubuljice, za sada je sve ovo pesma.

2 Likes

Upravo trenutno stvar sa mojim detetom(pubertet)…potpisujem. Ovo je sve “decja igra”, dok su mala, moje sada pocelo prati pubertetsko ludilo…Necu nista dalje niti pricati :smile:, posto smo svi bili - znamo sta je(kakav je) pubertet…

Btw. @Akiris samo neka su ziva i zdrava!!! :heartbeat: Ostalo je najmanja briga…neces se niti okrenuti vec dolazi vrtic i krece skola - razredi lete…sve ce ti to jako brzo proletiti, zapamti sta sam ti rekao.

Ja cu primenjivati taktiku koju je pokojni ćale na meni primenjivao… 'Puši slobodno,nema potrebe da se kriješ. Ja ću ti kupovati “original cigara”. Bićeš običan selja sa žutim zubima i trulim zadahom. To devojke vole extra.". Nikad nisam postao pušač.
A ortaka ćale tukao,kažnjavao,zaključavao…Ovaj kasnije postao dzanki,već 12 god miriše ljubičice…odozdo. A pubertet…znamo svi sta je. Ne pritiskajte svoju decu,samo razgovor. Drugarski odnos,i sve će biti ok…

4 Likes

Potpisujem. Da kucnem za sada i je tako - drugarski odnos.

Ha, blizanci! Bice ti strava.

@akiris strava, prvo ce biti problem privikavanje posle sve ide kako treba, nisi prvi na svetu tako da ces izaci na kraj sa time. Pusti ove matorce :smiley:

J3bote, pola fouma decu dobilo